anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru bez dokumentu zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
EldomixAK
#7 Wielbiciel#

Witam, otrzymałam zwrot towaru i kupujący nie załączył dokumentu zakupu (paragonu). Paragon jest mi niezbędny do zrobienia zwrotu z paragonu. Co mam zrobić w tej sytuacji? Czy mogę wstrzymać zwrot środków do czasu otrzymania dokumentu? Jestem wręcz przekonana, że jeśli wypłacę środki to już nie otrzymam paragonu

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz mieć paragonu, wchodzisz tu i robisz zwrot: Allegro - zwrot towaru.png

oznacz moderatorów
EldomixAK
#7 Wielbiciel#

Muszę mieć paragon, żeby udokumentować dla mojej księgowej że produkt został zwrócony i pieniążki zostały oddane. To co piszesz jest zwrotem towaru, a ja p to nie pytałam. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

EldomixAK nie musisz , o zwrocie allegro informuje Cię stosownym mailem lub kupujacy przesłał rezygnację . Drukujesz tą informację dodając notkę ,, kupujacy nie zwrócił paragonu ,, .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Mylisz się bardzo i wprowadzasz w błąd.  To sprzedawca, on nie robi zwrotu towaru.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@EldomixAK Kupujący nie ma obowiązku zwracać paragonu, takiego wymogu zabrania UOKiK. Mimo to należy mu się zwrot pieniędzy po zwrocie towaru. Czas na zwrot środków do maksymalnie 14 dni od daty otrzymania informacji o rezygnacji z zakupu. Z brakiem paragonu musisz sobie jakoś poradzić, są na to sposoby.

oznacz moderatorów
EldomixAK
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za odpowiedź, już to sprawdziłam i rozmawiałam z księgową - wystarczy do zwrotu paragonu dostarczyć wydrukowany dowód wpłaty - u mnie akurat PayU.

Oczywiście zwrot już zrobiłam, wiem że mam na to 14 dni.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

EldomixAK aktualnie paragon nie jest jedynym dowodwm zakupu , kupujacy nie ma obowiązku go zwracać w przypadku rezygnacji z zakupu . Co masz zrobć ? zmień księgowość jeśli robią Ci problemy w takich przypadkach .

oznacz moderatorów