anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru niezgodnego - jaki koszt?

7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Witam.

Wyjaśnijcie mi na przykładzie coś, dobrze?:)

Koszt produktu: 10 zł

Wysyłka: 8 zł

 

Produkt niezgodny z opisem.

Sprzedający oddaje mi: 10 zł + 8 zł + koszt odesłania towaru

 

Tak?

Czy kosz odesłania towaru może być "dowolny"?

Czy można odesłać produkt, którego nadanie pocztą kosztowałoby 13 zł, na przykład kurierm za 27, a nie daj boże paletą (na złość) za 200zł?

 

Ile sprzedający musi oddać?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca ma oddać koszt towaru + koszt wysyłki + koszt odesłania. Przyjmuje się, że towar należy odesłać najtańszą przesyłką rejestrowaną, ale nie jest to warunek konieczny. Należy ją odesłać taką metodą, aby dotarła nieuszkodzona. Jeżeli nie będzie to najtańsza przesyłka, sprzedawca także musi kupującemu ten koszt zwrócić. Przepisy nie regulują sytuacji, w której ktoś po złości odeśle towar w cenie wielokrotnie zawyżonej. Gdyby tak się stało, sprzedawca oddaje ten koszt lub oddaje niższy, realny koszt, a kupujący może iść do sądu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@7-MALY-7 najpierw napisz do sprzedawcy, bo ja takich tanich produktów nie każę odsyłać bo to zbędne koszty, wysyłam prawidłowy lub zwracam kasę, a to nazłość to przemilczę bo możesz zrobić tym sobie koszty 😉 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

7-MALY-7 poinformuj sprzedawcę w jakich pieniądzach możesz produkt odesłać , a jeśli ma wątpliwości niech podeśle kuriera na swoj koszt , a tobie musi zwrócić za towar +wysyłka .

oznacz moderatorów