anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT TOWARU PRZEZ KUPUJĄCEGO PO UPŁYWIE 14 DNI

bucikibydgoszcz
#7 Wielbiciel#

Klient zakupił towar i nie wypełnił formularza zwrotu w przepisowym terminie 14 dni.Po upływie 17 dni od otrzymanie towaru napisał mi wiadomość ,że chce zwrócić towar.Odpisałam,że na zgłoszenie zwrotu jest 14 dni.Mimo to klient odesłał towar.Jakie mam możliwości?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

komis-bell
#21 Demiurg#

@bucikibydgoszcz Czas 14 dni na zgłoszenie zwrotu jest liczony od dnia następującego po dniu odebrania przesyłki. Jest to 14 dni kalendarzowych - jeśli ostatni dzień wypada na dzień wolny od pracy to liczy się kolejny, najbliższy dzień roboczy.
Jeśli kupujący przekroczył ten czas nie masz obowiązku przyjmowania zwrotu - nie musisz odbierać przesyłki jeśli kupujący ją nadał.
Natomiast generalnie dla świętego spokoju polecam zwrot jednak przyjąć - kupujący może Ci wystawić komentarz negatywny który będzie bardziej bolesny niż ewentualna strata finansowa.

Jeśli zdecydujesz się przyjąć paczkę to masz możliwość obniżenia wartości zwrotu o realną utratę wartości towaru. Pamiętaj aby poinformować kupującego o wszystkim zanim dokonasz jakiegokolwiek zwrotu środków. Wyliczenia musisz odpowiednio uargumentować.


oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@bucikibydgoszcz Możesz nie przyjąć zwrotu, ale licz się z tym, że klient może otworzyć spór i poprosić o pomoc Allegro, a serwis zazwyczaj wspiera kupujących, więc może to być dla Ciebie większym problemem nawet wtedy, gdy masz rację. Dlatego, moim zdaniem, lepiej zwrot przyjąć i nie utrudniać kupującemu zwrotu środków. 

Jeżeli nie jest to zwrot bez podania przyczyny, tylko reklamacja z powodu wad lub niezgodności z opisem, to tym bardziej - wtedy termin 14 dni nie obowiązuje. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

bucikibydgoszcz Możliwości masz dwie :

1. przyjąć zwrot i dalej cieszyć się nienaganną opinią . 

2. Nie przyjąć zwrotu / masz prawo /, zerwać negatywa  ,a może i dyskusja , nie rozwiązana ..... zwrot z POK .

Przy małej ilości ocen jakie masz wybór 2. opcji będzie dla Ciebie katastrofą .

oznacz moderatorów