anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot używanego monitora

pebe2003
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, sprzedałem na Allegro używany monitor w idealnym stanie, używany tylko przez 3 miesiące. Ja jako sprzedający opłaciłem wysyłkę kurierem. Po kilku dniach kupujący poinformował mnie, że chciałby zwrócić monitor, ponieważ nie jest z niego w pełni zadowolony - nie spełnia on do końca jego oczekiwań. Chęć zwrotu nie wynika z jakichś wad, tylko raczej z charakterystyki sprzętu. Proszę o poradę czy w takiej sytuacji powinienem przyjąć zwrot, a jeśli tak to jak należy to zrobić, aby otrzymać zwrot prowizji i zwrot kosztów przesyłki, które poniosłem? Dzięki

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pebe2003
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze, że sprzedawałem jako osoba prywatna i bez faktury. A w formularzu sprzedaży nie zaznaczyłem możliwości zwrotu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pebe2003 Jak osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrot bez podania przyczyny. Inaczej jak będzie to zwrot z niezgodności z opisem, reklamacja. Wtedy musisz ją rozpatrzyć i uznać albo odrzucić.

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

Jeśli sprzedajesz jako osoba prywatna, nie masz obowiązku przyjmowania zwrotów.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli ma to być zwrot bez podania przyczyny, nie musisz go przyjmować, ale jeśli to zwrot w ramach reklamacji ze względu na niezgodność parametrów z opisem, musisz taką reklamację rozpatrzyć, możesz ją uznać lub odrzucić. Po odrzuceniu klient może otworzyć Dyskusję i może się starać o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a to już może być sporym problemem dla sprzedającego. Nie znamy tu stanowiska klienta, tylko Twoje, może kupujący zwraca z powodu niezgodności z opisem.

Jeśli reklamację uznasz, musisz oddać klientowi całą wpłatę i koszt odesłania. O zwrot prowizji na Allegro możesz wystąpić tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat... Na Allegro Lokalnie przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

Typowego zwrotu bez powodu przyjmować nie musisz.

oznacz moderatorów

pebe2003
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi o reklamację i niezgodność z opisem, tylko o zwrot i rozmyślenie się, bo funkcje monitora nie spełniają w pełni oczekiwań. Dzięki za informacje!

oznacz moderatorów