anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot używanego telefonu

mini-matol
#1 Nowicjusz#

Witam, piszę w takiej sprawie, sprzedałem jako osoba prywatna używany telefon. Klient zapłacił za towar - wysłałem mu normalnie telefon zgodny z opisem itd itp.. 

Po tygodniu klient piszę, że nie chce tego telefonu i wysyła zwrot bo tak.

Napisałem, że stan telefonu się zgadza, wszystko się zgadza i że jestem osobą prywatną i sprzedaje używany sprzęt to zwrotu nie przyjmuje. 

On napisał, że i tak wyśle mi telefon i ze musze przyjąć zwrot. 

Allegro w tej sprawie jest po stronie kupującego napisało, że musze mu oddać pieniądze za telefon bo miałem oferte smart w aukcji i to że jestem prywatną osobą to przez to ze miałem smarta na aukcji to muszę przyjać zwrot. Czy allegro jest ponad prawem ? 

 

Gdy sprzedajesz jako osoba prywatna

Jeśli jesteś osobą prywatną i nie prowadzisz działalności gospodarczej, nie masz obowiązku przyjęcia zwrotu przedmiotu. Oczywiście możesz zgodzić się na zwrot, jeśli kupujący o to poprosi.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nie musisz, odpisałeś poinformowałeś kupującego że nie przyjmujesz zwrot  bez podania przyczyny, co innego reklamacja. Nie musisz niczego odbierać.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/czy-mam-obowiazek-...

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Tak by było gdyby nie był w programie SMART.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Korzystając z opcji SMART godzisz się na jego warunki i jednym z nich jest możliwość zwrotu.

oznacz moderatorów

mini-matol
#1 Nowicjusz#

No i w tym problem, że każdy pisze co innego.. Może trzeba udać się do jakiegoś radcy prawnego ? 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Zeby skorzystać z opcji smart musiałeś udostępnić opcję zwrotów z której kupujący teraz korzysta. Nie ma w tym większej filozofii.

oznacz moderatorów