anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot używanego towaru od klienta

nova-chemia_pl
#8 Zapaleniec#

Witam,

Klient kupił u nas towar, dokonał po miesiącu ( czas na zwrot plus czas na odesłanie ) zwrotu. Towar ewidentnie używany, porównany z nowym z półki. Zadzwoniliśmy wyzwał nas i się rozłączył. Po jakimś czasie otworzył dyskusję, gdzie się upiera, że nikt towaru nie użył ( zamówił dla kolegi z 3 miejsc do wybrania, przy zwrocie zaznaczył, zakup przez pomyłkę). Wypiera się telefonu, że ktoś dzwonił ( wysłany ss kiedy i o której był telefon). Allegro każe oddać kasę, może być część. Zaproponowaliśmy 50%. Pan zaczął pisać, że małe chińskie rączki robią wszystko inaczej i przecież nie mamy testera jakości jako dystrybutor. Nie wiemy co robić już. Towar naprawdę ewidentnie użyty. Miał ktoś tak? Udało się coś zdziałać? Czy szkoda kopać sie z koniem? Ewentualnie jak udokumentować stratę? cena zakupu u dostawcy? Przecież to będzie leżało teraz i nie sprzeda się u nas 😞 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli masz podstawy twierdzić, że towar był używany, możesz pomniejszyć zwrot, możesz oddać do punktu który to potwierdzi że wartość się zmniejszyła i o ile.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nova-chemia_pl Zgodnie z przepisami możesz obniżyć zwracaną kwotę gdy zwrócona rzecz ma mniejszą wartość ze względu na używanie jej przez kupującego. Zmniejszenie kwoty zwrotu nie może być dowolne, ale poparte odpowiednimi wyliczeniami. Zmniejszyć możesz tylko wtedy, gdy rzecz ma mniejszą wartość z winy kupującego, a nie wtedy, gdy kupujący otrzymał już towar ze śladami użytkowania. Kupujący może się nie zgodzić na zmniejszenie kwoty jeśli jest pewien, że odesłał towar w stanie nienaruszonym, może też po zwrocie tylko części wpłaty wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a to dla sprzedawcy może stanowić spory problem, lepiej więc nie przesadzać ze zmniejszaniem.

oznacz moderatorów

nova-chemia_pl
#8 Zapaleniec#

On jest pewny, ze przyszedł nieużywany a ja, że używany, mam zdjęcia, ale on się wypiera. Wiem, że mogę pomniejszyć kwotę, nie mniej mega niesprawiedliwie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że klient minął się z prawdą też w kwestii telefonu do niego. Mam umówioną rozmowę z allegro zobaczymy co powie 

oznacz moderatorów