anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uszkodzonego przedmiotu na Fakturę Vat

Hard_Style2000
#8 Zapaleniec#

Witam

Sprzedałem bieliznę kupującemu i zaznaczył on przy zakupie że chce otrzymać fakturę Vat na osobę prywatną. Po czym zgłosil zwrot towaru podając powód zwrotu: nie chcę podawać powodu.

Oczywiście bez problemu przyjąłbym zwrot i zwrócił pieniądze kupującemu, jednak bielizna jest używana, posiada liczne brązowe plamy od zewnątrz jak i od środka.

Co dyskwalifikuje ją do dalszej odsprzedaży.

Napisał już do mnie kilkanaście wiadomosci kiedy dostanie zwrot pieniędzy, tak jak by doskonale wiedział że coś jest nie tak z tą bielizną.

Co polecacie zrobić w tej sytuacji?

 

Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

@Hard_Style2000 Bielizny nie musisz przyjmować do zwrotu.Komentarz będzie oczywiście negatywny więc musisz wybrać.https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/kiedy-sprzedajacy-moze-odmowic-p...

oznacz moderatorów

Hard_Style2000
#8 Zapaleniec#

@LEW433

Czyli spokojnie mogę powołać sie w tym przypadku na zapis

"rzeczy dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,"

 

Ponieważ ta bielizna jest wysyłana w prawdzie w foliowym opakowaniu ale z naklejoną naklejką z informacją o modelu i rozmiarze, przez producenta, i otwarcie opakowania skutkuje rozerwaniem naklejki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A może to jest reklamacja z powodu wad i te plamy już były przed wysyłką? Trudno mi sobie wyobrazić, aby ktoś zwracał poplamioną przez siebie bieliznę.

Dobrze by było, aby i kupujący mógł tu się wypowiedzieć w tej sprawie.

oznacz moderatorów

Hard_Style2000
#8 Zapaleniec#

kupujący nic nie wspomina w żadnej wiadomosci o plamach na bieliźnie. i zgłosil zwrot poprzez zwroty allegro podajac powód zwrotu: nie chcę podawać powodu.

A jak wiadomo różni są ludzie, i co po niektórzy potrafią np robić takie oto rzeczy

https://pomorska.pl/lidl-rezygnuje-z-promocji-klienci-zwracali-puste-opakowania-oswiadczenie-firmy/a...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 @Hard_Style2000 tym bardziej że 90% kupujących nie zna prawa i myli zwrot darmowy z reklamacją i zapomina włożyć pisma reklamacyjnego a potem zaczynają się przepychanki dzięki allegro, bo powinno udostępnić kupującym dwa formularze reklamacja i zwrot 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 To chyba masz słabą wyobraźnię. Poszukaj sobie na necie opisów pomysłów, na które potrafią wpadać janusze i grażyny (podczas) zakupów😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Albo dzbany podczas sprzedaży.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Też. Chociaż częściej to przeważnie zwykli oszuści. Ja natomiast odnoszę wrażenie, że jednak to janusze i grażyny zakupów wykazują się większą "pomysłowością"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

-po pierwsze ile minęło od dostawy do zwrotu?

-po drugie przy zwrocie masz opcję obniżenia zwracanej ceny za element zużywany chociażby 0,01zł mu zwrócisz bo towar nie nadaje się do dalszej sprzedaży jednakże coś Ci oddał choćby materiał więc jakąć wartość przedstawia.

-po trzecie po zwróceniu pieniędzy nie będzie mógł wystawić ci komenta

oznacz moderatorów

Hard_Style2000
#8 Zapaleniec#

@Rad-Stol

Zakup nastąpil 21 lip 2020, 15:04

doręczenie przesyłki 23 Lip 2020, 15:03

Zgłoszenie zwrotu towaru 23 lip 2020 18:30

a przesyłkę zwrotną dostałem podobno 27 lipca 2020 r. O godz 10.30

Ale byłem na urlopie do 02 sierpnia 2020

 

Jest jakaś oficjalna informacja na allegro o tym że po zwrocie pieniędzy kupujący nie może wystawić negatywnego komentarza?

 

przesyłkę zwrotną otrzymałem 27 lipca 2020 r. O godz 10.30

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Po zwrocie kupujący jak najbardziej może wystawić komentarz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hard_Style2000 bielizna używana i Ty zastanawiasz się czy przyjąć 😄

możesz też powołać się na ten artykuł i obniżyć cenę do 0 zł bo używana jest nic nie warta 🙂

Art. 34. 

 

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@Hard_Style2000 tutaj masz artykuł co do twojego pytania na moją odpowiedź

oznacz moderatorów

Hard_Style2000
#8 Zapaleniec#

@Rad-Stol

możesz podać jeszcze raz ten artykuł?

Bo niestety nie dodał się.

oznacz moderatorów