anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot wpłaty kupującemu i anulowanie sprzedaży

TJKARMY
#8 Zapaleniec#

Cześć. Jestem na allegro od 10 dni.. Przez przypadek (myląc się) wystawiłem aukcje kup teraz na produkt za 5.5/szt, a powinno być 62.99zł.. klient zamówił 9szt.. wygenerowałem listy przewozowe na paczkomat i dopiero wtedy spostrzegłem się o błędnej cenie.. anulowałem transakcję, napisałem do kupującego wiadomość:

"Szanowny Panie, powołując się na Art.84 par. 1 k.c., uchylam się od skutków prawnych swojego oświadczenia woli. Dnia 26.02.2024 za pośrednictwem serwisu Allegro.pl została wystawiona oferta sprzedaży .................., do której została przypisana cena 5,50zł za opakowanie. Cena została błędnie wprowadzona. Cena ta jest znacząco zaniżona i nie odpowiada cenie rynkowej towaru. W związku z powyższym transakcja zawarta w dniu dzisiejszym została anulowana. Jednocześnie aby zadośćuczynić wszelkim niedogodnościom, które miały miejsce z powodu w/w błędu, została wysłana na wskazany przez Pana adres paczkomatu, bezpłatna przesyłka z jednym opakowaniem produktu. Zwrot pieniędzy za transakcję został zlecony."

wysłałem jeden produkt z dziewięciu na paczkomat bezpłatnie (w ramach mojego błędu) i zleciłem zwrot wpłaty (ile to trwa? allegro nie pobrało mi pieniędzy za ten zwrot ale widnieje taka informacja informacja: "Wszystkie pozycje z tego zamówienia zostały w pełni zwrócone" Odpowiedzi od klienta nie mam żadnej. Dziś ma być doręczony ten jeden produkt. Podpowiedzcie proszę co mam zrobić.

 

 
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

komis-bell
#21 Demiurg#

TUTAJ zobaczysz status realizacji zwrotu środków.

Módl się żeby nie dostać negatywa bo przy braku ocen może to być bardzo bolesne i skutkować nawet blokadą konta... 😕

oznacz moderatorów

TJKARMY
#8 Zapaleniec#

dzięki za odpowiedź. status zwrotu: w realizacji

oznacz moderatorów