anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart - dostawa od niższej kwoty?

MariuszFojcik
#8 Zapaleniec#

Witam, czy alle_drogo planuje obniżenie kwoty, od której można skorzystać z alle_drogo Smart, np. od 20 zł albo i niższej? W obecnej chwili 40 zł to trochę wysoka kwota, konkurencja jest w tej kwestii lepsza.

 
 

 

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@MariuszFojcik Sprawdź powiadomienia mailowe, bo Allegro umożliwia niektórym użytkownikom zakupy Smart od 1 zł w ramach promocji. 

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

allegro bez problemów mogło by tak zrobić. Koszt przesyłki smart i tak jest przerzucony na sprzedawców, a ci wliczają go w towar. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Czyli na kupujących, którzy dodatkowo płacą Allegro za "darmowe" dostawy, a potem się cieszą z "darmowych" dostaw.  To, moim zdaniem, lepsza manipulacja, niż dawniej "darmowe" minuty, za które co miesiąc trzeba było płacić. 

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

manipulacja to bardzo dobre słowo 😀 Niestety klienci sami tego oczekują (jak widać wyżej). Produkt za 10 zł + 8 zł wysyłka - 18 zł nie to za drogo. Ten sam produkt za 40 zł i wysyłka w smarcie - Biorę! Darmowa dostawa! 🤣

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@socha_pasieka  @MariuszFojcik  cóż chyba nie do konca.

Sprzedający dopłaca do smarta 0,99 lub 1,99

Wiec moim zdaniem jeśli sprzedający doliczaja ten koszt do ceny to wychodzi tak:

40zł + 0,99 = 41 ( cena produktu w smart)

40zł +8,99 ( wysyłka)= 48,99 cena zakupu bez smart

czyli około 8 zł kupujacy oszczedza na każdej wysyłce . Ergo przy zakupie 5 razy w ciągu roku smart sie zwraca. POwyżej 5 zakupow to oszczedności

 

No i jeszcze jedno : od kosztów przesyłek sprzedający także płaci prowizje wiec niezaleznie od smarta przynajmniej 1 zł (8,99x11%) i tak jest wliczone w cene towaru.

Wiec według mnie smart nadal pozostaje opłacalny dla kupujacego

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@_Likos_ dopłata do Smarta to 3,99 zł jeśli chodzi o kuriera, a 0,99 dla paczkomatów. Jak zrobili kuriera od 40 zł to większość wybiera kuriera. Klient kupi produkt za 40 zł, a ja jako sprzedający płacę prowizję od 43,99 (13%) = 5,72 + 3,99 za wysyłkę, czyli łącznie 9,71 zł. Zostaje do mnie 30 zł. Nie wspomnę tutaj o podatku dochodowym i VAT. Jak ktoś tego nie umie policzyć to wychodzi na zero lub dokłada do interesu. A jak wykupisz jeszcze jakieś promowania to i dodatkowo prowizja jest liczona dużo wyższa...

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

A trzeba jeszcze pamiętać, że od 1 lutego kolejne podwyżki dla sprzedawców, a co za tym idzie i dla kupujących. 

Ale to już wiemy 🙂

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/1-lutego-2022-zmienimy-sposob-rozliczania-kosztow-przesylek-all...

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@socha_pasieka  wyciąg z regulaminu:

Allegro Pocztex Kurier 48
3,99 zł* (1)
 

(1) Od 23 września 2021 do 3 stycznia 2022 roku – 0 zł dla zamówień od 40 zł do 79,99 zł.

Czyli de facto za przedział: 40-79,99 - nie płacisz nic za pocztex.( Generalnie za wszyskich kurierów)

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-zasady-rozliczen-0K6XkWDOeCP

Przed chwila sprawdzałem dzisiejsze naliczenia. Są opłaty 3,99 tylko od przesyłek powyżej 80 zł

Jeśli sprzedasz produkt za 40 zł w smarcie to płacisz prowizje tylko od 40 zł bo na tyle opiewa zamówienie. Oplata za smart jest doliczana osobno i nie jest od niej liczona prowizja. Jełsi sprzedasz produkt z platna wysyłką to płacisz prowizje od całej wartości zamówienia. czyli np od 40zł +8,99=48,99

Co do podatków,  vatów i innych kosztów to trudno za nie obwiniac allegro. Płacisz je niezaleznie ode tego w jaki posób handlujesz.

Naprawde nie bardzo rozumiem to narzekanie teraz

Od paczkomatu zaplaciłbyś 0,99 natomiast kuriera w przedziale 40-79,99 masz za darmo i nie dopłacasz. Ja wola kiedy kupujący wybiera kuriera. Przynajmniej na razie. Potem zobaczymy

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@_Likos_  OK, w takim razie będę mówił kupującym, żeby wybierali kuriera i nie zamawiali za więcej niż 79,99 😉. Tu jest właśnie problem, że allegro miesza jak może. Co chwila zmiany regulaminów, promocji i w końcu nie wiesz co ile kosztuje i za co płacisz. Musisz cały czas na bieżąco śledzić i ustawiać - tak, dziś wysyłka tylko kurierem, a jutro tylko paczkomatem. 

A tak serio to typowe podejście - sprzedałeś za więcej to trzeba więcej zedrzeć. Do tego powinna służyć prowizja. Pobierają % od sprzedaży to niech tak zostanie. Na początku były progi - im więcej sprzedałeś (drożej), tym mniej płaciłeś prowizji. Dziś jest inaczej - zarobiłeś więcej to więcej % oddaj 😊.

Jasne że podatki każdy płaci, ale tu chodzi o to, że jak doliczysz te wszystkie prowizje to mimo wszystko zapłacisz większy podatek, a prowizję i tak ci zabiorą. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@socha_pasieka  ja nie twierdze że są niskie opłaty.

Twierdze tylko że nawet jeśli jest 0,99 , 1,99 czy nawet 3,99 wliczone w cene produktu to dla kupującego to nadal jest mnie niż 8,99 kosztu dostawy ( lub 12,99 w przypadku kuriera.)

Wiec opowiadanie że tak naprawde na smarcie kupujący nie oszczedza i za wszystko płaci niestety nie jest zgodne ze stanem faktycznym.

Moim zdaniem za część płaci kupujący, częśc dokłada sprzedający ze swej marży a częsc dokłada allegro ze swoich zysków. 

Cóz pamietam czasy kiedy prowizje  i koszty na allegro były mniejsze a sprzedający jakoś darmowych wysyłek nie oferowali. W tym momoncie zostali w jakiś sposób zmotywowani smartem.

Oczywiście nikt ze sprzedających nie musi smarta oferować- wystarczy wywalic przesyłki z przedrostkiem allegro, także nikt z kupujacych nie musi go kupować. Skoro jest aż tyle wysyłek smart to znaczy że jednak i jednej i drugiej stronie sie to opłaca.

oznacz moderatorów

MariuszFojcik
#8 Zapaleniec#

Macie rację, kontynuacja tematu nie ma dalszego sensu 🙂

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Zasada jest prosta. Od 40zł kupujesz na allegro, do 40zł na s.h.o,p;e'e

oznacz moderatorów

MariuszFojcik
#8 Zapaleniec#

Pod warunkiem, że zakupy produktów do 40 zł będą tańsze, niż te same produkty na alle_drogo 😉

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@DrapexPL  tylko że tam to też nie wiadomo ile potrwa taka darmowa dostawa.

Na dłuższą mete to sie chyba nie bedzie kalkulowac. Chyba że będą wysokie prowizje i  opłaty po okresie promocyjnym lecz wówczas stanie sie to co sie musi stać : ceny pójdą w góre na tyle że zakupy bedą mało opłacalne.

Niestety mam smutną wiadomośc że niezależnie kto za to płaci to wysyłanie przesylek kosztuje i jeśłi inflacja tak bedzie szła to bedzie kosztowało coraz wiecej.  Wiec darmowe dostawy od 1 zł moim zdaniem docelowo będą nie do utrzymania.

Jeśli jakakolwiek platforma je utrzyma wówczas bedzie musiała tak podnieśc pozostałe opłaty aby to zrekompensować.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Darmowa dostawa miała być bodajże przez pierwsze pół roku.

Sprzedawcy na razie zwolnieni z prowizji. Za granicą, mieli coś koło 2% prowizji - nie pamiętam teraz, sprawdzałem, gdy zaczynałem tam sprzedawać. Obecnie mnie to jakoś nie interesuje, nawet jak będzie 10% w co wątpię to i tak taniej niż tutaj uwzględniając dopłaty do smart. Jest tam kilka fajnych rozwiązań (zwłaszcza podczas wystawiania aukcji) ale też kilka tragicznych...

Ceny już poszły w górę. Do biznesu kupowałem Folię stretch czarną 3 rolki po 1,5kg za 20zł - czyli niecałe 7zł za sztukę, potem za sztukę 11,69 a obecnie są już za 14.99, choć mi pokazuje, promocję za załotwkę, co zapewne jest błędem:

folia.png

Sporo rzeczy jest tańszych lub w tej samej cenie - co w połączenie z darmową dostawą (do 40zł lub duże gabaryty) tam jest taniej a tu trzeba płacić. Na przykład kartony do paczkomatów, rozmiar B - cena z wysyłką 140zł, tu 140zł + kurier bez SMART łącznie 155zł, 15zł drożej na każdych 50 sztukach...

Podobnie zszywki, kangurki do listów przewozowych, jak i inne **piiip**ółki - papier ksero

 

Fajną alternatywą jest też najdłuższa rzeka wiadomo gdzie, ale z pakietem prime - wysyłak z ich magazynów, przy błędach przeliczeniowych. Nie każdy wie, że w Polsce nie ma EURO i należy wystawiać produkty na nasz rynek w PLN... więc sprzedają za 5 PLN zamiast 5 EUR... póki co wszystko przychodzi;)

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@DrapexPL  widzisz własnie dlatego czekam na koniec promocji z tą nową platformą. Ja lubie wiedzieć ile co kosztuje. A póki co to co kilka dni dzwoni miła Pani z zparoszeniem do wystawiania  lecz nie wiadomo jeszcze jakie będą koszty po zakonczeniu okresu promocji.

Ja nie liubie sobie narobić pracy aby sie potem zwijać. Kiedy poznam koszty i prowizje to nie wykluczam niczego ale na razie spokojnie czekam a że pracy póki co mam sporo to po prostu obserwuje.

Jelsi wyjda na wierzch cenniki i koszty wówczas podejme decyzje.

oznacz moderatorów