anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart - jak zwrócić towar i odzyskać darmową przesyłkę?

bartoszo12
#2 Obserwator#

Została mi ostatnia Darmowa Smart dostawa. Postanowiłem ją wykorzystać kupując zestaw filtrów do samochodu. Filtry które otrzymałem są niezgodne z opisem aukcji, to zbieranina różnych zamienników.

Oczywiście mogę zwrócić ten towar, i poszukać bardziej uczciwego sprzedawcy - co jednak z przesyłką?

Czy darmowa Smart dostawa do mnie wróci? Przecież to nie moja wina że sprzedawca okazał się nie uczciwy.

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że nie wróci, została wykorzystana. Oczywiście że możesz i należy zrobić zwrot  ze Smartem. Zaznacz że towar niezgodny z opisem: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-z-allegro-smart/jak-zwrocic-przedmioty-kupione-w-ramac...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Oczywiście nie zrozumiałeś pytania. 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

A co takiego zrobił sprzedawca że nazywasz go publicznie nieuczciwym? Co takiego się nie zgadza w opisie aukcji? 

oznacz moderatorów

bartoszo12
#2 Obserwator#

Opisany był zestaw filtrów jednej (konkretnej) marki, a w przesyłce znalazły się zamienniki innych marek.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

W takim razie skontaktuj się ze sprzedawcą, może się pomylił a może nie. Możesz odstąpić od umowy również. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@bartoszo12 Nie wróci. Pamiętaj, że w przypadku niezgodności z opisem możesz odesłać (zwrócić) towar na koszt sprzedawcy, czyli nie musisz korzystać z darmowego zwrotu. Odsyłasz wtedy towar odpłatnie, a sprzedawca musi Ci przedmioty wymienić na zgodne z opisem lub zwrócić wszystkie koszty, także koszt odesłania. Przy wymianie także musi zwrócić Ci koszt odesłania. Niestety, darmowa dostawa Ci jednak przepadnie. 

oznacz moderatorów