anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić jeśli sprzedający nie chce uznać mojej reklamacji?

beataz371
#1 Nowicjusz#

Witam 12.01.2021 zakupiłam maszynkę do strzyżenia Wella i niestety popsuła się. Sprzedający nie chce przyjąć reklamacji gdyż twierdzi , że gwarancja obowiązywała tylko 1 miesiąc co miało być zaznaczone w opisie oferty ( nie mam możliwości zweryfikować) Nadmieniam , że nie mam możliwości skorzystać z programu ochrony kupujących -obowiązuje tylko 180 dni. Co mogę zrobić aby sprzedający przyjął towar i naprawił ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@beataz371 możesz reklamować ten produkt z tytułu rękojmi. 
Rękojmia to nakładana przez ustawę odpowiedzialność sprzedawcy za wady sprzedanej rzeczy. Obowiązuje przez dwa lata od wydania rzeczy. Pozwala na dochodzenie wobec sprzedającego określonych roszczeń w związku z tymi wadami. Przedsiębiorca względem kupującego będącego konsumentem nie może odmówić rozpatrzenia reklamacji. Nie jest dozwolone wyłączenie rękojmi względem konsumentów. 
W Twoim przypadku wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania sprzedanej rzeczy, a w takich sytuacjach domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili dokonania zakupu. 
Dlatego napisz do kupującego, że reklamujesz ten produkt z tytułu rękojmi, w razie problemów napisz tu ponownie, poproszę o wysłanie wiadomości do sprzedającego.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

anysia
#2 Obserwator#

Kupiłam nowa zmywarke od oleole na allegro. Zglosmlam reklamację, przyjechał serwisant i stwierdzil że wszystko ok.

Zmywarka zostawia wodę na scnianka, drzwiach i ...naczyniach po zakończeniu mycia.

Ale zdaniem serwisanta to jest sprawna zmywarka.

Dostałam od Beko ze nie ma podstaw 

No ręce opadaj.

Jak nie ma podstaw. Mam wadliwa ewidentnie wadliwa zmywarke a sprzedawca zarty sobie robi.

 

Co dalej robić?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

beataz371 złóż reklamację sprzedawcy z tytułu rękojmii , obowiązuje 2 lata dla produktów nowych i rok dla używanych . Jeśli będzie robił problemy napisz tu -https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2c798b65-a629-4d86-8fde-ab93de1c4166

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@beataz371 Przy reklamacji nie powołuj się na żadne gwarancje, tylko na RĘKOJMIĘ. Rękojmia obowiązuje przez 2 lata i jest obowiązkowa. 

Po tak długim czasie możesz poprosić o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat. Złóż mu ponownie pisemną reklamację z RĘKOJMI. Poczytaj w necie o rękojmi. 

Z POK też możesz skorzystać, pisząc tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b... Na POK masz 6 miesięcy, ale zgodnie z regulaminem ten czas może zostać wydłużony. 

oznacz moderatorów

anysia
#2 Obserwator#

Kupiłam nowa zmywarke od oleole na allegro. Zglosmlam reklamację, przyjechał serwisant i stwierdzil że wszystko ok.

Zmywarka zostawia wodę na scnianka, drzwiach i ...naczyniach po zakończeniu mycia.

Ale zdaniem serwisanta to jest sprawna zmywarka.

Dostałam od Beko ze nie ma podstaw 

No ręce opadaj.

Jak nie ma podstaw. Mam wadliwa ewidentnie wadliwa zmywarke a sprzedawca zarty sobie robi.

 

Co dalej robić?

 

Powołałam się na rękojmię i wadę ukryta. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@anysia udać się do lokalnego rzecznika praw konsumenta oraz zorganizować rzeczoznawcę. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

pewnie trzeba przeczytać instrukcję i zmienić tryb zmywania na wyższą temperaturę a nie pipzdzić na jakimś eko

oznacz moderatorów

anysia
#2 Obserwator#

Serio?

20 lat nie potrafię obsługiwać zmywarki. Nagle bohater wyjasnil

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie pisz bo szkoda mojego czasu na sprawdzanie jakiegoś bełkotu.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Pewnie było outlet, towary ze zwrotów A...on i innych - używane itd... Znam kilku z YT, którzy twierdzą, że to zacny biznes... 

oznacz moderatorów