anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy bez dokonanego zakupu sprzedawca może mnie wciągnąć na swoją czarną liste, bez podania powodu?

KIERLOT
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca zawiasów do sofy Ikea Beddinge bez podania jakich kolwiek powodów, mimo, że nie dokonałem u niego żadnego zakupu dodał mmnie do swojej czarnej listy. Poszukując takowych zawiasów natknąłem się na ofertę i wygląd tych zawiasów dalece odbiegał od orginalnych. Zadałem więc pytanie sprzedawcy wyrażając swoje obawy, czy faktycznie są to dobre zawiasy. Na djęciach sprzedawca umieścił foto z orginalnymi zawiasami w stelarzach oraz te chałupniczej roboty. Pytałem, czy można zakupić te z tych orginalnych stelarzy, bo te do mnie nie przemawiają. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, a kiedy chciałem zakupić je, by zachowując 2 tygodniowy termin zwrotu móc je odesłac, gdyby się okazały bublem, niestety wyskoczył komunikat, że sprzedawca wciągnął mnie na czarną liste. Pisałem do nich wiele razy zadając to pytanie lecz nawet nie byli łaskawi odpowiedzieć. Nie mówiąc, już o podaniu powodu swojej decyzji. Załączam orginalną treś tamtej wiadomości do sprzedawcy, którą wysłałem z zakładki ,,pytanie do sprzedającego" 

Witam i mam pytanie, czy te zawiasy na zdięciu to są napewno od beddinge? Na pierwszy rzut oka widać, że to jakaś podróbka. Czy może wymontowywujecie z tych stelarzy, które widać na zdjęciach, bo tamte zawiasy to faktycznie od tych sof, a to co na zdjęciu to napewno nie jest zawias od bedding. Jakość wykonania już świadczy, że to chauturska robota, bo nie są nawet pomalowane na kolor szary, jak cały stelarz.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź, czy fotka jest tylko poglądowa, czy pozostałe fotki przedstawiające orginalne stelarze wraz z zawiasami to są fotki poglądowe.
Pozdrawiam Adam J.

Sprzedawca ignoruje moje zapytania i prośby o podanie przyczyny swojego nieetycznego zachowania. 

Pozdrawiam i czekam na jakąś pomoc Adam J.

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@KIERLOT Wpisanie na czarną listę może być naruszeniem prawa;

Nieuzasadniona odmowa sprzedaży oferowanego towaru może być niezgodna z prawem (art.135. Kodeksu wykroczeń).

Niestety niektórzy sprzedawcy nie lubią dociekliwych, wymagających kupujących i blokują im zakupy już po zadaniu niewygodnego pytania. Oni oczekują tylko na oferty kupna od osób niezorientowanych, które nie będą im stwarzały problemów ze względu na niezgodności z opisem lub wystawiane towary nieoryginalne.

Moim zdaniem ten sprzedawca naruszył prawo, ale o tym może zadecydować tylko sąd, możesz go pozwać i moim zdaniem wygrasz sprawę - sprzedawca zostanie ukarany.

oznacz moderatorów

KIERLOT
#7 Wielbiciel#

Dzięki za podpowiedź. Może to faktycznie jest sposób na takich nieuczciwych sprzedawców.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

KIERLOT to jego decyzja i ponosi konsekwencje swojego kroku . Nie może bez wyraźnego powodu zabronić Ci zakupu . Zgłoś problem do RPK . Allegro nie miesza się w takie sprawy .

oznacz moderatorów

KIERLOT
#7 Wielbiciel#

Ok. Dzięki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KIERLOT ale poco drążyć temat, to co opisujesz wskazuje że są to podróby, co sam stwierdziłeś po zdjęciu więc, zachowanie sprzedawcy wskazuje że masz rację i dlatego Cię zablokował 🙂 poszukaj oryginalnych zapewne droższych, bo rozumiem że cena atrakcyjna i męczysz a nuż będą oryginalne 🙂

Odpowiem Ci za sprzedawcę, że są to podróby 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 dostałeś wpunkta bo masz rację , ale tematem jest czarna lista , a nie oryginalność produktu .

oznacz moderatorów

rafalvr61
#7 Wielbiciel#

Allegro powinno coś z tym zrobić 

 

 

oznacz moderatorów