anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy darmowe zwroty mogą być u lokalnego kuriera

1987anet
#7 Wielbiciel#

Chciałabym,żeby zwroty Smart odbywały się u lokalnego kuriera przy dużych paczkach,a mniejsze oczywiście w paczkomacie. Gdyż drugi raz przy większych paczkach zwrot odbył się w poczcie i kolejny raz identyczna sytuacja, że dwie paczki trafiają pod inne adresy.

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

@1987anet Co to jest lokalny kurier, dlaczego paczki wracają pod inne adresy- zgodnie ze zwrotami jak ma ustawione sprzedający z pewnością, inne formy zwrotu rozumiem.

oznacz moderatorów

1987anet
#7 Wielbiciel#

Lokalny kurier to taka osoba która rozwozi paczki w danym miejscu. A co do poczty polskiej mam udokumentowane, że etykiety były przeklejone. Sytuacja identyczna była w tamtym roku tylko wtedy sądziłam, że to mój błąd.

oznacz moderatorów

1987anet
#7 Wielbiciel#

I dlatego mój pomysł jest taki, żeby usunąć możliwość zwrotu przez pp.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@1987anet a czy nie łatwiej zapoznać się z treścią oferty , w razie watpliwości dopytać sprzedawcę zamias po wszystki borykać się ze zwrotami ?

oznacz moderatorów

1987anet
#7 Wielbiciel#

Dopytywać czy borykać się na to samo wychodzi. Nie prościej usunąć możliwość zwrotu przez pp? Ja uważam, że tak jest najprościej.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@1987anet allegro nie usunie możliwości zwrotu pp bo ma umowę na wysyłki pp więc i na zwroty ewentualnie sprzedawca ma umowę własną z pp

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Szansa, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone graniczy z cudem.
To są dodatkowe koszty które ktoś będzie musiał ponieść i poniosłoby je oczywiście Allegro, potem przerzuciło je na sprzedających w wyższych dopłatach do SMART i prowizjach oraz na kupujących kolejną podwyżką usługi SMART.
Sprzedający następnie przenieśliby te koszty na kupującego przez podwyżkę i tak już wysokich cen.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@1987anet lokalny kurier zwykle jest podwykonawcą PP i u niego nie nadasz zwrotu on ma umowę na doręczenia tylko i wyłącznie. Co do sposobów doręczeń i wysyłek i zwrotow to te sprzedawca ustala pod smarta u siebie.

oznacz moderatorów

1987anet
#7 Wielbiciel#

Lokalny kurier (InPost,DHL,DPD)

I otóż to paczkę można wysłać kurierem DPD,a zwrot nie może być przez DPD tylko pp?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak i sprzedający ustawiają zwroty.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@1987anet jak zamawiasz z darmowym zwrotem smart to zawsze możesz poprosić allegro o zmianę z pp na inego przewoźnika by ci etykietę przysłali 

oznacz moderatorów