anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest cennik opłat za wniesienie pqczki przez kuriera?

kasia_pciolka
#1 Nowicjusz#

Witam, czy ktoś wie gdzie znajdę informację na temat dodatkowych opłat za wniesienie paczki? Jednego razu kurier zażądał ode mnie opłaty za to że wniósł mi 6zgrzewek wody, które były zapakowane w 2 kartony. Mam wykupionego smarta po to żeby nie musieć dodatkowo płacić za takie przesyłki. Wodę zamawiałam dla starszej Pani, która nie dałaby rady wnieść sobie tego sama. Nie znalazłam w żadnym regulaminie nie na temat takiej opłaty.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@kasia_pciolka nie ma, kurier nie wnosi Ciężkich rzeczy a jak się godzi to już na własnych warunkach, kurierzy to nie tragarze 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Majster_Maciek
#8 Zapaleniec#

Przerabialiśmy podobną sytuację w firmie, gdzie dostajemy kilkanaście przesyłek dziennie różnymi kurierami. Gdy przychodzi kilka paczek po 20kg, to oczywiście wysyłamy pracowników do pomocy, bo ciężar to jedno, ale też czas jest dla kuriera bardzo ważny. Zdarzyła się jednak kilkakrotnie sytuacja, w której kurier dotarł sporo po godzinach pracy i musiał sam zrzucić ok. 27kg przesyłkę, bo portier-rencista nie był mu w stanie pomóc. W dwóch takich przypadkach kurierzy (różnych firm) odmówili samodzielnego wyładowania takiej paczki i pojechały one z powrotem do sortowni. Zostały złożone skargi, po których firmy kurierskie przeprosiły za sytuację i potwierdziły, że obowiązkiem kuriera jest dostarczenie przesyłki pod lokal adresata (w tym wypadku było to przerzucenie przesyłek z samochodu na paleciaka w bramie kilka metrów dalej).

oznacz moderatorów

Majster_Maciek
#8 Zapaleniec#

Paczki do 30kg (niektórzy operatorzy odrobinę więcej) kurier ma obowiązek dostarczyć pod drzwi, jeżeli te drzwi są adresem dostawy. Z tego też względu taka jest maksymalna waga brutto pojedynczej przesyłki. Oczywiście zawsze należy starać się pomóc kurierowi w rozładunku masywniejszych przesyłek, ale jeżeli nie ma takiej możliwości (jak w opisanej przez Ciebie sytuacji), to kurier nie może odmówić, lub żądać za to dodatkowych opłat.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Paczki o masie do 31,5 kg doręcza się pod adres wskazany na etykiecie. Cięższe wymagają obsady dwuosobowej lub możliwości podjazdu wózkiem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jaka waga tych paczek? to jest istota sprawy!

oznacz moderatorów

Majster_Maciek
#8 Zapaleniec#

6 zgrzewek wody zapakowane w dwóch paczkach, więc domyślam się, że: 6x1,5kg=9kg, 9kgx3=27kg plus może 200g plastiku. Prawdopodobnie taki podział miał na celu nie przekroczenie 30kg na paczkę 🙂

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Bo formalnie nie ma takiej opłaty. Zapłaciłaś łapówkę kurierowi.

Rozważ zgłoszenie skargi do firmy kurierskiej, a jak sytuacja będzie się powtarzać możesz nawet zgłosić sprawę na policji.

Nie ma czegoś takiego jak dopłata do przesyłki (nie licząc Pocztexu). Albo płaci nadawca z góry, albo przesyłka jest za pobraniem. W razie gdyby ze względu na ciężar lub wymiary przesyłki, firma doliczała opłatę za wniesienie, to byłaby ona wliczona w koszt przesyłki.

oznacz moderatorów