anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można sprawdzić paczkę w obecności kuriera?

MAMY ROZWIĄZANIE!
AUDI93
#2 Obserwator#

Kurier DPD przywiózł mi paczkę i stwierdził , że nie mogę sprawdzić zawartości , ani w jakim jest stanie przesyłka w jego obecności.Zdziwiony byłem,że nie chciał potwierdzenia odbioru przesyłki.Jak to właściwie jest ?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Jeżeli była to paczka za pobraniem, to nie możesz sprawdzić, dopóki za nią nie zapłacisz. Jeżeli płatne z góry, to prosisz ładnie kuriera aby zaczekał, bo chcesz zweryfikować. 

oznacz moderatorów
AUDI93
#2 Obserwator#

Przesyłka zapłacona z"góry" , a kurier mimo nie czekał. Nie chciał nawet potwierdzenia odbioru paczki .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@AUDI93 zgodnie z prawem, jak widzisz że paczka jest z zewnątrz uszkodzona to spisujesz od razu protokół szkody lub odmawiasz przyjęcia z podaniem powodu uszkodzona, jak karton cały a będą uszkodzenia / braki w środku to masz 7 dni ( najlepiej od razu spisać protokół przez stronę lub wzywasz kuriera ) potem odsyłasz sprzedawcy na reklamację. Przed podpisaniem odbioru nikt Ci nie pozwoli grzebać w paczce 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@AUDI93 
Przesyłka, której nie odmówiono przyjęcia i do której nie wskazano zastrzeżeń przy odbiorze uważana jest jako odebrana bez zastrzeżeń.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@AUDI93 jeśli chycesz weryfikować zawartość przesyłki przy doręczeniu to musisz to uzgodnić ze sprzedawcą , jest to dodatkowa usługa jaką oferuje przewoźnik , ale również dodatkowo płatna podczas nadawania przesyłki .

oznacz moderatorów
Kamil_Poznan
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

Przed wczoraj zamówiłem sprzęt wart ponad 300zł. Oczywiście płatność z góry z pakietem smart. Dostawa kurierem do domu,

Po dokonaniu zamówienia otrzymałem od sprzedającego email z informacjami jak odebrać paczkę. Są tam zawarte następujące stwierdzenia, cytuję

 

 "..należy przy kurierze dokładnie sprawdzić towar wewnątrz opakowania."

" W każdym przypadku uszkodzenia należy spisać z kurierem protokół szkody, bez którego żadna reklamacja nie zostanie przyjęta."

Z tego wynika, że sprzedawca żąda ode mnie, abym przy kurierze otworzył paczkę i sprawdził towar. Co mam zrobić jeśli kurier nie będzie chciał czekać?

Jeżeli paczka zewnętrznie nie jest uszkodzona, to gdyby nawet towar był uszkodzony np. w skutek wstrząsu, upadku, albo uderzenia nie zostawiającego śladu jak to udowodnić i czemu to ma być mój problem?

Czy sprzedawca nie powinien odpowiednio zabezpieczyć przesyłki?

Kupowałem już mnóstwo razy , ale pierwszy raz się spotykam z czymś takim.

Mam nadzieję, że jutro sprzęt przyjedzie nieuszkodzony i nie będę 300 zł w plecy.

Jestem tym tak zdenerowowany, że chyba nie zasnę.

pozdrowienia

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bzdury pisze, nie musi kurier się godzić na sprawdzenie, ale jak będzie cała to odbierasz a na protokół szkody masz 7dni i jak będzie uszkodzony towar to możesz wezwać kuriera i go spisać. Za towar do momentu odbioru odpowiada sprzedający.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Paczkę przy kurierze możesz sprawdzić tylko gdy była wykupiona taka opcja przy wysyłce. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kamil_Poznan Sprzedawca nie ma prawa wymagać od Ciebie tego czego Ci nie udostępnia . Jeśli przesyłka MA ! wykupioną dodatkową opcję o nazwie ,,weryfikacja zawartości w obecności kuriera ,, co jest zaznaczone na etykiecie nadawczej , a zaniechasz tego obowiązku pomimo wiadomości od sprzedawcy to owszem może reklamacji nie uznać , ALE ! w przypadku ,gdy ta opcja nie jest udostępniona i zewnętrznie paczka nie nosi śladów uszkodzeń sprzedawca bierze całą odpowiedzialność na siebie .

oznacz moderatorów