anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Darmowy zwrot kiedy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Zakupiłem towar u sprzedawcy , który ma wykupioną usługę Smart. Ja także mam wykupioną usługę Smart. Towar kupiłem za 18zł a zatem musiałem zapłacić za wysyłkę korzystając z przesyłki Orlen Paczka -Kiosk Ruchu. Towar okazał się inny niż w opisie i dokonałem zwrotu. Jednak w formularzu zwrotu nie było opcji darmowego zwrotu i musiałem zapłacić 13,99zł. Moje pytanie brzmi dlaczego korzystając ze Smart musiałem zapłacić za zwrot? W opcjach zwrotu sprzedawca ma opis : Zwrot za darmo 14dni .

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
kostas11
#21 Demiurg#

@JanZur ale darmowa wysyłka i zwrot smart jest od 45 zł a kupiłeś za 18 zł więc nie był to zakup smart i nie ma darmowego zwrotu, było reklamować to byś dostał za odesłanie a tak pewnie zwróci Ci za wysyłkę i towar a zwrot będziesz w plecy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Czyli wykupienie usługi Smart nie daje możliwości darmowych zwrotów nawet , gdy zakup był poniżej kwoty 45zł? Teraz wyszukałem taką informację: "Przesyłkę nadasz:
a) za darmo – za darmo – zaproponujemy Ci w Formularzu darmową metodę dostawy[1], jeśli:
korzystasz z usługi Allegro Smart! i zwracasz produkt dostarczony przesyłką Smart!
został dostarczony dostawą Allegro: Allegro Paczkomaty InPost, Allegro miniKurier InPost, Allegro Kurier24 Inpost, Allegro One Box lub Allegro One Punkt." Ja zamówiłem towar wysłany przez Orlen Paczka a odbiór w sieci Ruch i być może dlatego nie było darmowego zwrotu.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Jak kupisz ze smartem to zwrot masz ze smartem jak kupisz bez smarta to nie masz darmowego zwrotu

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Jak wcześniej już wspomniałem dwa tygodnie temu kupiłem tacę za 10.50 zł sprzedający miał smart i ja mam smart i wtedy zrobiłem zwrot za darmo bo była taka opcja w formularzu zwrotu

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

OK

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@JanZur Tak zwrot nie jest darmowy, zwrot zawsze jest to koszt kupującego, Smart oraz paczkomat zwalnia Cie z kosztu odesłania, poczytaj jak to działa:https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s... Tutaj nie zwrot tylko składasz reklamację z tytułu niezgodności z opisem, otwórz dyskusję i opisz problem, masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Zadzwoniłem do Allegro i otrzymałem następujące wyjaśnienie: Darmowy zwrot przysługuje wtedy gdy sprzedawca i kupujący mają Smart  a przesyłka jest realizowana przez dostawą Allegro: Allegro Paczkomaty In Post, Allegro mini Kurier In Post, Allegro Kurier24 In post, Allegro One Box lub Allegro One Punkt. Ja musiałem zapłacić za zwrot ponieważ otrzymałem przesyłkę przez Orlen Paczka. A zatem jeżeli nawet kupiłeś towar za kwotę niższą niż 45zł, ale wysyłka jest realizowana przez Allegro Paczkomaty In Post, Allegro mini Kurier In Post, Allegro Kurier24 In post, Allegro One Box lub Allegro One Punkt wtedy ZWROT  jest DARMOWY

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bo nie czytasz co Ci piszę Towar okazał się inny niż w opisie  to wówczas nie jest zwrot tylko reklamacja a po rozpatrzeniu jej sprzedający zwraca koszt odesłania.

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Ja wybrałem ZWROT ponieważ w zakładce "Rozwiń szczegóły zakupu" była taka opcja reklamowania towaru. Ale mi nie chodziło o wybór reklamacji czy zwrotu tylko dlaczego w tym przypadku musiałem zapłacić za zwrot. A musiałem zapłacić ponieważ wybrałem dostarczenie przesyłki przez Orlen a nie przez Allegro, Gdybym wybrał in post paczkomat zwrot byłby darmowy

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak wybrałem zwrot ? skoro towar był niezgodny z opisem ? zwrot ale zaznaczasz wówczas niezgodność z opisem, była taka opcja?

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Tak, wybrałem zwrot ponieważ jest tam zakładka " ZWRÓĆ ZAKUP" i powody zwrotu ,wybrałem:  " Niezgodność z opisem". Ale to już nie istotne. Zwrot nie był darmowy , bo wybrałem zakup z przesyłką  przez Orlen.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@JanZur w formularzu zwrotu towaru masz 6 pozycji: pozycja 1-3 to zwrot, pozycja 4-6 to reklamacja oba powodują inne skutki prawne. Jak napisałeś kupiłeś z dostawą nie smart więc zwrot był płatny. Sprzedawca ma 14 dni od momentu zgłoszenia na dokonanie odpowiedzi prawnej zgodnej z tym co zgłosiłeś.

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Nie czytałeś moich wcześniejszych komentarzy.....no to jeszcze raz : Zadzwoniłem do Allegro i otrzymałem następujące wyjaśnienie: Darmowy zwrot przysługuje wtedy gdy sprzedawca i kupujący mają Smart a przesyłka jest realizowana przez dostawą Allegro: Allegro Paczkomaty In Post, Allegro mini Kurier In Post, Allegro Kurier24 In post, Allegro One Box lub Allegro One Punkt. Ja musiałem zapłacić za zwrot ponieważ otrzymałem przesyłkę przez Orlen Paczka. A zatem jeżeli nawet kupiłeś towar za kwotę niższą niż 45zł, ale wysyłka jest realizowana przez Allegro Paczkomaty In Post, Allegro mini Kurier In Post, Allegro Kurier24 In post, Allegro One Box lub Allegro One Punkt wtedy ZWROT jest DARMOWY

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To Ty nie słuchasz podpowiedzi, to co Allegro powiedziało odnosi do zwrotu oraz zwrotu ze Smartem.

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Nie , ty nie czytasz ze zrozumieniem. zapłaciłem za zwrot dlatego , że zamówiłem przesyłkę przez Orlen. Miałem podobną sytuację, gdy zapłaciłem za towar 10,50zł  ja i sprzedawca mieliśmy smart tylko wtedy wysyłka była przez in post paczkomat a teraz przez Orlen. Wtedy zwrot był darmowy teraz musiałem zapłacić. Wyjaśnienie tej sprawy jest zapisane w regulaminie:"Przesyłkę nadasz:
a) za darmo – za darmo – zaproponujemy Ci w Formularzu darmową metodę dostawy[1], jeśli:
korzystasz z usługi Allegro Smart! i zwracasz produkt dostarczony przesyłką Smart a towar
został dostarczony dostawą Allegro: Allegro Paczkomaty In Post, Allegro mini  Kurier In Post, Allegro Kurier24 In post, Allegro One Box lub Allegro One Punkt . Proste i po co drążyć temat jak sprawa jest już jasna?

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

ZWROT ALLEGRO pg.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Rób jak uważasz twoje pieniądze, piszesz ciągle o zwrocie i takie pytanie zadałeś Allegro, A tu nie jest zwrot bez podania przyczyna tylko reklamacja na niezgodność z opisem a to zmienia wszystko.

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Dwa tygodnie temu miałem identyczną sytuację. Zwróciłem towar w identyczny sposób z identycznym powodem zwrotu. Wtedy zwrot był darmowy teraz płatny. Wtedy otrzymałem przesyłkę przez in post paczkomat teraz przez Orlen z odbiorem w kiosku ruchu. Dlaczego teraz zapłaciłem za zwrot?  Info linia Allegro wyjaśniła jednoznacznie, że gdybym zamówił przesyłkę przez Allegro Paczkomaty In Post, Allegro mini Kurier In Post, Allegro Kurier24 In post, Allegro One Box lub Allegro One Punkt to bym nie ZAPŁACIŁ za zwrot. Czego jeszcze nie rozumiesz?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Szkoda czasu na pisanie, powodzenia!😛

oznacz moderatorów