anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dla kogo Program Allegro Ochrony Kupujących?

MAMY ROZWIĄZANIE!
grzesiu148
#9 Pomysłodawca

Dla kogo jest ten program? Skorzystanie z niego jest nie możliwe. Allegro wymysliło konieczność przedstawienia dokumentu z prokuratury o wszczęciu postępowania. To jest zaporowe, bo żadna prokuratura w tym pieknym kraju nie podejmie postępowania przeciwko nieuczciwemu sprzedawcy  czy odmowy uznania reklamacji z pominięciem przepisów prawa. Odpisują szablonowo / z nadanym numerem sprawy / odmowa postępowania wobec braku czynu zabronionego / co by to miała znaczyć/ i koniec, kropka. Zatem otrzymanie rekompensaty jest absolutnie nie możliwe. 

Allegro robi wszystko by takiej nie kompensaty nie wypłacic. 

Ja walczę z nimi od lutego i bezskutecznie. Najpierw ich Allina napisała o odrzuceniu wniosku, chociaż nawet takiego wniosku jeszcze nie złożyłem. Potem tylko żądania: zgłoszenie sprawy na policje, nic to nie dało, potem pismo z prokuratury z nadanym numerem, też im nie pasowało. Ciągle odmawiają. Ostatnio odpisali mi tak: 

Uzasadnienie odrzucenia wniosku:

Program Allegro Ochrony Kupujących jest wyłącznie naszym wewnętrznym procesem przyznawania dodatkowej pomocy finansowej, a nie procesem ustawowym czy sądowym.

Oznacza to, że w przypadkach budzących wątpliwości, zgodnie z naszym regulaminem, wymagamy przedstawienia potwierdzenia złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, a także postanowienia o wszczęciu dochodzenia lub śledztwa, które zawiera konkretną sygnaturę akt (numer RSD lub DS).

Pozdrawiamy
Allegro

Jakie zatem wątpliwości mają do mojego wniosku? Nie wiem. Wnoszę o kontakt telefoniczny z szefem działu Programu. Bezskutecznie. Po trzech prośbach o kontakt telefoniczny nie oddzwaniali. Dopiero czwarta wygenerowana prośba doprowadziła do rozmowy z konsultantem który .... nic nie może. Czyli rozmowa nic do sprawy nie wniosła. DRAMAT.

Czy udało sie komuś z Allegrowiczów otrzymać rekompensatę? Napiszcie, proszę

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
Syrena_zT
Moderacja Społeczności
Moderacja Społeczności

@grzesiu148 w niektórych przypadkach zespół rozpatrujący wnioski może prosić o przesłanie dodatkowych dokumentów/informacji. Sprawy są rozpatrywane indywidualnie. Zespół rozpatrujący wnioski nie kontaktuje się z klientami telefonicznie, nasi menagerowie też nie podejmują takiego kontaktu. Co do możliwości skorzystania z programu, korzystałeś z niego kilkukrotnie, więc na własnym przykładzie widzisz, że jest to jak najbardziej możliwe 😉 

   Alicja
   Moderatorka Allegro Gadane
oznacz moderatorów
grzesiu148
#9 Pomysłodawca

Owszem, korzystałem z tego programu kilkakrotnie ale w czasach kiedy Allegro tak potwornie nie utrudniało. Przecież Allegro doskonale wie jak postepują policja czy prokuraturu w takich przypadkach. Więc stawianie takiej poprzeczki jest celowe aby jak najmniej osób z tego programu skorzystało. Więc po co i dla kogo te zachęty-skorztystaj z programu, nie pozostawimy Cię samego z problemem a potem, łup i po sprawie.W czasach kiedy ja korzystałem z tego programu takich utrudnień nie było.  

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg ⭐⭐⭐

ze sprawy cywilnej masz zrobić sprawę karną, musisz udowodnić celowe oszustwo

tego wymaga od Ciebie allegro

czy Twój przypadek nadaje się na sprawę karną - raczej nie cyt: odmowa postępowania wobec braku czynu zabronionego

tu masz regulamin

https://policies.allegro.com/doc/e080fb4a354b7e4782f3130355ad76cede363ad47be638a31ed1e2ba5bc0dc48

 

oznacz moderatorów
grzesiu148
#9 Pomysłodawca

Regulamin Allegro nie podaje, że odmówi wypłaty rekompensaty jeśli prokuratura odmowi postępowania w sprawie.

Allegro nie pomaga kupującym. Zaraz po złożeniu reklamacji ochoczo namawia do złożenia wniosku o rekompensatę z programu ochrony kupujacych po czym stawia zaporowe warunki do jej wypłaty. Przy tym nie chce przyjąć reklamacji po odmowie wypłaty. Pracownicy są  nie kompetentni i  każdy pisze coś innego. Kontakt z przełożonym jest nie możliwy. To typowe działanie na niekorzyść kupującego. Program jest, ale go nie ma.Dodać należy, że regulamin w tym programie był kilkakrotnie zmieniany i ZAWSZE na niekorzyść kupujacego.Tak to, niestety działa.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg ⭐⭐⭐

@grzesiu148 

1) program ochrony kupujących jest programem uznaniowym allegro. Allegro moze wyplacić odszkodowanie ale nie musi. Ani sprzedawca ani kupujący nie mają tutaj zbyt wiele do powiedzenia

2)korzystałeś z programu już kilkukrotnie a allegro ma statystyki. Jeśli system pokazał że korzystasz z programu znacznie częsciej niż przeciętny kupujący ( a myśle że jest to ZNACZNIE częsciej) To allegro chce zweryfikować sprawe czy nie nadużywasz programu .

3) my jako sprzedający zawieramy rocznie kilkanaście tysiecy transakcji a wnioski naszych kupujących o zwrot z programu to albo zero a max jeden rocznie. Wiec klienci nie korzystają z programu aż tak czesto jak Ty ( inna sprawą jest że staramy sie dobrze obsługiwać naszych Kupujących)

4) jako kupujący nidgy jeszcze nie składaliśmy wniosku o rekompensate mimo że kupujemy dośc często i u różnych sprzedawców. Nawet nieporozumienia czy reklamacje zawsze udawało sie załatwiać ze sprzedawcą

Wiec kilkukrotne korzystanie a ochrony allegro musiało zwócić czyjąś uwage. Mysle że teraz bedzie Ci trudniej skorzystać z tego programu nawet kiedy zajdzie taka potrzeba bo allegro bedzie wszystko dokładnie sprawdzać a jak jak już napisałem jest to program w pełni uznaniowy i allegro może ale nie musi wypłacać rekompensaty, jak sam zauważyłeś może też prosić o milion różnych bardziej lub mniej sensownych dokumentów. I jest to w pełni zgodne zarówno z prawem jak i regulaminem

oznacz moderatorów
grzesiu148
#9 Pomysłodawca

Przepraszam, a kogo Ty reprentujesz? Bo nie bardzo rozumiem.

Skoro, jak piszesz kilka razy skorzystałem z rekompensaty to najwyraźniej był taki powód albo trafiałem i trafiam/ niestty/ nadal na takie osobliwości wsród sprzedających którzy prawo mają  w nosie. Gdyby Allegro choć trochę pomagało w sytuacjach spornych z nieuczciwymi sprzedawcami wnioków o rekompensatę byłoby znacznie mniej. Program został stworziny by pomóc kupujacym a przeistoczył sie w program uznaniowy. To jest istota sprawy. Karygodnym jest namawianie do składania wniosków a potem wymyslanie przeszkód by rekompensaty nie wypłacić. Czy to nie oszustwo?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg ⭐⭐⭐

@grzesiu148  poruszyłeś mnóstwo kwestii  wiec po kolei:

1"Przepraszam, a kogo Ty reprentujesz?" - siebie , podobnie jak Ty

2 "Skoro, jak piszesz kilka razy skorzystałem z rekompensaty to najwyraźniej był taki powód albo trafiałem i trafiam/ niestty/ nadal na takie osobliwości wsród sprzedających którzy prawo mają  w nosie." skoro tak twierdzisz to jednak proponuje pójśc do sądu a nie narzekać na regulamin allegro. Dopiero po wyroku sądu możesz powiedzieć że ktoś ma prawo w nosie albo nie bedziesz mógł tego powiedziec

3 "Gdyby Allegro choć trochę pomagało w sytuacjach spornych z nieuczciwymi sprzedawcami wnioków o rekompensatę byłoby znacznie mniej." - akurat tutaj sie grubo mylisz. Allegro w kazdej spornej sytuacji pomaga kupującym i jełsi sprzedawca tylko próbuje naciągnąć prawo natychmiast jest bardzo mocno karcony - od odjecia punktów jakości sprzedaży ( co sie odbija na pozycjonowaniu ofert) aż do obciązenia za wypłacone ( słusznie lubi nie odszkodowanie z POK)

4" Program został stworziny by pomóc kupujacym a przeistoczył sie w program uznaniowy" - to od poczatku był program uznaniowy , tutaj nic sie nie zmieniło

 

5"Karygodnym jest namawianie do składania wniosków a potem wymyslanie przeszkód by rekompensaty nie wypłacić" - to nie namawianie do składanie wniosków lecz informacja systemowa o takiej możliwości - a to różnica. Jełsi ktoś Cie informuje że w lotto jest kumulacja to nie znaczy że od razu ją zgarniesz....

6) "Czy to nie oszustwo?" - NIE

 

 

 

oznacz moderatorów
grzesiu148
#9 Pomysłodawca

Skoro reprezentujesz SIEBIE to bardzo dziękuję za wypowiedzi ale proszę przyjmij do wiadomości, że skoro się robi dużo zakupów na Allegro / jak ja/ to szans na trafienie na nieuczciwego sprzedawcę jest więcej a w związku z tym i więcej problemów. Właśnie w takich sytuacjach potrzebna jest pomoc. Allegro jeszcze nie tak dawno skutecznie pomagało w takich sytuacjach ale ostatnio znacznie mniej. Stąd problemów kupujących więcej. Mnie polityka Allegro od dawna się nie podoba i mam prawo, a nawet powinienem o tym pisać . Program ochrony kupujących dziala źle. Myślę, że to nie tylko moje zdanie. Ja zostałem przez Allegro ukarany za to , że właśnie Allegro na mnie zarobiło, bo pobiera wysoką prowizję za każdą sprzedaną rzecz nie dając nic w zamian. Allegro rządzi, ale każde rządy się kiedyś kończą. Przykład z ostatniej chwili-Węgry. Wspomniałem o tym, że Allegro wprowadza zmiany w regulaminie tej opcji. Dlaczego zawsze na naszą niekorzyść? Czy to przypadek? Jak sądzisz? 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg ⭐⭐⭐

@grzesiu148  sądze że nie wiesz jak to wygląda od strony sprzedającego wiec zupełnie nie zgadzam sie z twierdzeniem że allegro nie pomaga kupującym

A to że jeśli wypłaca odszkodowanie kilkukrotnie to potem wszystko dokładnie sprawdza i nie chce wypłącać kolejnych POKów - to normalne

Spróbuj do jakiekolwiek firmy ubezpieczeniowej zgłosić kilka roszczen w krótkim odstepie czasu - wówczas zobaczysz jak ubezpieczyciele potrafią stawiać przeszkody na drodze do wypłaty odszkodowania.....

A w przypadek że tylko Ty trafiasz na nieuczciwych sprzedawców? Cóż raczej trudno uwierzyć.....

Allegro ma dane i statystyki wypłat ,co ile transakcji jest możliośc wypłaty a AOK. Jełsi jesteś sporo ponad średnią to trudno sie dziwić że sie przyglądają. 

 

oznacz moderatorów
grzesiu148
#9 Pomysłodawca

Z całym szacunkiem dla Ciebie ale nie sądzę byś reprezentował SIEBIE. Za dużo w Tobie z Allegro. Chcesz im się przymilać?

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg ⭐⭐⭐

@grzesiu148  nie. Nie mam powodu aby sie komukolwiek przymilać. Po prostu wiem jak to wygląda zarówno od strony kupującego jak i od strony sprzedawcy.

Wiem że AOK jest programem uznaniowym. Wiele rzeczy także mi sie w nim nie podoba ( choc akurat nie te o których wspominasz) ale nie mam wyboru i musze go zaakceptowac takim jaki jest.

 

Uwierz mi mieliśmy przypadki kiedy kupujący reklamując zakupiony towar nadużywał POK a mimo to otrzymywał wypłate wiec nie jestem przeciw Tobie ( być może masz racje - nie wiem) ale doskonale rozumiem to że allegro w przypadku czestych wypłat odszkodowań zaczyna stawiać opory wymaga dodatkowych dokumentów.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg ⭐⭐⭐

@grzesiu148 to jest program i kasa allegro a reklamacja odrzucona nadaje się na sprawę cywilną a nie do prokuratury 🙂 Pamiętaj też że możesz mieć problemy z tego tytułu 😞

  • Art. 238 k.k. (Fałszywe zawiadomienie): Karalne jest świadome informowanie policji/prokuratury o przestępstwie, które nie miało miejsca.
  • Art. 234 k.k. (Fałszywe oskarżenie): Dotyczy świadomego pomówienia konkretnej osoby o czyn zabroniony przed organami ścigania.
  • Fałszywe zeznania (art. 233 k.k.): Składanie nieprawdziwych zeznań pod przysięgą grozi karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  • Odpowiedzialność cywilna: Osoba fałszywie oskarżona może domagać się odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych i stres.

Pamiętaj że nie zostałeś oszukany tylko została odrzucona reklamacja do czego ma prawo sprzedawca, a AOK jest w razie jak nie dostaniesz towaru, zwrotu kasy itp. udaj się do rzecznika konsumenta po wsparcie to jest kierunek dla Ciebie 🙂

__________
Κώστας
oznacz moderatorów
grzesiu148
#9 Pomysłodawca

Czytałeś uzasadnienie prokuratury? Chyba nie. Więc, proszę nie pisz głupstw.

oznacz moderatorów