Dla kogo jest ten program? Skorzystanie z niego jest nie możliwe. Allegro wymysliło konieczność przedstawienia dokumentu z prokuratury o wszczęciu postępowania. To jest zaporowe, bo żadna prokuratura w tym pieknym kraju nie podejmie postępowania przeciwko nieuczciwemu sprzedawcy czy odmowy uznania reklamacji z pominięciem przepisów prawa. Odpisują szablonowo / z nadanym numerem sprawy / odmowa postępowania wobec braku czynu zabronionego / co by to miała znaczyć/ i koniec, kropka. Zatem otrzymanie rekompensaty jest absolutnie nie możliwe.
Allegro robi wszystko by takiej nie kompensaty nie wypłacic.
Ja walczę z nimi od lutego i bezskutecznie. Najpierw ich Allina napisała o odrzuceniu wniosku, chociaż nawet takiego wniosku jeszcze nie złożyłem. Potem tylko żądania: zgłoszenie sprawy na policje, nic to nie dało, potem pismo z prokuratury z nadanym numerem, też im nie pasowało. Ciągle odmawiają. Ostatnio odpisali mi tak:
Uzasadnienie odrzucenia wniosku: |
| Pozdrawiamy Allegro |
Jakie zatem wątpliwości mają do mojego wniosku? Nie wiem. Wnoszę o kontakt telefoniczny z szefem działu Programu. Bezskutecznie. Po trzech prośbach o kontakt telefoniczny nie oddzwaniali. Dopiero czwarta wygenerowana prośba doprowadziła do rozmowy z konsultantem który .... nic nie może. Czyli rozmowa nic do sprawy nie wniosła. DRAMAT.
Czy udało sie komuś z Allegrowiczów otrzymać rekompensatę? Napiszcie, proszę
@grzesiu148 w niektórych przypadkach zespół rozpatrujący wnioski może prosić o przesłanie dodatkowych dokumentów/informacji. Sprawy są rozpatrywane indywidualnie. Zespół rozpatrujący wnioski nie kontaktuje się z klientami telefonicznie, nasi menagerowie też nie podejmują takiego kontaktu. Co do możliwości skorzystania z programu, korzystałeś z niego kilkukrotnie, więc na własnym przykładzie widzisz, że jest to jak najbardziej możliwe 😉
Owszem, korzystałem z tego programu kilkakrotnie ale w czasach kiedy Allegro tak potwornie nie utrudniało. Przecież Allegro doskonale wie jak postepują policja czy prokuraturu w takich przypadkach. Więc stawianie takiej poprzeczki jest celowe aby jak najmniej osób z tego programu skorzystało. Więc po co i dla kogo te zachęty-skorztystaj z programu, nie pozostawimy Cię samego z problemem a potem, łup i po sprawie.W czasach kiedy ja korzystałem z tego programu takich utrudnień nie było.
ze sprawy cywilnej masz zrobić sprawę karną, musisz udowodnić celowe oszustwo
tego wymaga od Ciebie allegro
czy Twój przypadek nadaje się na sprawę karną - raczej nie cyt: odmowa postępowania wobec braku czynu zabronionego
tu masz regulamin
https://policies.allegro.com/doc/e080fb4a354b7e4782f3130355ad76cede363ad47be638a31ed1e2ba5bc0dc48
Regulamin Allegro nie podaje, że odmówi wypłaty rekompensaty jeśli prokuratura odmowi postępowania w sprawie.
Allegro nie pomaga kupującym. Zaraz po złożeniu reklamacji ochoczo namawia do złożenia wniosku o rekompensatę z programu ochrony kupujacych po czym stawia zaporowe warunki do jej wypłaty. Przy tym nie chce przyjąć reklamacji po odmowie wypłaty. Pracownicy są nie kompetentni i każdy pisze coś innego. Kontakt z przełożonym jest nie możliwy. To typowe działanie na niekorzyść kupującego. Program jest, ale go nie ma.Dodać należy, że regulamin w tym programie był kilkakrotnie zmieniany i ZAWSZE na niekorzyść kupujacego.Tak to, niestety działa.
1) program ochrony kupujących jest programem uznaniowym allegro. Allegro moze wyplacić odszkodowanie ale nie musi. Ani sprzedawca ani kupujący nie mają tutaj zbyt wiele do powiedzenia
2)korzystałeś z programu już kilkukrotnie a allegro ma statystyki. Jeśli system pokazał że korzystasz z programu znacznie częsciej niż przeciętny kupujący ( a myśle że jest to ZNACZNIE częsciej) To allegro chce zweryfikować sprawe czy nie nadużywasz programu .
3) my jako sprzedający zawieramy rocznie kilkanaście tysiecy transakcji a wnioski naszych kupujących o zwrot z programu to albo zero a max jeden rocznie. Wiec klienci nie korzystają z programu aż tak czesto jak Ty ( inna sprawą jest że staramy sie dobrze obsługiwać naszych Kupujących)
4) jako kupujący nidgy jeszcze nie składaliśmy wniosku o rekompensate mimo że kupujemy dośc często i u różnych sprzedawców. Nawet nieporozumienia czy reklamacje zawsze udawało sie załatwiać ze sprzedawcą
Wiec kilkukrotne korzystanie a ochrony allegro musiało zwócić czyjąś uwage. Mysle że teraz bedzie Ci trudniej skorzystać z tego programu nawet kiedy zajdzie taka potrzeba bo allegro bedzie wszystko dokładnie sprawdzać a jak jak już napisałem jest to program w pełni uznaniowy i allegro może ale nie musi wypłacać rekompensaty, jak sam zauważyłeś może też prosić o milion różnych bardziej lub mniej sensownych dokumentów. I jest to w pełni zgodne zarówno z prawem jak i regulaminem
Przepraszam, a kogo Ty reprentujesz? Bo nie bardzo rozumiem.
Skoro, jak piszesz kilka razy skorzystałem z rekompensaty to najwyraźniej był taki powód albo trafiałem i trafiam/ niestty/ nadal na takie osobliwości wsród sprzedających którzy prawo mają w nosie. Gdyby Allegro choć trochę pomagało w sytuacjach spornych z nieuczciwymi sprzedawcami wnioków o rekompensatę byłoby znacznie mniej. Program został stworziny by pomóc kupujacym a przeistoczył sie w program uznaniowy. To jest istota sprawy. Karygodnym jest namawianie do składania wniosków a potem wymyslanie przeszkód by rekompensaty nie wypłacić. Czy to nie oszustwo?
@grzesiu148 poruszyłeś mnóstwo kwestii wiec po kolei:
1"Przepraszam, a kogo Ty reprentujesz?" - siebie , podobnie jak Ty
2 "Skoro, jak piszesz kilka razy skorzystałem z rekompensaty to najwyraźniej był taki powód albo trafiałem i trafiam/ niestty/ nadal na takie osobliwości wsród sprzedających którzy prawo mają w nosie." skoro tak twierdzisz to jednak proponuje pójśc do sądu a nie narzekać na regulamin allegro. Dopiero po wyroku sądu możesz powiedzieć że ktoś ma prawo w nosie albo nie bedziesz mógł tego powiedziec
3 "Gdyby Allegro choć trochę pomagało w sytuacjach spornych z nieuczciwymi sprzedawcami wnioków o rekompensatę byłoby znacznie mniej." - akurat tutaj sie grubo mylisz. Allegro w kazdej spornej sytuacji pomaga kupującym i jełsi sprzedawca tylko próbuje naciągnąć prawo natychmiast jest bardzo mocno karcony - od odjecia punktów jakości sprzedaży ( co sie odbija na pozycjonowaniu ofert) aż do obciązenia za wypłacone ( słusznie lubi nie odszkodowanie z POK)
4" Program został stworziny by pomóc kupujacym a przeistoczył sie w program uznaniowy" - to od poczatku był program uznaniowy , tutaj nic sie nie zmieniło
5"Karygodnym jest namawianie do składania wniosków a potem wymyslanie przeszkód by rekompensaty nie wypłacić" - to nie namawianie do składanie wniosków lecz informacja systemowa o takiej możliwości - a to różnica. Jełsi ktoś Cie informuje że w lotto jest kumulacja to nie znaczy że od razu ją zgarniesz....
6) "Czy to nie oszustwo?" - NIE
Skoro reprezentujesz SIEBIE to bardzo dziękuję za wypowiedzi ale proszę przyjmij do wiadomości, że skoro się robi dużo zakupów na Allegro / jak ja/ to szans na trafienie na nieuczciwego sprzedawcę jest więcej a w związku z tym i więcej problemów. Właśnie w takich sytuacjach potrzebna jest pomoc. Allegro jeszcze nie tak dawno skutecznie pomagało w takich sytuacjach ale ostatnio znacznie mniej. Stąd problemów kupujących więcej. Mnie polityka Allegro od dawna się nie podoba i mam prawo, a nawet powinienem o tym pisać . Program ochrony kupujących dziala źle. Myślę, że to nie tylko moje zdanie. Ja zostałem przez Allegro ukarany za to , że właśnie Allegro na mnie zarobiło, bo pobiera wysoką prowizję za każdą sprzedaną rzecz nie dając nic w zamian. Allegro rządzi, ale każde rządy się kiedyś kończą. Przykład z ostatniej chwili-Węgry. Wspomniałem o tym, że Allegro wprowadza zmiany w regulaminie tej opcji. Dlaczego zawsze na naszą niekorzyść? Czy to przypadek? Jak sądzisz?
@grzesiu148 sądze że nie wiesz jak to wygląda od strony sprzedającego wiec zupełnie nie zgadzam sie z twierdzeniem że allegro nie pomaga kupującym
A to że jeśli wypłaca odszkodowanie kilkukrotnie to potem wszystko dokładnie sprawdza i nie chce wypłącać kolejnych POKów - to normalne
Spróbuj do jakiekolwiek firmy ubezpieczeniowej zgłosić kilka roszczen w krótkim odstepie czasu - wówczas zobaczysz jak ubezpieczyciele potrafią stawiać przeszkody na drodze do wypłaty odszkodowania.....
A w przypadek że tylko Ty trafiasz na nieuczciwych sprzedawców? Cóż raczej trudno uwierzyć.....
Allegro ma dane i statystyki wypłat ,co ile transakcji jest możliośc wypłaty a AOK. Jełsi jesteś sporo ponad średnią to trudno sie dziwić że sie przyglądają.
Z całym szacunkiem dla Ciebie ale nie sądzę byś reprezentował SIEBIE. Za dużo w Tobie z Allegro. Chcesz im się przymilać?
Pozdrawiam
@grzesiu148 nie. Nie mam powodu aby sie komukolwiek przymilać. Po prostu wiem jak to wygląda zarówno od strony kupującego jak i od strony sprzedawcy.
Wiem że AOK jest programem uznaniowym. Wiele rzeczy także mi sie w nim nie podoba ( choc akurat nie te o których wspominasz) ale nie mam wyboru i musze go zaakceptowac takim jaki jest.
Uwierz mi mieliśmy przypadki kiedy kupujący reklamując zakupiony towar nadużywał POK a mimo to otrzymywał wypłate wiec nie jestem przeciw Tobie ( być może masz racje - nie wiem) ale doskonale rozumiem to że allegro w przypadku czestych wypłat odszkodowań zaczyna stawiać opory wymaga dodatkowych dokumentów.
@grzesiu148 to jest program i kasa allegro a reklamacja odrzucona nadaje się na sprawę cywilną a nie do prokuratury 🙂 Pamiętaj też że możesz mieć problemy z tego tytułu 😞
Pamiętaj że nie zostałeś oszukany tylko została odrzucona reklamacja do czego ma prawo sprzedawca, a AOK jest w razie jak nie dostaniesz towaru, zwrotu kasy itp. udaj się do rzecznika konsumenta po wsparcie to jest kierunek dla Ciebie 🙂
Czytałeś uzasadnienie prokuratury? Chyba nie. Więc, proszę nie pisz głupstw.