anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro twierdzi że usługa smart jest za darmo?

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

Takim sposobem firma allegro zrobiła cały naród Polski w bamboko nie jest prawdą że przesyłki smart są za darmo każdy kupujący płaci w prowizji  i to nie mało jeżeli by były jak twierdzi firma allegro za darmo to dlaczego przy zakupie 5 zł nie są za darmo odpowiem wam bo tam nie ma prowizji wystarczającej i to powinno was zastanowić drodzy kupujący nie zadajecie żadnych pytań bo tak was allegro ogłupiło .Prosty przykład wchodzisz do sklepu spożywczego i widzisz dwa jogurty ta sama firma i smak na jednym pisze 100 gram i cena 3 zł a obok stoi jogurt i pisze 100 gram i w tym 20 gram gratis cena 3 zł i wtedy i tylko wtedy byś wiedział że to jest te 20 gram gratis , to zadaj sobie pytanie czy kiedykolwiek spotkałeś się z taką sytuacją jak przed chwilą opisałem ja nie spotkałem takiej sytuacji dlatego pamiętaj nie ma nic na allegro za darmo za wszystko płaci kupujący mimo że wydaje się mu że ma coś za darmo.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

mdrogeria
#21 Demiurg#

KAMA_Militaria żyjemy w kapitaliźmie , tu nie ma nic darmo . Allegro dostosowuje się do potzeb klienta . Priorytetem na tym portalu jest i było ,, nie płacić za przesyłkę , i EUREKA JEEEST !!!

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

jeszcze jedna sprawa pasożytowi dajesz pieniądze lekką ręką a mnie firmie kama nie dołożysz zamiast 135 zł ze strony zapłać mi 165 zł i będziesz miał wysyłkę gratis jak chcesz i nawet wymianę no widzisz da się

zrozumiałeś matematykę ?

płacisz komuś 30 zł ekstra i opowiadasz że masz za darmo proszę cię serdecznie obudź się

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem także Smart tak naprawdę nie jest darmową dostawą, choć Allegro tak to przedstawia. Za Smart trzeba zapłacić + drożej płacić za towary obciążone wysoką prowizją.

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

jeszcze jedna sprawa pasożytowi dajesz pieniądze lekką ręką a mnie firmie kama nie dołożysz zamiast 135 zł ze strony zapłać mi 165 zł i będziesz miał wysyłkę gratis jak chcesz i nawet wymianę no widzisz da się

zrozumiałeś matematykę ?

płacisz komuś 30 zł ekstra i opowiadasz że masz za darmo

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

przecież płącisz taką samą prowizje czy oferta jest Smart czy nie i przed Smartem prowizja była taka sama, wiec Allegro nic nie oszukuje, tylko rzeczywiście daje darmowe dostawy..

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@KAMA_Militaria smart nie jest darmowy nie tylko dla kupujących. Może nie zauważyłeś, ale sprzedający też dopłacają do smarta. I proszę bez gadania, że doliczają to do ceny produktu, bo nie zawsze da się doliczyć. Owszem, przy droższych produktach można ten koszt ukryć w cenie. Ale przy tanich, popularnych towarach, nie sposób tak podnieść ceny, żeby jeszcze dało się sprzedać, trzeba dołożyć z własnego zysku.

 

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

kiedy ja zaczynałem sprzedaż na allegro to wpisując hasło buty wojskowe wychodziło 3 strony więc nie opowiadaj głupot allegro doi aż miło pamiętaj to jest oszustwo prosty przykład podam na stronie sprzedaję 135 zł a na allegro 165 te same buty więc jak znasz się na matematyce to gdzie jest wysyłka za darmo !!!!!!!!!! kupujacy jest robiony w balona bo przecież najwysza izba kontroli stwierdziła że Polacy nie umieją liczyć niestety to jest prawda

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@KAMA_Militaria  ehh żadne oszustwo. Czesto jest tak że np w sklepie stacjonarnym jest jedna cena / w internetowym inna/ a na allegro jeszcze inna a sprzedawca ten sam 🙂

Wynika to z roznych kosztów tych kanałów sprzedaży a także z prawa popytu i podazy.

Z pewnością koszty na allegro sie podniosły ale z drugieje strony podniosły sie one dla wszystkich sprzedawców a jednoczesnie allegro dziennie przyciąga ogromną ilość klientów. Takiej ilości pewnie niewiele sklepów internetowych w Polsce jest w stanie przyciągnąć. Wiec cos za coś

Lecz zadne to oszustwo.

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

wyobraź sobie ze nie było by allegro i tak by się sprzedawało

przede wszystkim kupujący powinien mieć pokazane ile płaci dla allegro

a i następna sprawa przecież to co robi allegro to jest darowizna i dlaczego nie płaca podatków od darowizny niech allegro pokaże faktórę gdzie płaci 2 zł za paczkę bo reszta jest wielkim oszustwem

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

to nie jest darowizna - darowizna to jest przekazanie pieniędzy lub rzeczy za darmo w akcie darowizny, a nie darmowa usługa. nie trzeba za to płacić podatków...

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

jesteś widzę wielki to zapraszam do siebie na 30 dni staniesz ze mną w szranki 24 do spania 4 rano pobudka i do roboty 5 dni w tygodniu wikt i opierunek zapewniam więc zapraszam i tylko wtedy po 30 dniach porozmawiamy czy mam rację adres znajdziesz na gogle maps wpisując pphu-kama gps zaprowadzi cię na miejsce i zobaczymy jaki bohater będziesz

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

KAMA_Militaria po co te żale , nie ma żadnego przymusu . Nie odpowiada Ci profil działalności to zrezygnuj , spróbuj nowego lub idź na kase do marketu . MASZ WYBÓR ,  korzystaj . Nikt nie zmusza Cię również do robienia zakupów na Allegro , masz sklepy , bazarki , giełdy 😁

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

ale jak sprzedajesz bez Smarta to też masz 165zł wiec tak, Smart jest za darmo. Same usługi allegro nie są za darmo, chcesz tutaj być i sprzedać to musisz płacić prowizje, ale ta prowizja nie zależy do tego czy oferujesz Smarta czy nie. Wiec w twierdzeniu że Smart to przesyłki darmowe nie ma nic kłamliwego i oszukańczego..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@KAMA_Militaria No jest za darmo....jak najpierw zapłacisz.😁

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

KAMA_Militaria - nie za bardzo rozumiem, o czym piszesz - przecież darmowa wysyłka SMART (za którą wcześniej zapłacisz), obowiązuje od kwoty 40 zł, a nie od 5zł. Kupujący, zawierając i opłacając umowę na przesyłki SMART ma możliwość zapoznania się z regulaminem tej usługi ("konia z rzędem temu", kto w całości przeczytał ten regulamin i jego ciągłe aktualizacje i zmiany). Jak kupujący będzie chciał kupić przedmiot za 5 zł, a nawet za 1 zł - to i tak sobie z tym poradzi. Zapewniam Cię, że to jest w 100% możliwe i cały czas kupujący tak robią. 

Odnośnie tych butów wojskowych - to gdzie ich więcej sprzedajesz? Na All czy u siebie w sklepie? Swoją drogą - sam się przymierzam do takiego zakupu. I teraz zauważ - na All kupię drożej, mam darmową wysyłkę, nie trafię w rozmiar, mam darmowy zwrot i kupuję drugi raz.

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

bo widzisz kiedyś były piękne czasy gdzie allegro nie działało na niekorzyść kupujących a dzisiaj niestety robią wszystko żeby tylko kupujący kupił źle kiedyś ludzie dzwonili przed zakupem człowiek doradził i było dobrze teraz tego nie ma i wyobraź sobie ze firma allegro niestety jest największym producentem śmieci na polskim rynku to przez firmę allegro są produkowane tony odpadów które zanieczyszczają mój kraj a oni robią wszystko po to żeby było jak najwięcej odpadów

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

jak zadzwonisz to ci wytłumaczę jak się mierzy nogę ma to 99% skuteczności sprzedaję już 10 lat na internecie więc mam swoje metody i kto mnie słuch zawsze było dobrze

jeszcze jedna sprawa pasożytowi dajesz pieniądze lekką ręką a mnie firmie kama nie dołożysz zamiast 135  zł ze strony zapłać mi 165 zł i będziesz miał wysyłkę gratis jak chcesz i nawet wymianę no widzisz da się

zrozumiałeś matematykę ?

płacisz komuś 30 zł ekstra i opowiadasz że masz za darmo proszę cię serdecznie obudź się

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

nie obraź się ale teraz uczą onlajn więc naucz się odejmować i dodawać bo jest to przykre co piszesz

jesteś widzę wielki to zapraszam do siebie na 30 dni staniesz ze mną w szranki 24 do spania 4 rano pobudka i do roboty 5 dni w tygodniu wikt i opierunek zapewniam więc zapraszam i tylko wtedy po 30 dniach porozmawiamy czy mam rację adres znajdziesz na gogle maps wpisując pphu-kama gps zaprowadzi cię na miejsce i zobaczymy jaki bohater będziesz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@KAMA_Militaria Toś odkrył Amerykę. Chyba na tym polega biznes, że sumuje się koszty, dolicza marżę i na tej podstawie ustala cenę końcową. Nikt przecież nie broni Ci prowadzić biznesu charytatywnego, gdzie będziesz sprzedawał po kosztach (lub nawet poniżej nich).
Na wysokie ceny na allegro wpływają przede wszystkim wysokie prowizje - od sprzedaży, od kosztów wysyłki, od wyróżnień ofert (gdzie w przypadku sprzedaży dochodzi kolejna prowizja w wysokości 75% podstawowej). Ten cały smart i jego koszty, to tylko kropla w tej czarze goryczy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów