anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego okres aktywności po opłaceniu smart jest od pierwszego dnia miesiąca

sebastianstarcze
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

W dniu dzisiejszym przymierzałem się do przedłużenia/opłacenia usługi allegro Smart, wstrzymałem się tylko dlatego że czas trwania usługi jest od 01.08.2021 do 31.08.2022. Pytanie: W okresie od 2021.08.31 do 2021.09.12 nie wykorzystywałem płatności allegro Smart, więc dlaczego w ramach płatności ten okres jest aktywny? Uważam że jest to nie fair wobec kupujących.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@sebastianstarcze Ze Smart opłaconego na rok korzystasz rok + 14 dni okresu wypowiedzenia umowy. W ciągu tych dodatkowych 14 korzystasz ze Smart tak samo, jak w opłaconym rocznym okresie. Zawsze warto poczekać aż Smart całkowicie wygaśnie, czyli minie opłacony okres + 14 dni i wtedy wykupić Smart ponownie. Jeśli wykupisz go w okresie tych dodatkowych 14 dni, data rozpoczęcia będzie liczona od daty zakończenia poprzednio opłaconego okresu, bez tych dodatkowych 14 dni.

oznacz moderatorów

sebastianstarcze
#7 Wielbiciel#

Dzięki za podpowiedź. Czy w moim przypadku okres wypowiedzenia teraz trwa po tym jak usługa wygasła z dniem 2021.08.30? Pytam bo nie jestem pewny czy ten okres aktywował się automatycznie i czy nie muszę przypadkiem kliknąć w opcję "Rezygnuj". W przypadku gdybym jednak musiał kliknąć w "Rezygnuj" to czy okres nie będzie 14 dni od dzisiaj? Jeżeli ten okres trwa bez konieczności kliknięcia w "Rezygnuj" to jak dobrze zrozumiałem jutro będę mógł opłacić sobie smart od 2021-09-14 do 2022.09.14? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastianstarcze Jeżeli nie masz podpiętej karty to się nie przedłuży, skończy z dniem 14.09.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sebastianstarcze Tak, trwa 14 dodatkowych dni. Odczekaj te 14 dni i kup Smart ponownie. Będzie się wtedy liczył od dania zakupu, a nie od daty wstecznej.

oznacz moderatorów