anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa przez kuriera dpd

edzia1_992
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Drugi raz miało miejsce nie dostarczenie produktu przez kuriera dpd, zakupionego na allegro. Muszę to sprawę zgłosić bo nawet kurier nie raczył poinformować, że paczka zostanie doręczona. Zero jakiej kolwiek informacji ze strony kuriera. Dobrze że sąsiadów mam ugodowych i oddali moją paczkę. Ale następnym razem wcale tak być nie musi, w statusie będzie paczka doręczona a w rzeczywistości wcale jej nie otrzym. Jakby nie moja interwencja telefoniczna do kuriera to bym nawet nie wiedziała, że paczka jest zostawione tylko szkoda że nie pod prawidłowym adresem. Opisał mi kurier miejsce gdzie zostawił paczkę i domyśliłem się że to posesja sąsiadów. Tak być nie może. Prosze zespół Allegro żeby zainterweniował w tej sprawie. Rozumiem że mógłby być problem znaleźć prawidłowy adres jakby nie było tabliczki z numerem domu. Ale tabliczka jest z napisem Okczyn 18. Więc nie wiem o co chodzi dla kuriera DPD skoro nie zostawia paczek pod prawidłowym adresem. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

@edzia1_992 Ja mam takich kurierów DPD że zawsze jest"dziura" w paczce.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

Nie Allegro tu jest adresatem do interwencji. To jest w gestii DPD. I tam składaj skargę na kuriera. A następnym razem jak wytnie Ci taki numer i zostawi paczkę u sąsiadów, tym bardziej teraz bo bez podpisu, dogadaj się z sąsiadami że nie mieli z tobą kontaktu i rób zadymę w DPD że zajumał paczkę. Jednego takiego 300 m goniłem od furtki ulicą ba tylko raz dryndnął dzwonkiem i odjechał, Nawet klapków nie zdążyłem wzuć na płetwy. Jeszcze od prostaka joby zebrałem następnego dnia.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 nie do końca to tak wygląda, za dostarczenie przesyłki odpowiada sprzedawca😁jak głupio by to nie brzmiało, to takie jest prawo🙂a jeszcze dziwniejsze jest to, że usługi DPD kupujemy od Allegro😁

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte Jednak jest to pracownik/zleceniobiorca DPD. Sygnalizowanie nieprawidłowości do nich też pomaga. Miałem podobną przygodę i pomogło. Zmienili kuriera i mam paczkę z telefonem poprzedzającym dostawę, czego poprzednik nie czynił.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 tak i w takiej sytuacji to nadawca/sprzedający powinien złożyć reklamację. Teoretycnie do Allegro, bo dla nas oni są dostarczycielem usługi. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959 Co nie zaszkodzi to pomoże.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@edzia1_992 Reklamację musi złożyć sprzedawca, on jest odpowiedzialny za towar do chwili doręczenia kupującemu.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  , @LEW433  No i sami widzicie, bez Was ni du,du.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 i nie będziesz już musiał latać boso za kurierem😂

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  Lato było, co mi tam, na pumeksie zaoszczędziłem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959 No to masz oszczędności!🤣

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

Ano, tyle mego. idę lulu, papatki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@edzia1_992 Reklamację w takich sprawach składaj sprzedawcy - to on zgodnie z prawem jest odpowiedzialny za przesyłkę do czasu, aż ją otrzymasz. Następnym razem możesz nie szukać paczki po sąsiadach, tylko zgłosić sprzedawcy brak dostawy towaru i żądać ponownego nadania. Nigdzie w dokumentacji przewozowej nie będzie pod odbiorem Twojego podpisu, ani podpisu nikogo z domowników, więc kurier i sprzedawca nie udowodnią, że paczka została doręczona.

oznacz moderatorów