anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Formularz zwrotu a oświadczenie o odstąpieniu od umowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wesker0
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące zwrotu towaru. Czy będąc użytkownikiem funkcji smart i wypełniając formularz zwrotu online, konieczne jest dodatkowe wypełnianie papierowej wersji odstąpienia od umowy? Czy zasadą jest, że jeśli sprzedający (firma) udostępnił dane do formularza online, to formularz ten przejmuję funkcję oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Wesker0 Nic więcej nie musisz wypełniać, ten formularz z Allegro wystarczy.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Wesker0 Czy w formularzu zwrotu jest podane ze Odstępujesz of Umowy?

Można tez zwracać :wymiana ,reklamacja,

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Wesker0 Nawet poza funkcją Smart, wypełniając formularz zwrotu na Allegro, odstępujesz od umowy i nie masz obowiązku wypełniać żadnych innych formularzy dodatkowo.

To jest oświadczenie o rezygnacji i to wystarczy.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 "odstępujesz od umowy"

Pokaz  gdzie w formularze zwrotu kupujący informuje ze odstępuje od umowy.

Sklep allegro OSA  ma inaczej, ale to nie dla nas . https://allegro.pl/sklep/formularz-zwrotow 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Bujaj się, najlepiej na fotelu bujanym kupionym na Allegro.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96  Ciężki przypadek jednak.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@aragil No, tak ze 120 kg będzie🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zaczyna się, ale mam coś na to;

Dzień dobry.

Czy wypełniając i wysyłając formularz zwrotu na Allegro, odstępuję od umowy ze sprzedawcą na podstawie art. 27 ustawy konsumenckiej i jest to wystarczające oświadczenie o odstąpieniu, czy jednak sprzedawca może mimo wysłania tego formularza wymagać ode mnie dodatkowego oświadczenia o odstąpieniu, uznając formularz zwrotu na Allegro za niewystarczający?

Pozdrawiam.

 

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość, już wyjaśniam.

Odstąpienie od umowy poprzez formularz z zakładki [kupione] na koncie Allegro jest jednoznaczne z artykułem 27 praw konsumenta i jest wystarczające. Sprzedający otrzymuje wówczas informację o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

W razie dodatkowych pytań, pozostaję w kontakcie.

Pozdrawiam
// Robert M.
Zespół Allegro

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 Zapytaj Pana Roberta M.  to dla czego w OSA jest inaczej 😄https://allegro.pl/sklep/formularz-zwrotow 

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Zapytam 🙂 Tak na marginesie - dlaczego piszemy razem 🙂

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 Na marginesie, nie twoja sprawa jak pisze ,jak nie pasuje wiesz chyba co robić.😄

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Wesker0 - tak, masz obowiązek wysłać taki formularz sprzedającemu.

I od razu napiszę, że to nie jest mój wymysł, lecz odpowiedź kupującego (akurat kupującym ktoś dużo bardziej zorientowany w temacie), który wytłumaczył mi, że tez formularz zwrotu z Allegro można sobie w 4-ry litery wsadzić i bez pisma z odstąpieniem od umowy skierowanego do sprzedającego jest on nieważny.

Stronami transakcji jest Sprzedający i Kupujący - Allegro nie jest stroną transakcji.

Client:97320082 , @xyz96 , - kompletnie nie macie racji. Bzdury piszecie  i nie wiecie o czym piszecie.

Kupujący powinien wysłać odstąpienie od umowy (wyraźnie sprecyzowane, że odstępuje od umowy) stronie transakcji, a nie pośrednikowi, czyli Allegro (Allegro cały czas podkreśla, że nie jest stroną transakcji). W przypadku dokonania zwrotu przez formularz Allegro sprzedawca nie otrzymuje żadnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy przez kupującego (@xyz96  - pokaż mi taki zapis w tym formularzu, że kupujący odstąpił od umowy - potrafisz to zrobić?). Otrzymuje tylko informację, że kupujący dokonał zwrotu - brak jakiejkolwiek informacji o odstąpieniu od umowy. Obecnie zwroty są wykorzystywane do różnych celów - odstąpienia od umowy, reklamacji, wymiany towaru. Tylko OSA ma to rozdzielone. 

"Odstąpienie od umowy poprzez formularz z zakładki [kupione] na koncie Allegro jest jednoznaczne z artykułem 27 praw konsumenta i jest wystarczające. Sprzedający otrzymuje wówczas informację o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

W razie dodatkowych pytań, pozostaję w kontakcie.

Pozdrawiam
// Robert M.
Zespół Allegro"

Proszę zatem tego Roberta M. żeby wskazał, w którym miejscu w takiej informacji o zwrocie jest napisane, że kupujący odstąpił od umowy zawartej na odległość. 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@maxr01 Sam jak zwykle wypisujesz bzdury. Tu nie trzeba regulaminu Allegro, wystarczy, że konsument przesłał oświadczenie woli, poinformował o rezygnacji.

Zapamiętaj i więcej nie pisz bzdur - poza formularzem zwrotu na Allegro kupujący nie ma obowiązku przesyłać żadnych innych formularzy. Zgodnie z prawem nawet telefonicznie odstąpić od umowy można.

oznacz moderatorów
Aluminex
#7 Wielbiciel#

dzieki, sam już sie troche zamotałem, bo wcześniej ktoś pisał że jednak trzeba. Jakiegoś prawnika tu trzeba czy personel Allegro jest jednak dobrze przygotowany ?. pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
Aluminex
#7 Wielbiciel#

dzieki za odpowiedz, cieżko znależć właśnie to zagadnienie

oznacz moderatorów