anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie wpisać kod zwrotu? Czy naklejka od sprzedawcy nie przeszkadza na paczce?

agnieszkaejk
#7 Wielbiciel#

Chciałabym zwrócić towar przez allegro smart paczkomaty. Wygenerowałam już kod. Czy wystarczy abym ten kod wpisała na paczce w której dostałam przesyłkę? Czy naklejka od sprzedawcy nie przeszkadza na paczce?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@agnieszkaejk Naklejkę od sprzedawcy czymś zaklej, zasłoń i napisz na paczce kod zwrotu. To wystarczy. Tym samym kodem otwierasz skrytkę paczkomatu.

Zgodnie z zasadami Allegro nie musisz na paczce podawać żadnych innych danych, adresu, czegokolwiek, piszesz tylko KOD i paczka wraca tam, gdzie powinna. Po odesłaniu z kodem sprzedawca MUSI zwrócić pieniądze - wynika to z przepisów.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@agnieszkaejk Najlepiej naklej swoja nalepkę z adresem i telefonem sprzedawcy i swoim telefonem jako nadawcy. Teoretycznie sam kod powinien wystarczyć. Ale często jest tak że coś się pomerda w inpoście i nie wiedza dla kogo paczka, lub nadawca dostanie zwrot kilku takich samych paczek i nie wie od kogo, więc nie może zwrócić pieniędzy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

agnieszkaejk wystarczy namalowany kod , ale musisz zlikwidować kod paskowy z etykiety . W paczce umieść jakiekolwiek dane pomocne sprzedawcy do identyfikacji zwrotu / nick , dane osobowe , nr . telefonu /

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@agnieszkaejk

Tu masz instrukcję; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-z-allegro-smart/jak-zwrocic-przedmioty-kupione-w-ramac... Wystarczy KOD, paczki Smart odsyłane paczkomatem nawet bez kodu wracają tam, gdzie powinny.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ta.... były tu już posty . 

agnieszkaejk zrób tak jak piszą sprzedawcy , po co Ci problemy obywatel X nie ma zielonego pojęcia 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Zrób tak, jak informuje Allegro w artykule pomocy i jak informuję ja. Obywatel m nie ma zielonego pojęcia i wprowadza zamęt.

oznacz moderatorów