anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu ma Sprzedawca na zwrot/weryfikację przedmiotu/pieniędzy

Client:118528792
#7 Wielbiciel#

Witam,Ile czasu ma Sprzedawca na zwrot Pieniędzy, /weryfikację?  

Zgłosiłem reklamacji,potem dogadałem się ze sprzedawcą O Wysyłkę Przedmiotu do niego w celu weryfikacji ,ile on ma czasu na weryfikację?

Czy Jest zabowjazany zwrócić środki , jeśli w reklamacji zgłosiłem zwrot?

* Czy mosi zwrócić pieniądze za dostawę?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:118528792 do reklamacji ma się odnieś najpóźniej 14-tego dnia od zgłoszenia wady , nie mylić z zakończeniem procesu reklamacyjnego  , jeśli reklamację uzna za zasadną nie musi zwracać środków za towar , może go naprawić lub wymienić na wolny od wad dopiero przy drugiej reklamacji Masz prawo odstąpić od umowy i żądać zwrotu środków , ma obowiązek pokryć wszystkie poniesione przez Ciebie koszty

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od firmy czy osoby prywatnej, sprzedający ma 14dni na rozpatrzenie reklamacji od chwili zgłoszenia, odesłałeś to ok ale czy musiałeś? przy 1 reklamacji może naprawić przedmiot, ale zaproponowac inne rozwiązanie w tym zwrot środków. Ile minęło czasu od zgłoszenia reklamacji?

oznacz moderatorów

Client:118528792
#7 Wielbiciel#

Reklamacja była zgłoszona 26 sierpnia
Produkt był wysłany 27,i już 29 paczka była gotowa do odbioru.
Sprzedający Jest Firmą 

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#13 Ambasador#

No to licząc od dnia 26.08.2024 sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. Może ją rozpatrzyć pozytywnie, negatywnie lub poprosić o uzupełnienie wymaganych danych.

Piszesz: 

"Czy Jest zabowjazany zwrócić środki , jeśli w reklamacji zgłosiłem zwrot?" - tutaj mylisz chyba nieco pojęcia. 

Zwrot towaru (czyli odesłanie towaru do sprzedawcy) następuje z jakiejś przyczyny. Taką przyczyną może być:

- reklamacja

- odstąpienie od zawartej umowy

- inne sytuacje, uzgodnione ze sprzedającym - a jest ich trochę

Piszesz też, że dogadałeś się ze sprzedawcą - więc po co ten wątek?

oznacz moderatorów