anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

JAK DZIAŁA SMART

stanleymps
#7 Wielbiciel#

Kupiłem towar od jednego sprzedawcy, przy każdym produkcie, który wrzuciłem do koszyka widniało SMART.  W końcowym etapie finalizacji zakupu pokazało wybór formy dostawy, zaznaczyłem Impost 0,00zł a przy przekierowaniu do banku naliczyło mi ponad 60zł koszty wysyłki. Zaznaczam wykupiony mam pakiet SMART.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@stanleymps, zrobiłam to samo zamówienie i otrzymałam następujący komunikat:

Zrzut ekranu 2021-03-26 o 20.58.52.pngWytłumaczenie tego znajdziesz w regulaminie:

Nabywca może skorzystać z Usługi Allegro Smart! w zakresie dostawy bez ponoszenia wskazanej przez Sprzedającego opłaty z tytułu dostawy (art. II ust. 3 lit. a Regulaminu) tylko przy Transakcjach, w których:

b. wskazana przez Sprzedającego wartość jednorazowej dostawy dostępnej w ramach Oferty nie jest wyższa niż określono w tabeli https://na.allegro.pl/smart-metody-dostawy oraz przy założeniu, że przy zakupie przez Nabywcę wielu sztuk Towarów w ramach tej samej lub kilku Transakcji u tego samego Sprzedającego wartość dostawy, niezależnie od metody, nie przekracza 40 zł, z zastrzeżeniem, że w przypadku metody dostawy w postaci przesyłek kurierskich przedmiotowa wartość wynosi nie mniej niż 80 zł.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@mr_oma Nie rozumiem jednej rzeczy. Też mam wykupionego smarta i jeśli całkowity koszt zamówienia wynosi niecałe 40 zł, wówczas dobieram towar u sprzedawcy o niskiej kwocie, by owe 40 zł osiągnąć. 

Wtedy mam darmową wysyłkę.

"Nie możemy obniżyć kosztów dostawy do 0 zł. Wybrana przez Ciebie liczba przedmiotów sprawiła, że dostawa jest za droga (powyżej 40 zł)" - O co tutaj dokładnie chodzi? Skoro sprzedawca ma smarta, dlaczego klient, który przekroczył owe 40 zł nie może mieć darmowej wysyłki?

Wiola
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Czytaj uważnie: koszty dostawy przekraczają 40 zł (a nie mogą jeśli smart ma zadziałać).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Knowhere Staram się, ale czasami człowiek nie ogarnia kuwety 😉 

Teraz wiem, że smart od 40 zł lub od 100 zł z kurierem, a wkrótce od 80 zł i wysyłka tylko do 40 zł. 

Teraz kumam i dziękuję bardzo za informację 🙂

Wiola
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wioletta2701 - jest tak, jak mówi @Knowhere. Zsumowana wartość kosztów dostawy całego zamówienia nie może przekroczyć 40 zł. W tej konkretnej sytuacji kluczowe było to, co ustalił Sprzedający w swoim cenniku, tzn. ile produktów zmieści się w jednej przesyłce. 😊

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@mr_oma Mam wykupionego smarta, ale jak dotąd nie kupowałam rzeczy z tak drogą przesyłką, stąd moje zdziwienie. 

Dziękuję bardzo za informację 🙂

Wiola
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wioletta2701, jasna sprawa! 😉 Tak między nami, to współczuję osobie, która będzie musiała to dźwigać! 😁

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@mr_oma  Pani Maju, o tak, ciężka sprawa 😉 

Pozdrawiam serdecznie ☺️

Wiola
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@stanleymps  De facto powinieneś mieć darmową wysyłkę. Zapytałam adminkę, która zapewne wyjaśni problem.

Wiola
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Wioletta2701 nie powinien mieć darmowej przesyłki, bo koszt dostawy przekroczył 40zł. Tak działa smart. Zakupił 7 worków ziemi. Waga przesyłki zapewne ponad 100kg. W jaki sposób sprzedawca miał to wysłać w smarcie ? do paczkomatu ? czy może odbiór z punktu ? Nawet w przypadku kuriera to byłaby najprawdopodobniej przesyłka paletowa przy takiej wadze, a wtedy koszt minimum 100zł. Allegro nie pokrywam w smarcie tak wysokich kosztów wysyłki, poczytaj regulamin tej usługi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@mikeza Już przeczytałam i wiem. 

Wiola
oznacz moderatorów

stanleymps
#7 Wielbiciel#

W takim wypadku, powinienem kupić po dwa worki ziemi w osobnych zamówieniach, aby zadziałał SMART?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@stanleymps wygląda, że powinieneś kupić do 4 worków w jednym zamówieniu, wtedy koszt wysyłki nie przekroczy 40zł i załapiesz się na smarta. Technicznie trzeba było do jednego zamówienia wrzucić 3 worki i zapłacić, a do drugiego zamówienia 4 worki. Dostałbyś łącznie 7 przesyłek, ale za free w smarcie. Swoją drogą kiepski deal to dla allegro, bo robi się darmowa wysyłka przy zakupie produktu za ok 20zł, a nie 40zł (oczywiście po podzieleniu tego na pojedyńcze paczki)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów