anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak połączyć kilka produktów wylicytowanych u jednego sprzedającego do jednej płatności?

Malka_ja
#8 Zapaleniec#

Allegro zmieniło listing zakupionych produktów tak, że nie ma opcji połączenie kilku licytacji od jednego sprzedawcy do jednej zapłaty - w tej sytuacji nie opcji skorzystania z Allegro Smart! czy któs wie jak to teraz przeprowadzić?????

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Joanna110
#7 Wielbiciel#

Możliwość sortowania w zakładce MOJE ZAKUPY to super sprawa, ale dlaczego usunięto możliwość dokonania zapłaty za kilka rzeczy kupionych u jednego sprzedawcy? 

W sobotę wygrałam jedną aukcję, dziś czyli we środę drugą i musiałam za każdą rzecz zapłacić oddzielnie oczywiście w obu przypadkach z kosztami dostawy. 

Ze sprzedającym uzgodniłam że będzie jedna paczka i zwróci mi nadpłatę ale ALLEGRO znów przekombinowało. 

Czy jest jakaś możliwość żeby przywrócić tę opcję? Czyli zapłatę za kilka przedmiotów na raz?

 

 

oznacz moderatorów

tgliszczynski
#2 Obserwator#

Ja też się podłączam pod pytanie. W jaki sposób mam zapłacić za kilka przedmiotów u tego samego sprzedawcy, płacąc tylko raz za przesyłkę.

oznacz moderatorów

tgliszczynski
#2 Obserwator#

Jest możliwość powrotu do starego widoku. Na razie chyba to jest jedyne wyjście.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Joanna110 cieszymy się, że opcja sortowania jest dla Ciebie przydatna i atrakcyjna! @tgliszczynski @Joanna110 jeżeli chodzi o opłacenie kilku zakupów z poziomu zakładki Moje zakupy, ta opcja nie została wyłączona. Jeżeli w nowym widoku klikniecie "Zaznacz", będziecie mogli wybrać nieopłacone zakupy, a następnie kliknąć "Opłać". U mnie napis jest na szaro, bo mam wszystko opłacone, ale gdyby były tam nieopłacone zakupy, przycisk byłby aktywny. 

la_nika_0-1613045694307.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Aha, czyli Allegro ukryło możliwość zaznaczania, aby kupujący płacili za każdy zakup z osobną wysyłką 🙂 Ukryło, bo wcześniej nie trzeba było klikać Zaznacz, nawet nie trzeba się było tego domyślać.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

Średnio intuicyjne rozwiązanie. Nie żeby nie dało się go znaleźć, ale checkbox przy użytkowniku jest zdecydowanie bardziej zauważalny.

Przy wprowadzeniu nowego widoku powinno się przejść obowiązkowy tutorial przez wprowadzone zmiany, Chyba kiedyś takie coś allegro stosowało, czy mi się wydaje ?

Dodałbym przy nazwie sprzedawcy przycisk "pokaż i zaznacz nieopłacone" - rozwiązanie na jeden "klik".

Dodatkowe opcje sortowania oczywiście na + ;]

oznacz moderatorów

leszek1979zct
#2 Obserwator#

Do tego dziadowania z zaznaczaniem przelewu tradycyjnego żeby przedmiot wpadł mi do zakupionych już się zdążyłem przyzwyczaić, ale jak Allegro z czasem usunie możliwość przełączenia na stary widok - a wcześniej czy później usunie, bo przecież był stary - to co ? Kupię u jednego sprzedawcy 5 przedmiotów każdy po 20PLN i będę musiał za przesyłkę zapłacić 45PLN bo nie będę mógł połączyć zakupów tak jak już teraz to jest na Allegro Lokalnie ?

Nie będę się silił na jakieś straszenie, że nie przedłużę SMART, ale na pewno ograniczy to moje zakupy, masówkę będę dobierał przez koszyk (chyba to też Allegro 'udoskonaliło' w myśl zasady "co się polepszy to się popieprzy"), ale jak coś unikatowego upoluję to jak już się zdecyduję na zakup (a będę się poważniej zastanawiał niż teraz) to nie będę już tak jak teraz dobierać od tego samego sprzedawcy innych przedmiotów bo przecież takiej możliwości nie będzie !

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak zmieniło ten listing? Opisz dokładniej. Zawsze było tak, że po wygraniu kilku licytacji wchodziło się w zakładkę Kupione, po lewej stronie zaznaczało się wylicytowane przedmioty i na samym dole klikało się Zapłać. Teraz nie możesz tak zrobić? Czyżby Allegro chciało utrudnić i ograniczyć pewne rzeczy, zmuszając kupującego do opłacania dodatkowych kosztów wysyłki?

oznacz moderatorów

Malka_ja
#8 Zapaleniec#

nie ma opcji wyboru kilku aukcji - jest tylko opcja dokończ zakup w ramach jednej aukcji

totalny bezsens

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc płać sprzedawcy za każdą aukcję oddzielny koszt wysyłki, albo odstąp od umowy i nie kupuj. Możesz też poprosić sprzedawcę o numer konta bankowego i zapłacić mu bezpośrednio na jego rachunek bankowy za wszystkie licytacje i jeden koszt wysyłki. Nie będzie wtedy Smart i koszt wysyłki może być nieco większy, ale będzie jeden.

oznacz moderatorów

Malka_ja
#8 Zapaleniec#

nie po to opłacam Smarta, żeby płacić teraz za każdą przesyłkę pojedynczo! 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ze Smart możesz zrezygnować, Allegro odda Ci pieniądze; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1bba437d-af0e-404b-8a02-11af54caa0e5

oznacz moderatorów

Malka_ja
#8 Zapaleniec#

bez sensu - to nie jest rozwiązanie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Malka_ja
#8 Zapaleniec#

juz sie kontaktowałam - to ich błąd - będą naprawiać - tymczasem można zmienić widok na stary i opcja jest dostępna

oznacz moderatorów

tgliszczynski
#2 Obserwator#

Chyba nie o to chodzi w życiu, żeby sobie utrudniać, tylko ułatwiać...

oznacz moderatorów

Malka_ja
#8 Zapaleniec#

Zrzut ekranu 2021-02-11 09.24.01.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Malka_ja w nowym widoku jeżeli wybierzesz opcję "zaznacz", możesz oznaczyć kilka zakupów, a następnie wybrać "opłać" na dole strony. U mnie ten przycisk jest niedostępy, bo wszystko mam opłacone, czy u Ciebie ta opcja nie jest dostępna?

la_nika_0-1613054235653.png

 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów