anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki jest termin na odebranie paczki wysłanej kurier pocztex ze smartem?

tagoga17
#10 Popularyzator#

Jaki jest termin na odebranie paczki wysłanej kurier pocztex ze smartem? Co jeśli nie odbiorę w terminie bo pilnie musiałam wyjechać i nie wiem kiedy wrócę ? Wiem ,że paczka wraca, czy jest jakiś koszt powrotu nieodebranej paczki i kto go pokrywa ? Nie mam nikogo kto może odebrać opłaconą paczkę. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

A3dam
#19 Nestor#

@tagoga17 
Jaki jest termin na odebranie paczki wysłanej kurier pocztex ze smartem?
Przesyłki w punktach odbioru oczekują na odbiór przez 7 dni. 

Wiem ,że paczka wraca, czy jest jakiś koszt powrotu nieodebranej paczki i kto go pokrywa ?

Najczęściej jest to 10.99zł.
Kosztem powrotu nieodebranej przesyłki obciążany jest Sprzedający i może on tej kwoty domagać się od Kupującego (np. o tą kwotę pomniejszyć wartość zwrotu jeżeli Kupujący odstąpi od Umowy)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@tagoga17 
Zgodnie ze stanowiskiem UOKiKu:
"Konsument pokrywa wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (np. koszty opakowania, zabezpieczenia, nadania), chyba że przedsiębiorca:
zgodził się je ponieść lub nie poinformował kupującego o konieczności ich poniesienia."
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/koszty/

Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy również przed otrzymaniem towaru. W takiej jednak sytuacji przedsiębiorca – jeżeli wysłał już zamówiony przez klienta produkt – ma możliwość obciążenia go 
kosztami , które konsument zobowiązany byłby ponieść, w sytuacji odstąpienia od umowy po odbiorze towaru.
Chodzi więc o wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Warto pamiętać także, że nieodebranie zamówionej przesyłki stanowi nienależyte wykonanie zobowiązania przez Kupującego (Art. 471 kc)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A nie można było powiadomić wcześniej sprzedawcy o zaistniałej sytuacji?

Odpowiedzi masz od A3dam - dolicz sobie jeszcze do kosztów częściowe pokrycie kosztów wysyłki przez sprzedawcę.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@tagoga17 Przy Smarcie masz zagwarantowany bezpłatny zwrot, więc wyślij sprzedawcy mailem swoje odstąpienie od umowy albo kliknij zwrot w zakładce Moje zakupy i nie odbieraj paczki. 

Zgodnie z stanowiskiem UOKiK, kupujący może zrezygnować z towaru przed dostawą, a wtedy zobowiązany jest pokryć jedynie koszt przesyłki zwrotnej w takiej wysokości, jaką by pokrył odbierając i odsyłając paczkę. 

Gdybyś ją odebrał i odesłał, zapłaciłbyś zero zł. 

oznacz moderatorów