anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nalicza opłate za wysyłkę po zakupie allegro smart

Divek93
#1 Nowicjusz#

Witam
 Kupiłem allegro smart  po zaplacię w prawym górnym rogu pojawiło sie " jesteś smart" mimo to podczas zakupu przedmiotu za 80 zl  i wybraniu opcji paczkomat 11zl w podsumowaniu dolicza te 11zł. Co jest grane ?  czy po kliknięciu kupuję i płacę może odliczy wysyłkę ? 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

xyz96
#21 Demiurg#

Zakup Smart nie jest gwarancją darmowych dostaw. Musisz wybierać oferty oznaczone ikoną Smart i sposoby dostawy oznaczone ikoną Smart. https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Paczkomat powinien być ustawiony na 8,99 zł nie więcej ,poczytaj sobie regulamin usługi smart .Tak ty jak i sprzedawca muszą mieć smarta .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Divek93 Jeśli jesteś zawiedziony po zakupie "darmowych" dostaw, możesz z nich zrezygnować i Allegro odda Ci pieniądze; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1bba437d-af0e-404b-8a02-11af54caa0e5

oznacz moderatorów

lychee_2008
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
Mnie dzisiaj przytrafiła się podobna sytuacja: ja pakiet smart, sprzedawca dostawa smart i przy zakupie 2 drobiazgów za 41 zł i tak musiałam zapłacić 12 zł za kuriera, bo w opcji dostawy były tylko dwie możliwości: kurier 11 zł i kurier 12 zł. brak opcji paczkomatu. Pierwszy raz się coś takiego zdarzyło, a pakiet smart mam już od ponad roku i robię dużo zakupów. Nie mogłam już wycofać zakupu, bo to było na etapie wyboru dostawy; Przeczytałam regulamin i dalej mi się wydaje, że sprzedawca powinien  mi to wysłać za darmo paczkomatem. Co można z tym zrobić?

oznacz moderatorów

mwpartneronline
#9 Pomysłodawca#

Żeby mieć darmowego kuriera w Smarcie, to trzeba zrobić zakupy u jednego sprzedawcy za ponad 100zł. i do tego on musi mieć jeszcze udostępnione coś takiego, jak Smart z kurierem. Za zakupu wyższe niż 40 zł ale niższe niż 100 w ramach Smart są paczkomaty itp.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@lychee_2008  @Divek93 Coraz więcej sprzedawców nie udostępnia opcji Smart.Wszystko zależy ile kupujesz, musisz szukać artykułów z dostawą smart.

oznacz moderatorów

lychee_2008
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedzi.
Być może w mojej wypowiedzi jest coś, co pozwala wątpić w moją sprawność intelektualną, lecz pragnę zapewnić, że mój wybór sprzedawcy i towaru był celowy - zawsze ustawiam dostawę smart już podczas wyszukiwania;
w przypadku transakcji, której mój post dotyczy, ja właśnie chciałam wysyłki smart paczkomatem, tylko, że sprzedawca nie udostępnił nic poza dwoma płatnymi ofertami wysyłki kurierem; mam screeny oferty i stoi tam jak byk, że paczkomat za darmo od 40 zł; jednak w trakcie zakupu, podczas wyboru dostawy, nie było możliwości wybrania paczkomatu, chociaż zazwyczaj jest z automatu;

oznacz moderatorów

mwpartneronline
#9 Pomysłodawca#

Aha. To może ma to dzisiaj związek z pracami serwisowymi, które InPost robił w weekend. Bo ogólnie dzisiaj od rana był problem z paczkomatami i połączeniem pomiędzy InPost a Allegro więc może coś im się popierniczyło a Ty niestety stałaś się tego mimowolną ofiarą. Nawet kurierzy przy paczkomatach dzisiaj kleli, że nic nie działa...

oznacz moderatorów

lychee_2008
#8 Zapaleniec#

sorry, że tak spamuję, ale przypomniało mi się, że robiłam dziś łączne zakupy u 5 sprzedawców i u wszystkich smart działał, jak zawsze; przypadek?
😄

oznacz moderatorów

mwpartneronline
#9 Pomysłodawca#

I jeszcze jedno. To, że sprzedający udostępnia kuriera w ramach Smart (zakupy powyżej 100zł.) wcale nie znaczy, że musi udostępniać także paczkomaty w ramach Smart (zakupy powyżej 40zł.). To jest tylko jego decyzja. I Ty pewnie trafiłaś na sprzedawcę, który udostępnia tylko dostawę kurierem w ramach Smart.

oznacz moderatorów

lychee_2008
#8 Zapaleniec#

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Czy w takim razie nie powinno być to jasno zaznaczone w opisie aukcji? tymczasem kiedy rozwija się pasek "dostawa", jest tam informacja, że "paczkomat inpost za darmo z pakietem smart dla zakupu od 40 zł"
W moim rozumieniu to nieuczciwe podejście. Odesłałabym ten towar, ale za to również musiałabym zapłacić; szkoda słów;

oznacz moderatorów

mwpartneronline
#9 Pomysłodawca#

Jasno? Zrozumiale? Na Allegro? Niemożliwe...

oznacz moderatorów

lychee_2008
#8 Zapaleniec#

no właśnie, coś w tym jest...

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@lychee_2008 Diabeł tkwi w szczegółach, dodawaj artykuły kolejno do koszyka i będziesz widział czy dostawa z Smartem.

oznacz moderatorów

lychee_2008
#8 Zapaleniec#

tak będę musiała zrobić ( yyy... chyba szybciej mi wyjdzie pójść do sklepu??) ...

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Jeżeli był brak opcji Paczkomatu, to dlaczego uważasz, że sprzedawca powinien Ci to wysłac za darmo do paczkomatu. Jeżeli są błedy po stronie allegro, to dlaczego sprzedający ma za to płacić ??

Endrju
oznacz moderatorów

lychee_2008
#8 Zapaleniec#

- Bo mam skan oferty, gdzie to jest w opcji dostawa: darmowy paczkomat od 40 zł?
- bo sam sprzedawca teraz tak twierdzi?
- bo pięciu innych sprzedawców, u których jednocześnie kupowałam w ramach tej samej transakcji, nie miało błędów allegro?
- bo sprzedawca nie umieścił w opisie oferty żadnej informacji o tym, że nie wysyła paczkomatem? bo nie znoszę oszustwa i cebulactwa?

... (i taaaak, szukam ofert ze smartem dla darmowych dostaw. po to mam smarta właśnie).

oznacz moderatorów

Client:73203042
#7 Wielbiciel#

Mam tą samą sytuację więc nie ma potrzeby obrażania nikogo od nieświadomych i takich co nie wiedzą co robią też mam na rok wykupiony w lipcu a jakiś tydzień temu zaczęli mi liczyć za dostawę więc to chyba nie przypadek. Również ze względu na darmowe dostawy wykupiłam smarta i przez tyle miesięcy wiedziałam co robię i nagle miała bym się stać laikiem który nie umie zrobić odpowiednio zamówienia? No bez przesady 😕😕😕

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:73203042 Przy łączeniu dwóch ofert obie muszą mieć TEN SAM Smart. Ale może być również błąd sprzedawcy który w cenniku dostaw zaznaczył np TYLKO1 SZT w PACZCE i wtedy też nie da rady połączyć 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów