anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczanie czasu na zwrot mimo braku przesyłki

NITSK
#7 Wielbiciel#

W zeszłym tygodniu zamówiłam przedmiot, który sprzedawca nadał dopiero dzisiaj, czyli nie miałam nawet jak odebrać paczki, bo dopiero do mnie idzie, a już jest naliczany czas do jej zwrotu, wynosi on obecnie 12 dni. Czy to jakiś błąd serwisu, czy zaszły jakieś zmiany, które przeoczyłam? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

az1rael
#21 Demiurg#

masz na odstąpienie od umowy, czyli na zgłoszenie zwrotu 14 dni od dnia odebrania zamówienia,
następnie 14 dni na odesłanie tego zamówienia po zgłoszeniu zwrotu do sprzedającego

oznacz moderatorów

NITSK
#7 Wielbiciel#

Tak, to wiem, ale w zakładce "moje zakupy" w szczegółach tego zakupu Allegro widzi to inaczej. Pod opcją "zwróć zakup" odliczany jest czas, dziś jest tam informacja, że pozostało 12 dni, wczoraj było 13 itd.

Parę dni temu zamówiłam inne przedmioty i te, które są "w przygotowaniu" lub już wysłane też mają odliczany czas na zwrot, jeden 19 dni, inny 18 dni, dlatego zastanawia mnie w czym rzecz. Nie przypominam sobie podobnych sytuacji na Allegro, a kupuję dość często. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@NITSK a co zamówiłaś i liczysz zanim doszły kiedy oddać 😄

A tak serio jak odbierzesz paczki to czas się przeliczy i będzie 14 dni na odstąpienie przez allegro 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

NITSK
#7 Wielbiciel#

O faktycznie może tak być, bo widzę, że przy przedmiocie, który odebrałam w tym tygodniu czas na zwrot się zgadza 😅. Dzięki za uświadomienie!

A w takim razie jaki jest sens tego odliczania czasu na zwrot w momencie, kiedy kupujący nie ma jeszcze paczki u siebie, bo nie została ona nawet nadana? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@NITSK bo możesz odstąpić przed wysyłką 🙂 a po co allegro miesza kupującym tymi czasami to nie wiadomo, tak samo jak wylicza dziwnie czas dostawy według własnych wyliczeń czym często wprowadza w błąd kupujących 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

NITSK
#7 Wielbiciel#

Byłam pewna, że jak już nie mam opcji "anuluj zakup" to po ptakach i pozostaje klasyczny zwrot, jak paczka już dojdzie. Jeśli ta paczka jest już wysłana to chyba nie ma sensu tego klikać. 

Zależało mi na czasie i kupiłam przedmiot z dostawą w 1 dzień roboczy (według wyliczeń Allegro), niestety dostawa opóźniała się. Napisałam do sprzedawcy, ale odpisał dopiero po otworzeniu dyskusji z Allegro. Sprzedawca twierdził, że czeka na dostawę towaru i stąd to opóźnienie, zapytał czy ma anulować zamówienie, więc poprosiłam, żeby to zrobił. Kilka godzin później wygenerował etykietę nadawczą tej paczki 🙄. Ostatecznie powiedział, żebym po prostu nie odbierała tej paczki, ale to niemożliwe, bo w międzyczasie skontaktowałam się w sprawie tego samego przedmiotu z innym sprzedawcą, wszystko załatwione od razu, więc wychodzi na to, że kurier pewnie włoży obie paczki do jednej skrytki. 

oznacz moderatorów