anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie dostałem zwrotu zwrotu za odesłany przedmiot

Derek89999
#2 Obserwator#

Witam

Co zrobić gdy od zakupu i odesłania przedmiotu minęły już 2 lata a sprzedający mi nie zwrócił pieniędzy za odesłany przedmiot. Czy policja przyjmie zgłoszenie po takim czasie? Transakcja odbyła się przez allegro smart, więc mam dowód że sprzedający odebrał paczkę. Niestety nie sprawdziłem tego wcześniej, czy dostałem zwrot pieniędzy

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

2lata?

oznacz moderatorów

Derek89999
#2 Obserwator#

Tak, kupiłem i odesłałem przez smarta. Sprzedający nie zgłosił żadnego problemu a paczka została odebrana. Stwierdziłem że zwrot pieniędzy to tylko formalność i nie sprawdziłem czy faktycznie mi zrobił przelew

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A dokładnie ile ? a skąd wiesz że nie zwrócił, jak to sprawdziłeś? sprzedajacy nadal sprzedaje?

oznacz moderatorów

Derek89999
#2 Obserwator#

Nie mam takiej wpłaty na koncie bankowym. Allegro również potwierdziło że sprzedający nie zwrócił mi pieniędzy. Sprzedający na dzień dzisiejszy już nic nie sprzedaje a allegro nałożyło ograniczenia na konto w związku z zaistniałą sytuacją

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No to Policja zostaje.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

bo to nie musi być na koncie.

Mogłeś płacić kartą, kuponem podarunkowym itp

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

a skąd wiesz, że nie zwrócił? 2 lata?????? większość banków nie trzyma takiej historii online. Jak więc to sprawdziłeś, że nie masz środków????

oznacz moderatorów

Derek89999
#2 Obserwator#

w ing mam historię transakcji od początku konta. Nie płacę kartą

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Kupiłeś to od firmy czy osoby prywatnej? I coś wydaje mi się że to już się mogło przedawnić, druga rzecz zwroty idą przez allegro i to że ktoś zleci przelew zwrotny nie oznacza że nie utknie on w systemie allegro i nie orzejdzie dalej lub mógł zwrócić poza allegro i masz gdzieś przelew od no name'a a zgodzi sie tylko kwota to allegro tego nie zobaczy w swoich systemach 

oznacz moderatorów

Derek89999
#2 Obserwator#

Zakup był od firmy. Sprawdzałem na koncie i przelew na taką kwotę, nigdy do mnie nie dotarł.To nie jest pierwsza taka sytuacja która mnie spotkała ale z reguły nie było problemu ze zwrotem i sprzedający zwracali mi pieniądze

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Derek89999 Czy możesz podać mi numer zamówienia lub oferty, której dotyczy ten zwrot? 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Derek89999
#2 Obserwator#

Sprawę zgłosiłem już allegro ale w związku z tym że minęły już 2 lata, nie łapię się do programu ochrony kupujących  

NUMER ZAMÓWIENIA

76dff7a5-4f66-11eb-be1a-1310fdf1af7b
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Derek89999 w takim razie bardzo mi przykro, ale nie będę w stanie tutaj nic więcej pomóc. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dokładnie

przecież roszczenie się przedawniło

czas na reakcję wynosi 2 lata

 

oznacz moderatorów

Derek89999
#2 Obserwator#
 
 
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Kolejna rzecz to trzebaby na chwile zakupu sprawdzic prawo i zerknac jaka to kwota byla oraz co grozi za kradziez tych x pln prawdopodobnie policja zgloszenie przyjmie bo musi a potem umorzy 

oznacz moderatorów