anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NIe działa mi smart

artmazur
#8 Zapaleniec#

WItam

Taki problem: Pomimo aktualnej usługi Smart usługa nie działa. Zakupiłem przedmiot na aukcji za ok 88 zł pojawił się komunikat by dokupić coś od sprzedającego za cenę 12 zł by przesyłka była darmowa, dorzucam kolejny przedmiot za 47 zł i zamiast darmowej przesyłki komunikat by by dokupić coś za 260zł by przesyłka była darmowa. O co tu chodzi ?!

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

@artmazur Prawdopodobnie mylisz Smart z darmową dostawą, którą na swoich aukcjach ustawił sprzedawca od pewnej kwoty. Pierwszy komunikat mógł dotyczyć Smarta, aby cena przy dostawie kurierem przekroczyła 100 zł, a drugi komunikat mógł dotyczyć darmowej dostawy, którą sprzedawca ustawił sobie od pewnej, dowolnej kwoty. Darmowa dostawa ustalona przez sprzedawcę działa też bez Smart. Zobacz na stronie aukcji, czy nie ma na żółtym pasku informacji o darmowej dostawie od pewnej kwoty.

oznacz moderatorów

artmazur
#8 Zapaleniec#

Może się mylę, ale było chyba tak, że przy SMAR-cie darmowa przesyłka (np. do paczkomatu) było od kwoty 40 zł, a w przypadku kuriera - darmowa od 100 zł - czy to się zmieniło ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie zmieniło się, ale nie każdy sprzedawca udostępnia paczkomaty w Smart. Przy paczkomacie w zakładce Dostawa musi być znaczek SMART.

oznacz moderatorów

artmazur
#8 Zapaleniec#

To jeszcze raz:

Kupuję przedmiot w cenie 80zł z dopiskiem "SMART z kurierem" - w opcjach dostawy wymienione są wszystkie punkty dostawy oraz kurierzy lecz przy żadnym z nich nie ma zaznaczonej opcji SMART z racji tego, że kwota nie przekracza 100 zł. Widnieje jedynie dopisek informujący o tym, że dla darmowej dostawy należy dokupić jakiś przedmiot za minimum 20zł. Dokupuję wiec przedmiot za kwotę 50 zł z dopiskiem SMART ale bez kuriera, który również ma te same opcje dostawy. Gdy klikam na "dostawa i płatność" obu przedmiotów wyskakują mi wszystkie opcje dostawy ale żadna darmowa. Cały czas byłem przekonany, że opcja SMART z kurierem jest rozszerzeniem umożliwiającym tym którzy kupują przedmioty na kwotę wyższą niż 100 zł uzyskanie darmowej dostawy przez kuriera do domu.  Ale z tego co widzę nie ma tak lekko.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@artmazur Możesz dać linki do tych aukcji? Dziwne to trochę.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@artmazur Faktycznie, masz rację. Ta zębatka działa poprawnie. Można kupić w Smarcie. Koło nie działa i razem w koszyku też nie łapią Smarta. Nie wiem dlaczego. Poczekajmy na mądrzejszych 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

Obie oferty mają smarta dla różnych dostawców:

- zębatka dla InPostu

- koło dla UPS

w tym chyba tkwi problem...

oznacz moderatorów

artmazur
#8 Zapaleniec#

To tak trochę coś nie Hallo !!!

Bo gdy wykupowałem opcję SMART odniosłem wrażenie, że zapewnia mi ona darmową dostawę:

- do punktu - przy zakupie pow. 40 zł

- kurierem do domu - przy zakupie pow. 100 zł

A teraz okazuje się, że wprowadzane są jakieś opcje, które pozbawiają mnie wykupionych uprawnień.

oznacz moderatorów

artmazur
#8 Zapaleniec#

To już nie chodzi o te 10 zł za kuriera. Ale pamiętam te reklamy "...chcesz mieć darmową dostawę wykup opcję SMART...."  -  a jak to ma się do powyższego przypadku !?

oznacz moderatorów

Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

Spróbuj skontaktować się ze sprzedającymi zaproponuj, żeby dodał opcję kuriera do zębatki, wtedy jedną paczką dostaniesz oba produkty 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Ebutytomy2020 Nie zadziała to w przypadku już zakończonych ofert. Będzie musiał anulować poprzednie i zakupić jeszcze raz, o ile sprzedający pójdzie mu tak na rękę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@artmazur Tak właśnie działa smart.

"Zwróć uwagę, aby wybrane przez Ciebie oferty miały wspólną metodę dostawy - oznaczoną logo Smart!"
https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

@Ebutytomy2020 w tym przypadku ma rację.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

artmazur
#8 Zapaleniec#

Przepuszczam, że wszystkie oferty ze "SMART z kurierem" mają przepisanego UPS, z kolei te SMARTy bez kuriera - InPost.

Co w konsekwencji uniemożliwia osiągnięcie darmowej przesyłki, no... chyba, że kupię drugie koło z opcją Smart z kurierem. Bo raczej te produkty w niższych kwotach nie maja opcji kuriera.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@artmazur Jest do jednak od czapy, bo kupujesz od jednego sprzedawcy, spełniasz warunek kwotowy i nie masz darmowej przesyłki, choć za to zapłaciłeś. Pisz do Allegro i kłóć się.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

artmazur
#8 Zapaleniec#

tak też zrobię.

Wielkie dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam wszystkich.

Artur

oznacz moderatorów