anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niedostarczenie zwrotu przez pocztę, upływ terminu a usługa Smart

pirogronianus
#7 Wielbiciel#

Witam

Zwróciłem towar w ramach Allegro Smart (Pocztą Polską), jednak po jakimś czasie okazało się, że zawrócono go do placówki startowej. Powiedziano nam wtedy, że był źle zaadresowany - dwa opakowania z tym samym numerem. Jestem niedoświadczony i nie zwróciłem na to uwagi. Bardziej mnie dziwi, że nikt na poczcie też nam nie powiedział, dopiero po zwrocie. Etykieta była wygenerowana automatycznie. Pewnie powinienem wygenwrować ją 2x, ale już tego nie sprawdzę, bo opcja znikła, minął czas na odesłanie. I tu moje pytanie - czy w związku z tym nie mam już szans na darmową wysyłkę? Muszę wszystko wysłać "ręcznie" i w pełni opłacić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pirogronianus Jeżeli zwracałeś w ramach Smart i tworzyłeś etykietę adresową na stronie Allegro, możesz sprzedawcy przedstawić dowód odesłania rzeczy, a on musi Ci oddać pieniądze. Ewentualne zaginięcie przesyłki nie wstrzymuje obowiązku zwrotu wpłaty. Reklamację na poczcie możesz złożyć Ty, możesz też przekazać prawo do reklamacji sprzedawcy. Mam pisemne stanowisko UOKiK w tej sprawie.

Zgodnie z ar. 32 Ustawy konsumenckiej wystarczy przesłać sprzedawcy dowód nadania rzeczy.

Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

oznacz moderatorów

pirogronianus
#7 Wielbiciel#

@xyz96 Czy tym dowodem może być nr przewozowy, wystawiony przez Pocztę Polską? Jest on dostępny na stronie zakupu w sekcji Zwrot, więc samo Allegro poświadcza jego autentyczność. Jest tam też link do strony śledzenia, gdzie widać, kiedy paczka wyruszyła. Tylko, czy sprzedawca też może to zobaczyć? Czy potrzebny jest może świstek papieru?

No i nie wiem dalej, co z kosztem ponownego wysłania. Czy Allegro pozwoli użyć pakietu Smart (zadałem im pytanie i czekam)? Koszt samodzielnej wysyłki jest zaporowy - 90zł. Z tego, co wiem, sprzedawca mi tego nieusi zwracać.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pirogronianus nie rozpędzaj się, jak źle wydrukowałeś etykiety, to Twój błąd 😞 po drugie sprzedawca złoży reklamacje i dostanie powód zwrotu 😞

Nadaj ponownie wypisując poprawnie dwie etykiety a nie jedną na dwie paczki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pirogronianus
#7 Wielbiciel#
Nie rozpędzam się, tylko zadaję pytania. A zadaję je m inn dlatego, że nie stać mnie na opłacenie takiej przesyłki ani tym bardziej odmowa jej przyjęcia. To oczywiste, że w ostateczności zrobię, jak piszesz. O ile będę miał pewność, że choć część kasy się zwróci.
oznacz moderatorów

pirogronianus
#7 Wielbiciel#

Ok, dostałem odpowiedź z Allegro. Poszli mi na rękę i dostałem możliwość pobrania nowych etykiet, ale z zastrzeżeniem, że sprzedawca ma prawo mi teraz zwrotu nie przyjąć, więc mam go spytać o łaskawą zgodę. Cóż, pozostaje się modlić, aby był równie wielkoduszny,

oznacz moderatorów