anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebranie paczki InPost - czy zalicza się jak zwrot przy Smart?

Acerola220
#8 Zapaleniec#

Zamówiłam wczoraj wieczorem parę przedmiotów. Rano zauważyłam że jeden z nich miał wybrany nie ten kolor który chciałam, jako że paczka nie była jeszcze nadana wybrałam opcję zwrot towaru (była godzina 9) i dostałam kod do zwrotu. Miałam nadzieję że sprzedawca zauważy zwrot i jej nie nada ale chwilę przed 16 dostałam powiadomienie że produkt został nadany. I teraz pytanie czy jak już przyjdzie mogę po prostu nie odebrać paczki i czekać aż sama się zwróci czy jednak odebrać i samej nadać zwrot? Dodam że mam pakiet Smart. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Acerola220 Jeśli skutecznie odstąpiłaś od umowy, to nie odbieraj tej przesyłki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 przy dużej ilości zwrotów sprzedawca może mieć problem z identyfikacją , po mojemu lepiej odebrać i wykonać zwrot .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

możesz nie odbierać , ale mało kumaty sprzedawca może mieć z tym problem . Dostaniesz kod do odbioru i jak masz niedaleko idź do paczkomatu z mazakiem , odbiesz , zamaluj kod paskowy i namaluj kod do zwrotu , wykonaj zwrot .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Acerola220 Tak, jeśli zwrot wcisnęłaś przed wysłaniem paczki, możesz jej nie odbierać i sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę. Jeśli zwrot wcisnęłaś po nadaniu paczki, też możesz jej nie odbierać i jeśli masz darmowy zwrot, sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę. 

oznacz moderatorów