anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od kiedy liczy się Smart?

grzegorzk141
#9 Pomysłodawca#

Miałem wykupiony smart do 26.12.23. Dzisiaj 29.12.23 musze zrobić zakup i chcę wykupić Smart na miesiąc. Z powodu wyjazdów nie opłaca mi się wykupić na rok. Dlaczego system liczy mi Smart od 26.12.23 do 26.01.24, a nie od 29.12.23 do 29.01.24?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

@grzegorzk141 dlatego ,że przedłużasz subskrypcję ,która jeszcze nie  wygasła  ,wszystko jest w regulaminie .

oznacz moderatorów

grzegorzk141
#9 Pomysłodawca#

Chcę zrezygnować z automatycznego odnowienia płatności.

9. W sytuacji, o której mowa w ust. 7 i 8 powyżej, Nabywca może w każdym czasie zrezygnować z automatycznego odnowienia płatności, poprzez skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie: https://na.allegro.pl/smart-wylaczenie-platnosci .

Nie ma takiego formularza. O co chodzi?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Automatyczne skończy się samo po 14dniach po tym co masz ok 10.01.24, więc nic nie musisz robić a teraz nadal kupujesz ze Smartem do 10.01.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grzegorzk141 Ponieważ to się przedłuża, Smarta nie musisz kupować jest on nadal aktywny przez 14dni od daty końca aktywnego tzn, 26,12.23. okres wypowiedzenia.

oznacz moderatorów

grzegorzk141
#9 Pomysłodawca#

Więc jak zrobię zakup, to ze Smartem? A jak z rozliczeniem, gdy przez 2 miesiące mnie nie będzie? Będę miał naliczone jakieś zaległości?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@grzegorzk141 nie , od 26.12 Twój smart jest w okresie wypowiedzenia, możesz korzystać z darmowych dostaw do zupełnego wygaśnięcia bez konsekwencji .

oznacz moderatorów

grzegorzk141
#9 Pomysłodawca#

Więc jak to będzie rozliczone i jak mam zrezygnować z automatycznego odnowienia płatności?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grzegorzk141 Niczego nie musisz robić, napisałem Ci. po 10.01.24 Smart definitywnie wygaśnie i nic się nie przedłuży a do tego czasu możesz nadal kupować ze Smartem, okres wypowiedzenia 14dni.

oznacz moderatorów

grzegorzk141
#9 Pomysłodawca#

Czy będzie jakaś dopłata za Smart?

Gdzie znajduje się formularz kontaktowy: https://na.allegro.pl/smart-wylaczenie-platnosci .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie będzie w tym czasie żadnej dopłaty, tak działa Smart, to normalne, nie opłacisz i sam wygaśnie po 10.01.24, a kontakt masz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów

grzegorzk141
#9 Pomysłodawca#

OK, co do płatności, lecz formularza o wyłączeniu automatycznego pobierania należności za Smart, o którym w regulaminie, nie ma nigdzie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Taka płatność że automatycznie się pobierze to tylko jak masz przypisaną kartę płatniczą do Allegro, jak nie masz to się automatycznie nie przedłuży spokojnie. Natomiast jak opłacisz Smarta w okresie wypowiedzenia to zawsze jest ciągłość i będzie od daty końca aktywnego, tj np: kończy się 23.12.23 a opłacisz go 1,01,24 to będzie on się liczył od 23.12.23. Warto opłacić 15 dni po zakończeniu aktywnego Smarta , masz go 14dni za darmo.

oznacz moderatorów

grzegorzk141
#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiemy się. Chodzi o to, że w "REGULAMIN USŁUGI „Allegro Smart!” nie ma formularza do którego prowadzi link w pkt.9, w celu wyłączenia automatycznego pobierania należności.

Na koncie pokazuje mi, że płatność miesięczną będę miał liczoną od 26.12.23 do 26.01.24 a nie od 30.12.23 do 30.01.24. Od ok. 10.01.24 nie będę mógł opłacić Smarta, lecz będę mógł robić zakupy do końca stycznia 24. Jeśli teraz kupię Smart na miesiąc, będę mógł tak zrobić, jeśli muszę czekać do wygaśnięcia subskrypcji to mogę nie zdążyć opłacić Smart.


oznacz moderatorów