anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferowanie produktów dropshhipingowych w Allegro Smart

michal_ke
#2 Obserwator#

Takie pytanie, ponieważ złapałem się na ofercie dropshippingowej. Oferta na strój dla dziecka, wysyłka z Polski, od producenta, czas oczekiwania 10-15 dni. Mówię sobie ok, polski producent, już tak kiedyś kupowałem i po prostu szyli. Nie było to dla mnie dziwne. 

Ale okazuje się, że jest to oferta dropshippingowa z Chin. Dropshipping na Allegro był mi znany, ale dlaczego uśpiono moją czujność? Allegro Smart

Oburza mnie fakt podania wysyłki z kraju  (POLSKA, WARSZAWA,POZNAŃ,KOMORNIKI bo de facto następuje tam pewnie przepakowanie paczki i nadanie dalej) oraz oznaczenie oferty jako Allegro Smart. Czy to jest zgodne z regulaminami Allegro? Nawet zwrotu pewnie trudno dokonać przez Allegro Smart bo sprzedający pisze coś w stylu "w celu zwrotu prosimy o kontakt z nami, wskażemy gdzie wysyłać zwrot".

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

michal_ke sprzedawca oferujący dostawę ,, smart ,, zobowiązany jest do podania polskiego adresu do zwrotu . Zgłoś sprawę tu -https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Ale po co Ty w to wnikasz? Masz ofertę z darmową dostawą, kupujesz, płacisz za sam towar i masz go otrzymać w czasie dostawy podanym w zakładce Dostawa. Coś Ci nie odpowiada, nie kupujesz. Sprzedawca nie dotrzymuje warunków umowy, zakładasz spór i prosisz o pomoc Allegro.

Jeżeli nie możesz dokonać darmowego zwrotu w ramach Smart, reklamację składasz Allegro, bo to Allegro zawiera z Tobą umowę na darmowe dostawy i zwroty w ramach Smart i masz prawo oczekiwać darmowego zwrotu, zgodnie z regulaminem.  Jeżeli Allegro kwalifikuje do Smart oferty bez takiej możliwości, to ich błąd, nie Twój. Muszą Ci wtedy zapewnić darmowy zwrot lub oddać pieniądze za zwrot opłacony przez Ciebie.

oznacz moderatorów

michal_ke
#2 Obserwator#

Bo kupiłem. Zaakceptowałem dostawę z Polski, fakt wysyłki od producenta, czas dostawy i cenę. Ale nie akceptuje, że mam czytać w zakładce o sprzedającym, że wyrażam zgodę na zawarcie umowy z jakąś firmą z kraju trzeciego i być świadomym VAT/cła itd. Spór założony i załatwiony od ręki, ale denerwuje mnie sam fakt oferowania w usłudze Allegro Smart ofert dropshippingowych! Jeśli trafiam na ofertę gdzie kraj wysyłki to Chiny i dostawa np za 0 zł to wiem z góry z czym to się je. Dlatego pytane jakie zadaje jest takie czy sprzedający może oferować z takim wypadku dostawę jako Allegro Smart?

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Zgodnie z regulaminem Allegro, ceny towarów mają być podane w wysokości brutto. Nie masz obowiązku niczego dopłacać komukolwiek poza aukcją. Sprawdź sobie, co to jest "brutto".

Co innego Smart, a co innego ceny brutto.

oznacz moderatorów

michal_ke
#2 Obserwator#

Ale tu nie chodzi o to cło czy VAT, a o korzystanie z opcji Allegro Smart. 

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Jeśli nie chodzi o cło i VAT, to masz otrzymać towar Smart z darmową dostawą i darmowym zwrotem.

oznacz moderatorów