anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt jest uszkodzony, nie chcę, aby był wymieniony, jak postąpić?

Client:42999112
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy kupując przez allegro Smart jest możliwość zwrot pieniędzy jeżeli produkt jest uszkodzony. Nie chcę wymiany .

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

komis-bell
#21 Demiurg#

Tak ale zależne jest to od dobrej woli sprzedającego i musisz to z nim najpierw uzgodnić. Przy uszkodzeniu towaru będzie to reklamacja a przy pierwszej reklamacji sprzedający nie ma obowiązku zwracania pieniędzy. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:42999112 nie tak to nie działa sprzedawca może : naprawić , wymienić na wolny od wad , zwrócić środki ,ale decyzja należy do niego . Jeśli zwrócisz produkt niesprawny sprzedawca może obniżyć kwotę zwrotu środków adekwatnie do utraty wartości przedmiotu ,,,,,niemniej wszystko jest do dogadania , napisz do sprzedawcy może  się zgodzić na zwrot środków  , a może zaproponuje inne satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:42999112 Możesz zgłosić zwrot> masz tam do wpisania przyczynę i jak sprzedający wyrazi taką wolę, nie ma problemu ale jak towar uszkodzony to należy go reklamować. Pamiętaj że zgodnie z prawem jak zgłosisz zwrot to sprzedajacy ma prawo pomniejszyć zwrot środków o taką kwotę o ile zmniejszyła się wartość towaru, natomiast przy reklamacji(najlepiej z tytułu rękojmi) musi naprawić albo zaproponować obniżenie ceny albo wymienić towar. Nie wiesz jak to zrobić otwórz dyskusję i tam wszystko opisz>masz tam pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów