anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkty Smart wysyłane są za opłatą

RecepturkaGumka
#7 Wielbiciel#

Chciałam kupić u jednego sprzedawcy paczkę karmy dla kota i żwirek. Obie oferty oznaczone Smart! Problem w tym, że przy finalizowaniu transakcji okazało się, że zamiast 0zł za przesyłkę mam zapłacić... 26. Albowiem smartem karma wysyłana jest DPD, a żwirek DHL. W moim wypadku produkty mogą być wysłane razem jakimś niezidentyfikowanym kurierem (bez znaczka Smart, rzecz jasna) i w rezultacie koszt przesyłki jest wyższy niż DHL i DPD razem.

Wysłałam sprzedawcy pytanie w tej sprawie i oto, co mi odpisał: "niestety allegro wymaga od sprzedający minimum dwóch przewoźników". Sensu w tym nie ma.

Wydaje mi się nieuczciwe, bo wprowadzające w błąd, że oferta Smart nią nie jest. Słusznie się oburzam?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@RecepturkaGumka I tak i nie. To fakt ze allegro zmusza do dwóch przewoźników ( podobno to dla Ceibie jako kupującej ma być lepiej), tak możesz połączyć smarka tylko w jednym rodzaju przesyłki. Nie, bo przy dobrej woli sprzedającego może połączyć - ALE będzie to wymagało dodatkowej pracy przy tworzeniu nowego cennika....( co nie zawsze jest opłacalne).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RecepturkaGumka
#7 Wielbiciel#

@pinsplash Tylko że w rezultacie przy szukaniu kilku produktów od jednego sprzedawcy Allegro wskazuje mi jako Smart ofertę, która nią de facto nie jest. Więcej, mam płacić podwójnie, za każdy produkt osobno, mimo że wysyłka jest niby jednym kurierem...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@RecepturkaGumka to cały biznes na tym portalu , allegro robi wszystko , aby zgolić jak najwięcej ze sprzedawców nakładając ukryte opłaty , a sprzedawcy przenoszą je na Was Drodzy Klienci , tak , to jest taki myk stosowany przez już goraz większe grono sprzedawców mający na celu wymuszenie dodatkowych zakupów  ,a proceder będzie się nasilał od 25 kwietnia z chwilą wprowadzenie nowych warunków dla ofert ,, smart ,, . My sprzedawcy zrobiliśmy już wszystko  ,ale allegro pozostaje głuche na nasze wnioski ... TERAZ WASZ RUCH DRODZY KLIENCI jeśli lubicie robić tu zakupy pokażcie ,że nie tędy droga tym na stołkach co mają presję na wykazanie się  ,a nie zdają sobie sprawy ,że szkodzą swoimi GENIALNYMI  pomysłami nie tylko sprzedawcom .

oznacz moderatorów

RecepturkaGumka
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria Oj, nie pokładałabym nadziei w kupujących. Kupujący idą tam, gdzie jest tanio i wygodnie. Jeśli będzie trzeba, pójdą i do A-m-a-z-o-n-a, nie zważając na jego złą sławę króla wyzyskiwaczy, a Wy, Szanowni Sprzedający, pójdziecie tam za nimi, bo nie będziecie mieć innego wyjścia 😕 A może nie? Zresztą, co my, kupujący, mielibyśmy niby zrobić? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash na razie allegro nie zmusza do dwóch kurierów, to wejdzie dopiero pod koniec roku 🙂 teraz muszą być dwa punkty odbioru 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów