anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja po pol roku uzytkowania

moniskag22
#7 Wielbiciel#

Jak mam skorzystać z darmowej przesyłki kiedy przedmiot po pół roku użytkowania popsuł się a ja chve go zareklamować 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

az1rael
#21 Demiurg#

Nie masz darmowej przesyłki masz wysłać na swój koszt po uznaniu reklamacji sprzedawca zwraca koszt dostawy reklamowanego towaru do siebie na podstawie kwitu  nadania

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@moniskag22 To nie jest zwrot, każde odesłanie jest płatne przez kupującego, (tylko Smart daje darmowy zwrot konsumencki w 14dniach od zakupu i 14dni odesłanie), składasz reklamację a więc odsyłasz na własny koszt a po rozpatrzeniu reklamacji sprzedajacy zwraca Ci ten koszt odesłania, nie wiesz jak reklamować to otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 "tylko Smart daje darmowy zwrot konsumencki w 14dniach od zakupu i 14dni odesłanie" - nie tylko Smart pozwala skorzystać z darmowego zwrotu allegro, nie wprowadzaj w błąd. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wprowadzam, jeszcze paczkomat albo jak sprzedający sobie tak ustawi ofertę, ale tu i tak nie ma takiej możliwości, filozofie.😛 Teraz sprzedajacy to takie "hieny" tylko sprzedać i niech kupujący się buja.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 " jeszcze paczkomat albo jak sprzedający sobie tak ustawi ofertę" - po raz kolejny nie masz racji. 🤣

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Najpierw zgłoś reklamację do sprzedawcy (jak to reklamacja z tytułu niezgodności z umową), a przedmiot wysyłasz dopiero jak sprzedawca o to poprosi. 

Jak to reklamacja gwarancyjna, to sprawdź warunki gwarancji i zgłoś to zgodnie z tym co podaje karta gwarancyjna (czyli do serwisu lub gwaranta). Sklep zazwyczaj nie jest stroną w przypadku gwarancji (są wyjątki) i ma prawo potraktować to jako dodatkową usługę (pośrednictwo w realizacji gwarancji producenta) i naliczyć opłatę (kupujący ma wybór czy odsyła do serwisu na jego koszt, ewentualnie sami odbierają, czy do sprzedawcy na swój). Nie dotyczy jak gwarantem jest sprzedawca lub jest ona realizowana przez sprzedawcę (ale to musisz sprawdzić w karcie gwarancyjnej).

oznacz moderatorów