anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający twierdzi, że odesłany w ramach odstąpienie towar nie jest jego

Asmaloy
#7 Wielbiciel#

Po jakiś 20 latach zakupów na allegro, zostałem bezczelnie oszukany.

Allegro umywa ręce.

Kupiłem drogi kabel diagnostyczny do auta, 449zł, zwróciłem bo nawet nie miałem czasu tego zainstalować, instalacja bardzo czasochłonna.

Czyli standard smart - kupno i zwrot w przepisowym czasie.

Sprzedający napisał mi, że towarł dotarł ale to nie jego towar i KASY NIE ODDA, jego ma .. naklejkę CE i numery seryjne a zwrócony niby nie. 

Co na to allegro? Wypina się na kupującego mimo, że to jest ziezgodne z prawem.

"sprzedawca poinformował, że towar nie należy do niego.

Jako serwis nie mamy możliwości aby podważyć tą decyzję. 

W tej sytuacji może Pan skierować sprawę do organów prawnych, na ich wniosek przekażemy wszelkie potrzebne informacje."

Czyli kupiłeś na allegro, zwróciłeś, nie masz 500 stów, wszystko zgodnie z regulaminem...

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

komis-bell
#21 Demiurg#

Allegro nie jest stroną umowy, nie ma prawa ani nawet możliwości podważania decyzji sprzedającego. 
Powinieneś poszukać porady u lokalnego rzecznika praw konsumenta. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Asmaloy przedstaw w dyskusji zdjęcia obrazujące twoja rację.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No właśnie ? jak udowodnić że towar jest jego, udaj się gdzieś po poradę rzecznika konsumentów itd.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Asmaloy  W takiej sytuacji najrozsądniej  będzie zapłacić sprzedającemu za ponowną wysyłkę, już bez smarta,  no i jednak zainstalować  tą diagnostykę, tak jak było planowane.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

W allegro nie pracują jasnowidze, nie wiedzą co dostałeś i co zwróciłeś. Jeśli sprzedający odmówił zwrotu zażądaj by ci towar odesłał bo prawnie dalej jesteś jego właścicielem. Sprzedający ma prawo odmówić przyjęcia towaru jeśli ten nie jest jego, kwestia udowodnienia tego należy do Ciebie.

Możesz prywatnie wejść na ścieżkę prawną i dochodzić swoich racji, możesz towar zachować i wykorzystać, albo sprzedać i odzyskać pieniądze (albo większą ich część).

PS: numer seryjny w sprzęcie diagnostycznym, szczególnie porządnym, to norma. Siedzę w motoryzacji od lat, nauczyłem się sprawdzać KAŻDY zwrócony towar. Jako sprzedający miałem takie przypadki że ktoś kupił i przy zwrocie odesłał mi towar kupiony w innym sklepie. Oczywiście też odmówiłem przyjęcia zwrotu. Kupujący został z towarem za 300zł bo termin odstąpienia się przedawnił zanim raczył przeczytać maila. Oj był płacz, żądania i straszenie policją...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mix-mce i jak sie skonczylo?

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@az1rael Napisałem jakie ma opcje i w sumie tyle, nie odpisywałem na teksty rodem z przedszkola, po dwóch miesiącach napisał żebym mu towar odesłał, porobiłem zdjęcia, dokumentację (o czym go poinformowałem żeby nie kombinował) i odesłałem. Więcej się nie odezwał.

Nawet nie policzyłem mu za wysyłkę i puściłem paczkomatem za dychę.

Oczywiście żadnej policji nie było. Być może też go olali z POK i temu tyle czekał.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zobaczcie jak się zasady ap zmieniają w zeszlym roku by dostał zwrot od ręki z ap jeszcze negatyw wystawił a allegro łaskawie za długą i wyczerpującą obronę nie obciążyłoby sprzedawcy kosztem ap

oznacz moderatorów

Asmaloy
#7 Wielbiciel#

No właśnie. Zwrociłem co dostałem, więc sprzedający odpowiada za to co dostarczył. Nigdzie w ofercie nie jest opisane jakie oznaczenia są na sprzęcie.

Rozumiem, że są cwaniaczki co wyłudzają i odsyłają inny towar ale tutaj wiem, że odesłałem co dostałem a i tak sprzedający albo sam wysłał innego albo oszust.

Te kable obd do aut z oprogramowaniem to i tak pół legalne więc za dużo oznaczeń ani producenta to tam nie ma. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Asmaloy jak chcesz być drobiazgowy to możesz z innego konta (albo niech jakiś znajomy) kupi następną sztukę i przy rozpakowywaniu cały proces nagrywaj, ciekawe jaki kabel byś dostał wtedy i czy byłby inny od tego wcześniejszego. Ale rozumiem że to kupa kasy, taka opcja tylko.

Tak czy inaczej towar musisz odzyskać żeby coś więcej działać.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli Ty jesteś pewny, że odesłałeś to co otrzymałeś a sprzedający jest pewny że otrzymał coś innego niż wysłał (lub miał zamiar wysłać) to zawsze jest jeszcze możliwość działania osób trzecich np. pracownik - osoba pakująca. 
Ciężko będzie do tego dojść 😕

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Asmaloy nie masz racji skoro nie wniosłeś zastrzeżen do odbioru paczki tzn że według prawa tam było dokladnie to co zamowiłeś ergo jak sprzedawca ma filmik lub towar oznaczony plombami lub nr seryjnym i udowodni że odesłałeś nie to samo to narażasz się na art 286 kk jak zglosi na policję. Nawet ost był przypadek że gość chciał być sprytny i odesłał swój stary monitor niedziałający zamiast tego co kupił a sprzedawca sprawdził nr seryjne i policja gościowi na chatę wjechała monitor znalazła i kara pozbawoenia wolności do 8 lat mu grozi

oznacz moderatorów

Client:102289509
#2 Obserwator#

Też mam taki problem. Czy może była to firma z Radomia?

oznacz moderatorów

Asmaloy
#7 Wielbiciel#

Nidzica, Techium

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie wiem co Ci odpowiedzieć.

Ja miałem sporo zwrotów, uważałem, że to nie mój towar.

Zainwestowałem w swoje naklejki i plomby, zacząłem nimi znakować towar - ilość zwrotów niesamowicie spadła. Odmówiłem też zwrotu kasy za kilka silników - głównie zakupionych przez firmy i serwisy - albo nie posiadały moich plomb, albo posiadały plomby innych sprzedawców.

Sam do tego musisz się ustosunkować.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów