anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedawca nie odbiera części samochodowej do reklamacji

autowulf
#8 Zapaleniec#

Zakupiona część jest wadliwa ( PÓŁ ROKU UŻYTKOWANIA),postanowiłem ją odesłać do reklamacji. Sprzedawca odmawia przyjęcia paczki ,ponieważ kupiłem to na fakturę i twierdzi że nie ma rękojmi ani gwarancji,kupując na fakturę jako przedsiębiorca!!??

Mam tylko telefon i adres do sprzedawcy ,brak email, aby temat dokładnie mu wyjaśnić.

Proszę o pomoc.

6eMLiy6O.jpg

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ZibiK30
#18 Luminarz#

@autowulf Napisz mu, ze od wad ukrytych nie da się wyłączyć rękojmi 😄 Poczytaj KC 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

autowulf
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca pouczył mnie ,że nie mam rękojmi a gwarancji nie dostał  od dostawcy.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@autowulf Przeczytaj sobie dokładnie od art. 556 do art. 576 k.c (tylko najnowsze wydanie)  i przeanalizuj do swojego przypadku. Możesz też poszukać wykładnię tych przepisów aby je lepiej zinterpretować.

Sprzedawca nie musi się z Tobą zgadzać jak to zwykle bywa ale w sądzie moim zdaniem powinieneś wygrać jeśli chodzi o wyłączenie rękojmi, która nie wyłącza wad ukrytych do roku czasu od nabycia czy wykrycia, jakoś tak. Musisz tylko udowodnić wadę ukrytą, też poczytaj co oznacza wada ukryta i jak ją interpretować w Twoim przypadku.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

autowulf i ma rację . Rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców . Jeśli produkt ma gwarancję producenta tylko z nim możesz dochodzić swoich praw .

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

Jeśli zakup nie miał dla ciebie zawodowego charakteru, to mimo zakupu na firmę, będziesz traktowany jak konsument.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:58025408 tak jest od nowego roku i tylko dla firm jednoosobowych . Opisana trnsakcja odbyła się pół roku temu .... czytaj .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@autowulf Otwórz spór i poproś o pomoc Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Jeżeli nie możesz już otworzyć sporu, poproś o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Zadziała podobnie jak spór, sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat.

To nie jest tak, że kupując na firmę nie masz żadnego prawa do reklamacji.

Poza tym aukcja była nieregulaminowa - w warunkach reklamacji nie można podawać warunków gwarancji, od  tego jest zakładka Gwarancja.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

taaa... allegro się wypnie bo rękojmia jest wyłączona , a gwarantem jest producent bądź imorter .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

taaa.... allegro zawsze się wypina, tylko później płaczecie, gdy zadziała POK.

Poza tym. "zabieram zabawki i wychodzę". To po co wracać oknem?

oznacz moderatorów