anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar kupiony przez Allegro i zwrócony do Chin. Tam z powodu jakiejs opłaty miesiąc czeka. Co teraz?

MAMY ROZWIĄZANIE!
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34
grazka20082
#8 Zapaleniec#

Sorry, że tak nie ładnie się wtrącam. Ale rozumiem jak np zamówiłam przedmiot - nie zgadza się z opisiem to otwieram dyskusję i pisze że zgłaszam reklamację z rekojęmi i co dalej? Oni z Chin płacą za zwrot?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@grazka20082 wiesz jak wygląda zwykle zwrot do Chin? Płacisz za zwrot odesłanie na reklamację dostajesz filmik z odpakowania twojej paczki pt zagladają do twojego pudelka a tam cegła chcesz spróbować? Wyślesz policje do Chin?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@-Basia-12 Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy powoduje przeniesienie prawa własności towaru na sprzedającego. Nie ma znaczenia czy towar jest w posiadaniu sprzedającego czy jeszcze nie - jest to już jego własność.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell ale koszt zwrotu więc i opłaty są po stronie kupującego

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

Te opłaty, to pewnie cło i podatki naliczone przez chiński urząd celny. Jak chińczyk nie zapłaci, to paczka zostanie zwrócona do Polski na twój koszt (a te mogą być naprawdę spore w przypadku paczek). Pytanie co było na deklaracji celnej?

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem. Zostaje czekać, bo sprzedający,od którego zakupiłam towar ma to gdzieś.

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Okazało się, że opłatę powinien wnieść odbiorca w Chinach, który nie jest specjalnie zainteresowany tym tematem. Obstawiam, że sprzedający w Polsce kupił towar z Chin za grosze a sprzedaje w dużo wyższych cenach, co się przekładała na większą opłatę podatkową w Chinach. Wydawało by się, że problem jest na starcie przegrany. Sprawdziłam wszystkie możliwości, o dzwoniłam instytucje w celu zdobycia informacji i uruchmilam dyskusję na Allegro ( dziekuje za sugestię Moderatorce)co przełożyło się na pozytywne zakończenie . 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-Basia-12 cieszę się, że udało się rozwiązać tę sytuację i dziękuję, że napisałaś nam o zakończeniu sprawy 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

To ja bardzo dziękuję za pomoc. Pozdawiam

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

To ja bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

Jak odbiorca nie zapłaci to przesyłka zostanie zwrócona do nadawcy. Zwrot niestety jest płatny, a opłata zależy od rodzaju usługi (list czy paczka (chodzi o usługę, a nie kształt przesyłki)). Za zwrot listu opłata jest stała, natomiast za zwrot paczki nalicza się opłatę strony chińskiej (a ten mogą wynosić nawet kilkaset złotych) i polskiej.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@pecela a kogo będą ścigać o zapłatę?

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

@az1rael 
Jak to od kogo, od nadawcy. To on zawarł umowę z przewoźnikiem, a zwrot jest częścią tej umowy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@pecela czyli skonczy się tym że kupującego zwindykują a on będzie płakał na dyskusji i zawodził że mu oplaty doliczyli sprzedawca ma to w tylnej części ciała bo tego nie zaplaci a allegro nie zaplaci bo nie może... a w polsacie kabaretów już brak 

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

@az1rael 

Zawsze może się on zrzec przesyłki.

ps.
Z Chin trzeba kupować świadomie, a ewentualne zwroty robić do kontenera na śmieci  (i niestety pogodzić się ze stratą. która i tak będzie mniejsza niż koszty odesłania). 

oznacz moderatorów