anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar sprzedawany bez oryginalnego opakowania

Client:50767050
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca przedstawił na zdjęciu w ofercie opakowanie, a wysłał mi tylko to, co powinno być w środku pudełka. To chyba nie jest zgodne z polityką allegro

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

Towar powinien być zgodny z ofertą, opakowanie nie jest konieczne do zwrotu i nie może powodować obniżenia zwrotu- w razie czego, ale niektóre opakowania są ważne jak uważasz ze oferta wprowadza w błąd i jest niezgodna z opisem tym co otrzymałeś, otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

 a jak na zwykłym to tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@LEW433 "nie może powodować obniżenia zwrotu" - jakaś podstawa? Tylko mnie tu bez klauzul abuzywnych, że nie można odmówić przyjęcia zwrotu bez opakowania bo to jednak coś innego. 
Oczywiście, że brak pudełka JEST podstawą do obniżenia kwoty zwrotu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤣🤣

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@sl-aw-ek

Jak sprzedawca wysłał towar bez oryginalnego opakowania, to przy zwrocie nie może obniżyć zwracanej kwoty ze względu na brak opakowania. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

To wina decyzji UOKiKu. Klienci im płakali, że jak popsują pudełka i odeślą bez to im Ci nie dobrzy sprzedający zwroty chcą obniżać. To jest efekt.

Ale zgoda, powinieneś dostać to co na zdjęciu. Więc załóż dyskusję. Tylko na dobra sprawę kto teraz powinien to pokrywać, chyba UOKiK 🙂 . Tak naprawdę i tak za to zapłacą kupujący tylko Ci nie zwracający, pójdzie w cenę.

 

O właśnie ktoś poniżej mądrze dodał, ze katalog też miesza. Jak allegro połączy 2 katalogi w jeden to do ofert wkakują zdjęcia z obu choć sprzedawca ich tam nie dawał więc i tak mogło być. Ale powinna mieć chyba parametry bez opakowania albo po zwrocie.

Chociaż w sumie kto wie. Jak wystawiam sobie ksiażkę np z 1985 roku, a katalog ma taką z 1986 roku. To to badziewie łącząc ją z katalogiem nie zmienia od razu tego roku. Po wystawieniu muszę wejść i edytować ręcznie, a żeby to zrobić muszę odczekać aż allegro sprawdzi ofertę i ją wystawi. Kto by na koniec o tym pamiętał jak w międzyczasie 5 innych wystawie?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:50767050 podaj przykładowy link. Możliwe, że to zdjęcia katalogowe mieszają.

oznacz moderatorów

Client:50767050
#7 Wielbiciel#

Już otworzyłam dyskusję, ale sprzedawca upiera się, że nic złego nie zrobił wstawiając na główne zdjęcie opakowanie, a sprzedając bez niego. W opisie również brak informacji o jego braku. Co więcej, tylko na opakowaniu jest widoczna data ważności produktu i na tym co on mi wysłał jej nie ma.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:50767050 pokaż nam numer oferty lub link 

oznacz moderatorów

Client:50767050
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/oferta/wklad-fujifilm-instax-mini-stained-glass-10-zdjec-13737485975

 

Wysłał tylko te arkusze do zdjęć, pudełka nie ma 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:50767050 ODDAJ TO NA REKLAMACJĘ  , brak daty przydatności .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:50767050 a były w foliowych opakowaniach ?

oznacz moderatorów

Client:50767050
#7 Wielbiciel#

Tak, ale na tych opakowaniach nie ma już daty ważności. Śmierdzi mi to trochę przeterminowanym, rozpakowanym produktem, żeby klient się nie zczaił 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:50767050 jest jakiekolwiek oznaczenie na foliach ? nr serii ?

oznacz moderatorów

Client:50767050
#7 Wielbiciel#

Nie ma nic, kompletny "stock"

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:50767050  jeśłi produkt powinien miec numer partii i date wazności to moim zdaniem właśnie to powinienes reklamować. Tzn brak tych istotnych informacji na produkcie a nie brak opakowania. 

 

oznacz moderatorów

Client:50767050
#7 Wielbiciel#

No dobrze, a jak powinnam dyplomatycznie aczkolwiek bez żadnych kompromisów zakomunikować w dyskusji sprzedawcy, żeby zwrócił mi pełne pieniądze, również za zwrot produktu? Czym mogę mu "zagrozić" jeśli nadal będzie się upierał przy swoim?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:50767050  poszukać odpowiednich przepisów odnośnie reklamacji np tutaj

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacja/niezgodnosc/

Oczywiście sprzedawca ponosi wszystkie koszty pod warunkiem uznania zasadności roszczeń.

Jesli jest obowiązek oznaczania produkty w przypadku odrzucenia reklamacji możesz np napisac sprzedawcy że o całej sytuacji poinformujesz odpowiednie organa ( np inspekcje handlową) dostarczając jako dowody - otrzymane produkty i dowód zakupu Myśle że to może być skuteczny argument

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Sprzedający wprowadził Cię w błąd.

Być może nawet sprzedaje produkt nieoryginalny.

Otrzymałaś towar w stanie innym niż oferta.

Brak terminu przydatności w przypadku materiałów światłoczułych to poważny zarzut ...

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:50767050 napisz jasno i rzeczowo jakie masz zastrzeżenia do produktu i czego w związku z tym oczekujesz.

oznacz moderatorów