anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam . Jestem zainteresowana kupnem materaca o wysokoci 1299.99 zl , i chcialabym rozkozyc na raty

Client:107037652
#1 Nowicjusz#

Witam . Jestem zainteresowana kupnem materaca na raty, dostępne są do wyboru raty na najmniejsze 10 rat, czy jeżeli podpisze umowę na te 10 rat, w wysokości 130 zł miesięcznie   a będę w stanie spłacić go np. Po około 200 zł na miesiąc to czy długość rat ulegnie skróceniu? Z kim muszę się skontaktować żeby zmienić ilość rat ? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Z nikim, zawsze możesz spłacić wcześniej raty!

oznacz moderatorów

PIKeRn
#10 Popularyzator#

Możesz spłacić wcześniej i nikogo nie musisz o tym informować, trzeba tylko pamiętać, że każda nadpłata zawsze idzie na OSTATNIĄ pozostałą do spłaty ratę.

Przykładowo, jeżeli masz te raty po 130zł i kredyt 1300zł, to jeżeli wpłacisz 200zł w pierwszym miesiącu to 130zł spłaci pierwszą ratę, a 70zł ostatnią (dziesiątą). Nie możesz więc w kolejnym miesiącu wpłacić mniej niż 130zł.

Jeżeli w drugim miesiącu znowu wpłacisz 200zł, to 130zł pokryje kolejną ratę według terminarza - czyli drugą - a pozostałe z wpłaty 70zł spłaci do końca ratę ostatnią i "zacznie" przedostatnią.

Innymi słowy: trzeba co miesiąc wpłacać kwotę minimalną i pilnować by spłacić łącznie tyle, ile wynosi kwota łączna na umowie.

Mam nadzieję że wszystko już jasne. 😉 

I działa to w sumie w odniesieniu do każdego kredytu. 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

"Jestem zainteresowana kupnem materaca o wysokoci 1299.99 zl"

Przede wszystkim wysokość mierzy się w milimetrach, centymetrach, metrach. Tudzież w calach, stopach, jardach. A nie w złotówkach. 

oznacz moderatorów