anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymiana towaru - jak mam skorzystać z darmowej wysyłki bez zwrotu pieniędzy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
rob11700
#7 Wielbiciel#

Witam.

Temat znany lecz odgrzeję.

Sprzedawca dostarczył niewłaściwy towar. Dostawa Allegro Smart (bezpłatna). Po kontakcie dosyła towar właściwy, ja mam skorzystać z darmowego zwrotu, lecz w formularzu zwrotu należy określić dane do zwrotu środków finansowych. Czy to oznacza zwrotu wpłaty za towar na moje konto i ponowny zakup. Jak mam skorzystać z darmowej wysyłki bez zwrotu pieniędzy - właściwy towar został już przez sprzedającego wysłany

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

@rob11700 Tak to oznacza, dane to twój nr konta. Wymiana towaru a nie zwrot, więc kasy na konto nie zwraca.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie. Po odesłaniu niewłaściwego towaru tą metodą nie otrzymasz w tym przypadku zwrotu wpłaty, ponieważ to była reklamacja z powodu niezgodności i sprzedawca dosłał właściwy produkt. Odeślij towar niezgodny z opisem i nic więcej nie musisz robić.

oznacz moderatorów
rob11700
#7 Wielbiciel#

Czyli w przyczynach zwrotu należy zaznaczyć "Towar jest niezgodny z opisem/zamówieniem". Jednak bez uzupełnienia pól "Podaj dane konta do zwrotu środków" formularz dalej nas nie puszcza. Trochę to dziwne, że Allegro nie wprowadziło opcji wymiany towaru bez zwrotu gotówku.

oznacz moderatorów
rob11700
#7 Wielbiciel#

Żeby wygenerować list przewozowy trzeba przejść całą ścieżkę w formularzu zwrotowym

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W tej sytuacji powód zwrotu ma mniejsze znaczenie, a podanie numeru konta do zwrotu wpłaty jest obowiązkowe. Sprzedawca nie wystąpi o zwrot prowizji i po sprawie. Zwrotu wpłaty nie będzie.

oznacz moderatorów