anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłam pompę paliwa i jest wadliwa a minął termin 14 dni na zwrot. Samochód był u mechanika

Client:68208797
#3 Debiutant#

Witam mam pytanie co mogę zrobić alby odzyskać pieniądze. Zakupiłam pompę paliwa i okazała się wadliwa a minął termin do zwrotu. Samochód najpierw był u mechanika i ciagle wyświetlała się ikona silnika. Jak mogę zwrócić towar sprzedawcy. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mwmonety
#21 Demiurg#

Złóż reklamację ,odeślij .Sprzedawca musi ją rozpatrzyć ,uznać lub odrzucić . 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:68208797 nie masz zwracać bo będziesz w plecy, tylko złóż reklamację, zacznij od maila do sprzedawcy, jak poprosi odeślij na reklamację spakuj porządnie i dołącz pismo reklamacyjne, jak uzna musi Ci oddać za odesłanie a czas na rozpatrzenie reklamacji ma po 14 dni.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli pompa jest niesprawna to nie zwraca się jej tylko reklamuje  i to najlepiej z tytułu rękojmi, sprzedający musi rozpatrzyć reklamację i zwrócić Ci koszty odesłania, zrób to przez dyskusję to masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
sprzedający musi rozpatrzyć reklamację i zwrócić Ci koszty odesłania

Wprowadzasz w błąd Kupujących !
Sprzedający jest zobowiązany do zwrotu kosztów odesłania w przypadku UZNANEJ reklamacji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:68208797 
Bardzo dobrze dla Ciebie, że minął czas na odstąpienie od Umowy bo "niechcący" mogłabyś wybrać tę opcję, a potem zdziwić się, że sprzedawca - zgodnie z przysługującym mu wówczas prawem - nie chce oddać całości pieniędzy za oddawaną niesprawną rzecz.

Jeżeli rzecz jest wadliwa - to należy złożyć REKLAMACJĘ (z żądaniem usunięcia wady (poprzez naprawę lub wymianę) albo obniżenia ceny).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów