anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamóienie allegro Smart na Firmę

SzpitalAmeryka21
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

 

Jak mogę zamówić allegro smart na firmę tak  by mi wystawiono FV lub FV proforma do opłacenia ? Tak by moja księgowa mogła wykonać tradycyjny przelew na podstawie FV lub proformy ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SzpitalAmeryka21 Cześć. 🙂 Po zakupie Smarta faktura jest wysyłana na adres mejlowy przypisany do konta Allegro. Faktura jest wystawiana na dane, które masz na koncie Allegro. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SzpitalAmeryka21
#7 Wielbiciel#

chcę kupić usługę allegro smart ale nie mam możliwości zapłacenia za nią z góry, nim dostanę FV lub proforma ( to jednostka budżetowa wiec nie mam karty do konta). Dla tego proszę o informacje czy jest szansa by uzyskać FV z terminem płatności  7 dni lub proformę za usługę allegro smart

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SzpitalAmeryka21 Jest możliwość płatności przelewem tradycyjnym — smart będzie wtedy aktywny od terminu zaksięgowania środków na koncie operatora. Nie ma natomiast możliwości płatności odroczonej lub faktury Pro forma.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SzpitalAmeryka21
#7 Wielbiciel#

No tak i tu jest problem bo na podstawie czego księgowa ma dokonać przelewu ? Nie ma FV wiec nie ma możliwości dokonania przelewu bo FV allegro wystawi dopiero po dokonaniu płatności ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SzpitalAmeryka21 Faktura za Allegro Smart! jest wystawiana automatycznie na dane konta Allegro, zatem jeśli przekażesz księgowej dane do przelewu tradycyjnego, to fakturę otrzymasz na adres mejlowy. 

Przykro mi, ale niestety nie mam dla Ciebie innego rozwiązania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przy zakupie podczas płatności zaznaczasz że chcesz FV i musisz zapisać w adresie odpowiednie dane do fv, nie muszą być takie same jak dane właściciela konta Allegro.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

1. Przed zakupem musisz dogadać się ze sprzedawcą, aby po zakupie wystawił Ci proformę.

2. Podczas zamówienia musisz wybrać np. PayU "przelew na konto".

3. Wpłatę musisz zrobić na konto, które poda Ci PayU, a nie na to z proformy

4. Po zaksięgowaniu wpłaty przez PayU Sprzedawca wystawi Ci normalną FV (pewnie wpisze elektroniczną wpłatę, a nie przelew).

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

nie wiem czy do tematu napisałeś? 

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

I tak i nie - po wysyłce zobaczyłem, że chodzi mu o zakup smarta, a już nie dało się edytować.

Jeżeli księgowa ma problem z zakupem smarta, to i z pozostałymi zakupami chyba będzie tak samo.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma tu żadnego problemu z zakupami na FV, nie wiem do czego zmierzasz. Możesz płacić różnymi sposobami od przelewu tradycyjnego po BLIKa, ale kto kupuje na firmę płacąc przelewem tradycyjnym w dzisiejszych czasach?

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Uwierz mi, że przelewem tradycyjnym płaci sporo firm (zwłaszcza) i osób fizycznych. Nie jest to tak widoczne na Allegro, ale w sklepach internetowych jest to dość spory procent.

I sporo firm chce przed płatnością proformę, bo muszą zanieść do księgowości. Dlatego rozumiem problem pytającego.

Nigdzie nie napisałem, że jest tu problem z zakupami na FV. Zbyt szybko przeczytałem jego pytanie i źle je odczytałem (myślałem, że chce coś kupić i potrzebuje przed zakupem proformę). A ponieważ i do mnie piszą Klienci na Allegro o proformę przed zakupem, więc napisałem, jak ja to robię.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MikroLITY Bo tak można było to zrozumieć!

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

chociażby wszystko co Państwowe 😄 

oznacz moderatorów