anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana danych zmarłej mamy

JuLc
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, chciałabym uzyskać odpowiedź, w sprawie.

Moja mama (właścielka danych konta allegro) zmarła, w związku z tym chciałabym wiedzieć, czy jest jakaś możliwość zmiany danych na mnie (córka). Jeśli nie, to co wtedy z pakietem smart, ktore jest na koncie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@JuLc  Skontaktuj się z pomocą, tu nie wyjaśnisz takich rzeczy: https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@JuLc proszę przyjąć moje kondolencje z powodu straty. Zmiana danych nie będzie możliwa. Proszę Cię o kontakt z naszym supportem, aby rozwiązać umowę na koncie Allegro należącym do mamy.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@JuLc  Tak jak napisała Paula nie ma możliwości przejęcia konta prywatnego, każdy ma swoje  osobiste konto i za to co na koncie sam odpowiada.  Ty możesz sobie założyć lub masz  swoje konto i też nikomu nie będziesz mogła go przekazać.

Jeśli chodzi o niewykorzystany smart sprawa jest bardziej skomplikowana.  Teoretycznie kiedy już przeprowadzisz postępowanie spadkowe  masz prawo ubiegać się o niewykorzystany smart  od Allegro jako spadkobierczyni.  Tylko zastanów się czy warto.

Zasada jest taka że dopóki nie masz przyznanego spadku nie odpowiadasz w żadnym stopniu  za  długi osoby zmarłej, ale nie masz jednak żadnych praw do  wykrytych  nadpłat czy innych depozytów (konta bankowe)

Nie płacisz więc rachunków za długi na Allegro za abonament telefoniczny, telewizję itp... Wszystkie te instytucje trzeba zawiadomić o zgonie, trzeba wysłać skan aktu zgonu  jako załącznik.

Za prąd, gaz radziłbym zapłacić bo mogą wyłączyć, ale  z dniem  zgonu radziłbym  spisać liczniki i udać się do włąściwych biur żeby przepisać  umowę na siebie.

Dopiero po  oficjalnym uprawomocnieniu się spadku  te instytucje mogą się upomnieć  o zaległe opłaty, wiem że T-mobile oraz Plus umarzają  bez żadnych konsekwencji. Podejścia Allegro i innych firm nie znam.

Załączam słowa ubolewania , moje kondolencje

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

Jeśli chodzi o konta bankowe, to sprawa wygląda trochę inaczej. Mogła zostać ustanowiona dyspozycja wkładem.

oznacz moderatorów