anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot allegro smart na koszt kupującego.

misiek2328
#8 Zapaleniec#

Witam dlaczego u niektórych sprzedajacych u ktorych jest Smart zwrot jest tylko na koszt kupującego, to chyba się że trochę mija z zasadami Smart? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@misiek2328 wskaż przykładową ofertę , dla której masz zastrzeżenia .

oznacz moderatorów

misiek2328
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@misiek2328 Aaa, tu już mylisz zasady, ale to nie Twoja wina, ponieważ Allegro wyświetla je w mylący sposób. Zwrot na własny koszt, ale pod spodem masz - za darmo z pakietem Smart. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@misiek2328 Tak, to się mija z regulaminem Smart. Allegro po zgłoszeniu różnie próbuje to tłumaczyć. Kiedyś był tu wątek, w którym kupujący miał zwrot Smart tylko na swój koszt, ponieważ sprzedający podał zagraniczny adres do zwrotu. Allegro zmusiło go wtedy do podania polskiego adresu. Innym razem Allegro odpisało kupującemu, że on chce zwrócić Smartem towar w ramach reklamacji, a wtedy sprzedający musi mu oddać koszt odesłania, co jest niezgodne z regulaminem Smart, bo zwrot to zwrot - tam nie jest napisane, że to ma być tylko zwrot bez podania przyczyny. Sporo podobnych wątków ostatnio. Trzeba składać Allegro reklamacje tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@misiek2328 
Jeżeli zakup będzie z dostawą w ramach SMART! to odesłanie może (nie musi) być również w ramach SMART! i wówczas Kupujący nie ponosi dodatkowych kosztów odesłania.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@misiek2328 Cześć. W podanej przez Ciebie ofercie zwrot z pakietem SMART! jest darmowy:

ko_alka_0-1643884487969.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

misiek2328
#8 Zapaleniec#

Ale robiąc zwrot, nie ma możliwości generowania listu przewozowego, jest tylko opcja  we własnym zakresie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@misiek2328 Czy możesz podać mi numer zamówienia, do którego nie możesz wygenerować etykiety? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

misiek2328
#8 Zapaleniec#

To już jest sprawa starsza z zeszłego roku: 

NUMER ZAMÓWIENIA

1d4ccc80-4b97-11ec-86ed-0bca446edbb8
ale ostatnio miałem podobną sytuację i dlatego pytam?
 
świeża sprawa : 

NUMER ZAMÓWIENIA

2b9bc794-6fa1-11ec-bb29-615d8328187e wysłałem paczkę samodzielnie bo też nie miałem możliwości wygenerowania zwrotu ( lub nie ogarnąłem).
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@misiek2328 W starszej sprawie (1d4ccc80-4b97-11ec-86ed-0bca446edbb8) wybrałeś dostawę kurierem UPS bez pakietu Allegro Smart. Gdybyś wybrał dostawę Pocztexem z pakietem Smart!, mógłbyś bezpłatnie zwrócić zamówienie. 

ko_alka_0-1643886830115.png

ko_alka_1-1643886855037.png

W kolejnym zamówieniu (2b9bc794-6fa1-11ec-bb29-615d8328187e) wybrałeś dostawę Paczkomatem InPost bez pakietu Allegro Smart. Świadczy o tym nawet to, że zapłaciłeś za dostawę, a wartość zamówienia przekraczała 40 złotych. 

Podczas składania zamówienia w formularzu płatności i dostawy wybieraj opcje ze Smartem. Na zrzucie ekranu zaznaczyłam, na co zwrócić uwagę w przyszłości: 

ko_alka_3-1643887192105.png

Jeśli kiedykolwiek przed złożeniem zamówienia będziesz miał jakieś wątpliwości, to daj proszę znać - pomożemy Ci 🙂 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

misiek2328
#8 Zapaleniec#

Chyba faktycznie, muszę uważniej sprawdzać oferty. Unikam poczty i pocztexu bo są z nimi problemy. Dziękuję za wyjaśnienia. 

oznacz moderatorów