anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot Smart

slawexsdz
#7 Wielbiciel#

Czy w przypadku zwrotu produktu przez Allegro Smart kurierem Pocztex 48 osoba przyjmująca przesyłkę na poczcie ma obowiązek podpisać potwierdzenie nadania? Co się stanie w przypadku zagubienia przesyłki? Czy nadawca ma jakikolwiek dowód, że przesyłka zwrotna została nadana?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nie podpisują, drukujesz etykietę, naklejasz na paczkę  i zanosisz na PP, nigdy nie zaginęła bo Pani na PP rejestruje ją przy tobie w system.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Nie ma takiego obowiązku.

Tak, masz dowód nadania.

LEW433 napisał : nigdy nie zaginęła bo Pani na PP rejestruje ją przy tobie w system. - Niestety, zdarzają się sytuacje, że przesyłka "zaginęła". Rejestracja w systemie nie ma z tym nic wspólnego. Nie zabezpiecza ona w żaden sposób przesyłki przed zaginięciem.

oznacz moderatorów

slawexsdz
#7 Wielbiciel#

Ale mi nie chodzi o to, czy dowód nadania w jakikolwiek sposób chroni przesyłkę przed zaginięciem, bo na to nie mamy niestety wpływu. Pytanie, czy w razie zaginięcia przesyłki, albo niedostarczenia pod wskazany adres, mam jakikolwiek dowód, że ta przesyłka została nadana, skoro pani w okienku wprowadza przesyłkę tylko w systemie, nie dając żadnego pokwitowania?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@slawexsdz Wydrukuj dwie etykiety, czyli 2x tą samą i każ pani podpieczętować, ja tak robiłem, kiedyś ale 100% bezpieczeństwa nie masz nigdzie.

oznacz moderatorów

slawexsdz
#7 Wielbiciel#

Też tak robiłem, ale ostatnio nie podpisują, bo ponoć przesyłka jest niestemplowana. 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Robisz zwrot przez Allegro SMART - sprzedający w zakładce "zwroty"  ma numer tej przesyłki. 

Dostęp do tego numeru ma również serwis Allegro. To są Twoje potwierdzenia nadania przesyłki zwrotnej. 

Czy ta przesyłka faktycznie zaginęła, czy tylko zakładasz "hipotetyczną" sytuację, że przesyłka może zaginąć. Jeśli tylko pytasz (druga opcja) - to temat uważam za zamknięty i wyczerpany.

oznacz moderatorów