anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty

fajny23lbt
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem dwa balony na wino  z dostawą do domu kurierem ponieważ mieszkam na wsi 🙂

Balony przyszły uszkodzone więc postanowiłem je zwrócić, więc napisałem do sprzedawcy, nie było problemu i kazali mi skorzystać z alegro Smart darmowe zwroty, i tu się zaczynają schody, mieszkam na wsi i nsjblisza poczta lub punkt dpd jest bardzo daleko od mojego domu, a nie jestem mobilny, tylko tak mogę zwrócić bezpłatnie, druga opcja to zamówienie kuriera do domu tego samego co paczkę przywiózł za 19.99zl ten koszt nie zostanie mi zwrucony, uważam że allegro stosuje nieuczwe praktyki, no niby jak mam dostarczyć popsuty produkt do punktu jak nie mam takiej możliwości 😞 lub nie mam pieniędzy na opłacenie kuriera żeby go zabrał. Jedyna możliwość to zostanie z popsutym produktem!!! Druga sprawa to drukowanie naklejki z adresem zwrotnym, skąd ja mam wziąść drukarkę??? Mieszkam na wsi nikt drukarki nie ma i co dalej??? Alegro powinno z tym zrobić porządek!!!

Jak narazie to ten smart mi się czkawką odbił!!! Udanego dnia wszystkim 🙂 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

@fajny23lbt to jest reklamacja i masz prawo odesłać przesyłką płatną jeśli w ramach ,,smart ,, jest dla Ciebie uciążliwa , napisz do sprzedawcy , ma on obowiązek pokrycia kosztu zwrotu .

oznacz moderatorów

fajny23lbt
#7 Wielbiciel#

Napisałem, wytłumaczyłem, absolutnie nie zwrócą mi kosztów za zamówionego kuriera, nie chodzi mi o 20zl, tylko o sam fakt, że takie coś się dzieje, pewnie nie tylko ja miałem takie problemy, i czlowiek tylko się wk.... wia niepotrzebnie. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@fajny23lbt "uważam że allegro stosuje nieuczwe praktyki, no niby jak mam dostarczyć popsuty produkt do punktu jak nie mam takiej możliwości"

Co ma Allegro do tego, że mieszkasz na wsi, nie masz drukarki i wszędzie masz daleko?

Jeśli odsyłasz towar na reklamację to koszt odesłania (po uznanej reklamacji) sprzedający będzie zobowiązany Ci zwrócić.

oznacz moderatorów

fajny23lbt
#7 Wielbiciel#

Właśnie ze nie muszą oddać 😞 darmowe odesłanie w Smart jest tylko wtedy gdy zepsuty towar dowieziemy na pocztę lub punktu dpd. Inaczej musisz płacić za kuriera. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fajny23lbt Nie słuchasz ty reagujesz na piszących sprzedających, oczywiście że Ci zwróci kasę jak odeślesz na reklamację anie zwrot, czytaj. Nie dzwoń do sprzedajnego bo ma to "gdzieś", chcesz z nim rozmawiać to załóż dyskusję, jak Ci napisałem i tam masz pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

fajny23lbt
#7 Wielbiciel#

Otworzyłem dyskusie i odpisali  ze nie oni ustalają zasady tylko alegro!!! Darmowy zwrot jest tylko wtedy gdy dowieziesz do poczty lub punktu dpd!!!

Wtedy jest darmowe odesłanie. Inaczej płacisz ty sam za kuriera. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro ustala zasady do odesłania na reklamację, sprzedajacy wprowadza cię w błąd? odeślij jak chcesz tylko napisz  w dyskusji że składasz reklamację  a nie zwracasz, wiedz że jak zwracasz to sprzedajacy nie musi Ci zwrócić całej kwoty zakupionego towaru. Jutro możesz poprosić Allegro o pomoc w dyskusji poproś, tam opisz w jakiej jesteś sytuacji może Ci pomogą.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@fajny23lbt Jeśli składasz reklamację to sprzedający po jej uznaniu ma obowiązek zwrócić Ci poniesione koszty odesłania.

Darmowe odesłanie w ramach SMART to tylko swego rodzaju gratis do darmowej wysyłki - korzystanie z niego nie jest obowiązkowe 🙂

Kto i gdzie Ci powiedział, że "nie muszą oddać"?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fajny23lbt Piszesz a nie znasz faktów, to nie jest zwrot tylko reklamacja a po uznaniu reklamacji sprzedajacy zwraca Ci koszty odesłania, sprzedajacy może także przysłać kuriera to towar do reklamacji. Inne pytanie po co mu popękane "balony" a nie wystarczy dowód uszkodzenia, nie Allegro jest tu winne. Załóż dyskusję, Allegro Ci pomoże(chcesz pomocy) przecież: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@fajny23lbt Należy w terminie max 7 dni od dostarczenia towaru sporządzic protokół szkody do reklamacji u przewoźnika oznacza to że albo sam na stronie przewoźnika zgłaszasz reklamację na dostawę i uszkodzenie towaru i robisz protokół do czego są potrzebne zdjęcia uszkodzenia towaru paczki i wypełnienia paczki oraz dowodu zakupu. Sprzedawca może też zlożyć reklamację do przewoźnika za ciebie ale musisz mu wysłać te zdjęcia w tym terminie potem przepada możliwość dochodzenia roszczeń od przewoźnika. Przewoźnik rozpatruje reklamację do 30dni zwykle się nie śpieszy a allegro czeka w dyskusji na jego decyzję w sprawie. Jak przewoźnik odrzuci odpisując powód np sprzedawca źle spakował i nie uznaje należy na podstawie odrzuconej reklamacji wystąpić z roszczeniem o wymianę towaru do sprzedawcy na wolny od wad jako reklamacja z tytulu niezgodności towaru z umową wtedy zasadnym będzie przyslanie ci nowego towaru a wraz z tym sprzedawca opłaci sobie zabranie tych 2szt uszkodzonych a ty masz je tylko porządnie spakowac by sie do reszty nie rozwaliły

oznacz moderatorów