anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart a prowizja od sprzedaży

MAMY ROZWIĄZANIE!
JimBeam
#8 Zapaleniec#

Od ok dwóch tygodniu nie odnotowałem żadnego kupującego SMART. Oznacza to, że każda sprzedaż na Allegro obarczona jest dodatkowym haraczem dla Allegro z tytułu opłaty za przesyłkę pocztową (jakby to był mój zysk).

Allegro wprowadziło tę zasadę tłumacząc się, że ma to zachęcić sprzedających do obsługi SMART. 

Mam poważne podejrzenia, że Allegro wprowadziło nową zasadę (której albo nie podało, albo zrobiła to drobnym druczkiem), w którym nawet przesyłki SMART są już  obarczone dodatkowym podatkiem i już nie zdarza się, że dostaję wysyłkę za 0 (od której płacę podatek). Czy SMART, czy nie SMART - będą doliczać haracz.

Mylę się? Czy też dziwnym zbiegiem okoliczności od dwóch tygodni nikt nie był SMART?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
xyz96
#21 Demiurg#

Smart na miesiąc dla nowych kupujących podrożał o 2 zł. Dla wielu kupujących Smart nie spełnia oczekiwań. Płacą za darmowe dostawy, a potem okazuje się, że w wielu przypadkach nie mogą ze Smart korzystać.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@JimBeam  Problem raczej w tym, że to Ty nie jesteś Smart 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

Tak, właśnie się zorientowałem. Zabrali mi z jakiegoś powodu 2 tygodnie temu. Pewnie brak możliwości wysyłki z dwóch grup. Dodałem. Będę wdzięczny za podpowiedź czy coś jeszcze.

 

oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

Dobra, bo każdy coś tam wie, coś w jakimś kościele dzwoni, ale nie bardzo wie w którym. Łącznie z konsultantami Allegro, z którymi 3 dni konwersuję.

Zamieszczam tutaj informacje:

Po pierwsze, nie jestem firmą, więc muszę mieć tylko Allegro Paczkomaty InPost bo inne nie są dostępne. Informacja o co najmniej dwóch opcjach z dwóch różnych grup dostaw dotyczy tylko firm.

Po drugie - wg panelu na Allegro jestem sprzedawcą SMART. To jest jakiś błąd bo Allegro oznacza mnie na zielono jako sprzedawcą SMART ale oczekuje czegoś jeszcze.

Oczekuje mianowicie 50% wypełnionych numerów przesyłek z ostatnich 30 dni. Ale wypełnione muszą być w terminie podanym w polu "Wysyłka w ciągu". Innymi słowy. Jeśli deklarujesz wysyłkę w ciągu 24 h to w ciągu 24h musisz dodać numer przesyłki. To wejdzie do statystyki. Allegro paczkomaty InPost dodają się automatycznie. 

Podobno to. Zobaczymy jak uzupełnię najbliższe wysyłki. Albo coś znowu będzie nie tak

image.png

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@JimBeam  W Twoim kościele też gdzieś dzwoni w którymś kącie 😂

Czy firma czy nie firma- zasady Smart są takie same.

Automatycznie numery się dodają ale terminowość wprowadzenia numeru to nadal Twoja rola.

A to co widzisz w panelu Allegro na zielono to Twój Smart jako kupującego na Allegro i w niczym Ci nie pomoże 😊

Edit :

Na swoim koncie niefirmowym widzę całą paletę dostaw, Paczkomaty Inpost też. Więc może lepiej sprawdź co tam pozaznaczałeś 😊

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

Jak się będziesz trochę ciszej śmiał to może czegoś się dowiesz. Otóż nie. Firma ma inne zasady. Cytuję wpis konsultanta:

"Niestety nasi Konsultanci nieumyślnie wprowadzili Pana w błąd. Pana konto to konto zwykłe, a nie firmowe. Dla kont zwykłych jedyną formą dostawy w ramach Smart są Allegro Paczkomaty InPost. Aby usługa Smart była dostępna przy Pan a ofertach cena Allegro Paczkomatów musi się mieścić w przedziale 0,01-8,99zł ."

To co widzę w panelu Allegro to napis:

"Jesteś sprzedawcą Allegro SMART"

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@JimBeam nie prawda możesz udostępnić inne dostawy jak DPD czy UPS i wysyłać przez wysyłam z allegro i będziesz jako osoba prywatna mieć smarta dla kupujacych 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

OK, ale dopłacasz do interesu? Bo kwota nie może przekraczać kwoty ustalonej przez Allegro?

Poza tym już to próbowałem. Dodawałem do cennika drugą metodę i niestety efektu żadnego nie było. Więc zakładam, że jak zacznę regularnie numerki szybko uzupełniać to się coś zmieni

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@JimBeam  A sprawdziłeś w ogóle tutaj :

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/jakosc-sprzedazy

Ile masz tych numerów uzupełnionych? Bo jak nie masz 50 % to i smarta nie masz .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

A Ty w ogóle czytasz co ja piszę? Bo to właśnie wyżej napisałem. Wkleję, żebyś nie musiał szukać:

"Oczekuje mianowicie 50% wypełnionych numerów przesyłek z ostatnich 30 dni. Ale wypełnione muszą być w terminie podanym w polu "Wysyłka w ciągu". Innymi słowy. Jeśli deklarujesz wysyłkę w ciągu 24 h to w ciągu 24h musisz dodać numer przesyłki. To wejdzie do statystyki. Allegro paczkomaty InPost dodają się automatycznie."

W panelu widzę:

"Jesteś sprzedawcą Allegro SMART"

Co jest ewidentnym przekłamaniem. Będę uzupełniał te numery i zobaczymy

 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@JimBeam   W cennikach masz do wyboru Allegro Paczkomaty Inpost i Paczkomaty Inpost. Te drugie w styczniu wypadły ze Smarta. 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@JimBeam  Szczerze? Nic kurła nie rozumiem. To masz te 50 % czy dopiero na nie oczekujesz ? 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

Wyjaśnię jeszcze raz najspokojniej jak się da:

1. Wyjaśniałem w czym tkwi problem

2. Konsultanci wprowadizili mnie w błąd twierdząc, że muszę mieć 2 rodzaje wysyłek Allegro. Jako prywatny - nie muszę

3. Wprowadziłem przesyłki miesiąc wstecz

4. W regulaminie nie ma informacji, że numery przesyłek musisz wprowadzać w ciągu doby od otrzymania zlecenia

5. W panelu Allegro jestem na zielono "Jesteś sprzedawcą Allegro SMART". Choć ewidentnie nie jestem. 

Podaję to dla innych, żeby rozumieli w czym problem. 

 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@JimBeam  Nie pisz co konsultanci mówili a czego nie.  Napisz konkretnie czy masz zaznaczone Allegro Paczkomaty Inpost i ile masz % w tym linku co wkleiłam.  Bo jeśli tego nie spełnisz nie masz o co robić dymu że Smarta nie ma.  Zadaję Ci 2 proste pytania a Ty piszesz elaboraty nie na temat 😊

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

Bo widzisz, ja nie zadawałem pytań. Ja opisywałem problem i jego rozwiązanie dla kogoś, kto będzie miał podobny, a usłyszy od specjalistów na grupie "czy firma czy nie firma - zasady SMART są te same." 🙂

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@JimBeam  

A to ciekawe. Bo ja wciąż widzę Twoje płacze:

Tak, właśnie się zorientowałem. Zabrali mi z jakiegoś powodu 2 tygdnie temu. Pewnie brak możliwości wysyłki z dwóch grup. Dodałem. Będę wdzięczny za podpowiedź czy coś jeszcze.

Jak już taki mądry jesteś to powinieneś też wiedzieć, że jak wklejasz tutaj obrazki ze swoimi rozwiązaniami to nikt ich nie widzi dopóki moderacja nie zatwierdzi.

I owszem zasady są takie same, tylko firmowe konta mają większe możliwości i o to chodziło konsultantom. Nie możesz udostępniać dostaw na które trzeba mieć umowę z przewoźnikiem a umowy podpisać może tylko firma.

A tak w ogóle ludzie starają się Ci pomóc a Ty jesteś zwyczajnie nieprzyjemny i arogancki.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

No i będziesz widział dopóki żaden admin nie usunie tego posta. Aroganckich postów to sugerujemniej głupawych emotikonów

oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

I owszem, na swoim koncie nieformowym widzisz całą paletę dostaw, Paczkomaty InPost też, ale nie masz na przykład całej palety Allegro:

Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen Ruch, Allegro Punkty Poczta pobranie
Allegro Kurier DPD, Allegro Kurier DPD pobranie
Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
Allegro Kurier UPS (do 10 kg)
X-Press Couriers i Kurier PickPack
Allegro Przesyłka polecona
Allegro Paczka w RUCHU

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

JimBeam skąd masz mieć klientów ze smartem jak nie oferujesz takich przesyłek . ?

oznacz moderatorów